Schimbare leduri bord pentru Citroen C4 si nu numai

Publicitate, oferte, servicii in limitele impuse de regulament.

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

simply the lex
simpatizant
Mesaje: 42
Membru din: Joi 05-Apr-2012 08:11
Localitate: Pitesti

Schimbare leduri bord pentru Citroen C4 si nu numai

Mesajde simply the lex » Vin 31-Aug-2012 09:16

Salutare tuturor !

Deschid acest prim topic cu acordul lui Catalin (WLD).

Serviciul pe care il ofer consta in schimbarea ledurilor interioare de pe instrumentele plansei de bord si comenzi usi cu tot cu manopera de demontare-remontare piese pe masina.

-Display-uri (vitezometru,computer bord,climatronic,turometru)
-Cd player
-Butoane panou comanda climatronic
-Comenzi volan
-Comenzi deschidere geamuri + reglare oglinzi
-Butoane incuiat usi interior+avarii

- NU montez leduri la masinile echipate cu AC manual pt ca are niste plastice colorate(orange) si indiferent de nuanta ledurilor care se vor monta,aceasta nu va avea rezultatul dorit.Personal nu fac improvizatii ce ar putea avea efecte negative mai tarziu.

Culorile care se pot monta sunt Rosu,Alb,Albastru,Rosu,Verde , in functie de preferintele fiecaruia si combinatiile pe care le doriti.

Masina este gata in cateva ore,de exemplu daca o aduceti pana in pranz si o luati pana seara.Este o lucrare de durata,necesita atentie si prefer sa dureze in plus si sa fie facuta cum trebuie decat de mantuiala.

Lucrarea va fi fi executata de regula in weekend.

Pt alte marci in afara de C4, timpul de efectuare a lucrarii si pretul,pot varia.

Pt Citroen C4 CoupĂŠ,Berlina sau Sedan,pretul Standard este de 400 RON.

DISCOUNT 10 % PENTRU MEMBRII FORUMULUI !

Pentru transparenta pe forum si ca userii sa urmareasca mai usor,daca aveti alte intrebari legate de orice pentru acest subiect desigur,o sa incerc sa va raspund aici pe topic iar alte detalii le discutam in privat .


Telefon : 0757.054.385 - Alex



Imagine

Imagine
Imagine

Imagine

Imagine
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

simply the lex
simpatizant
Mesaje: 42
Membru din: Joi 05-Apr-2012 08:11
Localitate: Pitesti

Mesajde simply the lex » Mar 13-Noi-2012 07:55

In continuare valabil !

Avatar utilizator
THUNDER77
pasionat
Mesaje: 987
Membru din: Sâm 12-Sep-2009 13:36
Localitate: Pitesti

Mesajde THUNDER77 » Lun 19-Noi-2012 00:54

Adica la un cazan ca Xantia mea nu te bagi , nu ?
Nu sunt un tip agitat sau violent , doar ca simt nevoia sa crap cate un cap in fiecare zi.....

Avatar utilizator
kady28
pasionat
Mesaje: 1273
Membru din: Joi 28-Apr-2011 22:49
Localitate: Bucuresti
Masina: Xantia 2 1.8 16V green libellule
2: Citroen C5 III 2.0 hdi gri thorium

Mesajde kady28 » Lun 19-Noi-2012 08:01

La xantia am schimbat eu cu leduri albe, un rahat ..ca in loc de rosu se vede roz bon bon si verdele e spalacit tare, asa ca am revenit tot la becuri. Culoarea e data de plasticele din bord. Daca gasesti leduri cu temperatura la culoare apropiata de becuri o sa mearga.

Avatar utilizator
THUNDER77
pasionat
Mesaje: 987
Membru din: Sâm 12-Sep-2009 13:36
Localitate: Pitesti

Mesajde THUNDER77 » Lun 19-Noi-2012 10:06

Hm...stiu ca e problema cu plasticele verzi....Din fericire am o masina de piese la care bordul e in perfecta stare , asa ca voi face niste incercari pe el . Ma gandeam ca ma scapa de munca dar observ ca nu am sanse :D
Nu sunt un tip agitat sau violent , doar ca simt nevoia sa crap cate un cap in fiecare zi.....

simply the lex
simpatizant
Mesaje: 42
Membru din: Joi 05-Apr-2012 08:11
Localitate: Pitesti

Mesajde simply the lex » Lun 19-Noi-2012 13:41

Salut,

Scuze ca raspund cu intarziere,cum nu prea am vazut activitate aici,nu am intrat atat de des,insa am lasat nr de telefon.

E complicat la Xantia din cauza plasticelor colorate asa cum spuneati si voi mai sus,efectul maxim se obtine numai in cazul in care acele plastice sunt eliminate,asta daca este posibil acest lucru.

Cum lucrez in regim propriu si nu pot acorda garantie decat calitatea manoperei si a pieselor pe care le montez,evit improvizatiile.

Pt alte intrebari va stau la dispozitie.

O zi buna !

Avatar utilizator
THUNDER77
pasionat
Mesaje: 987
Membru din: Sâm 12-Sep-2009 13:36
Localitate: Pitesti

Mesajde THUNDER77 » Mar 20-Noi-2012 09:02

Da-mi si mie o recomandare de ce tip de led sa folosesc , in cazul in care renunt la plastice :D
Nu sunt un tip agitat sau violent , doar ca simt nevoia sa crap cate un cap in fiecare zi.....

simply the lex
simpatizant
Mesaje: 42
Membru din: Joi 05-Apr-2012 08:11
Localitate: Pitesti

Mesajde simply the lex » Mar 20-Noi-2012 15:12

smd 3528 sau 5050 ,desi cred ca primul tip e mai ok.depinde si ce se "potriveste" la tine in bord

georgescu mitica
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Mar 03-Noi-2020 18:51
Localitate: campina
Masina: citroen c4

Re: Schimbare leduri bord pentru Citroen C4 si nu numai

Mesajde georgescu mitica » Mar 03-Noi-2020 18:58

Salutare ! Am un C4 din 2011 si as vrea sa shimb culoarea ceasurilor de bord din portocaliu in albastru. Te mai ocupi cu asa ceva ?


Înapoi la “Magazine, Servicii, Firme piese-accesorii-tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv