CITROshop

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

CITROshop

Mesajde MARIAN » Sâm 29-Aug-2009 12:40

Astãzi s-a lansat CITROshop, Magazinul pasionaÞilor de Citroen din România.
Imagine
Pentru a efectua comenzi la acest magazin, trebuie sĂŁ vĂŁ ĂŽnregistraĂži din nou deoarece funcĂžionarea Âşi efectuarea comenzilor se face pe baza datelor reale de ĂŽnregistrare (Nume, prenume, adresa, etc.)
Cei care folosesc magazinul on-line, Îi rugãm sã ne semnaleze În acest subiect problemele Întâmpinate În folosirea acestuia.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Sâm 29-Aug-2009 13:22

sa fie primit...si speram la cat mai multe produse si mai variate....

Avatar utilizator
sorin69
pasionat
Mesaje: 535
Membru din: Mar 21-Noi-2006 19:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Eysee Exclusive 1.6 VTI 115 CP Euro 6
2: Fost posesor Citroen C3 Cool Air, an 2006

Mesajde sorin69 » Lun 31-Aug-2009 16:27

Excelenta ideea.

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Lun 31-Aug-2009 18:46

Speram la o gama cat mai diversificata de produse: macheta, calendare, suporti de numar, parasolare.....
Oricum inceputul e promitator.
Bafta multa!
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Avatar utilizator
sorin69
pasionat
Mesaje: 535
Membru din: Mar 21-Noi-2006 19:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Eysee Exclusive 1.6 VTI 115 CP Euro 6
2: Fost posesor Citroen C3 Cool Air, an 2006

Mesajde sorin69 » Mar 01-Sep-2009 17:04

Liviu-Florin scrie:Speram la o gama cat mai diversificata de produse: macheta, calendare, suporti de numar, parasolare.....
Oricum inceputul e promitator.
Bafta multa!


brelocuri, pixuri, sepci
YOU"LL NEVER WALK ALONE

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mar 01-Sep-2009 17:26

toate astea se pot face prin contributia membrilor cotizanti ..
inainte de a cere, incercati sa vedeti cati mebri cotizanti exista, si apoi ..

Pe de alta parte, multumim foarte mult pentru sugestiile voastre, sunt foarte bune, speram sa mai fie ..
La fel si banutii pentru a pune in practica tate aceste ganduri
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mar 01-Sep-2009 18:23

pai hai sa facem in asa fel incat sa statuam clar povestea cu aceasta contributia...
chiar am dat cautare pe aceasta tema si am gasit un topic in care nu s-a mai scris de f mult timp...

cred ca ar trebui creat un topic nou in care sa se discute tema asta si sunt convins ca multi dintre noi vor plati bucurosi o cotizatie...

in ceea ce priveste magazinul, da, ar trebui ca in urma acelei contributii pe care sper sa o putem colecta mai bine, sa capete forma si produse variate...

daca pot sa ajut si cu altceva in afara de contributie, o voi face cu placere doar sa-mi spuneti cum pot ajuta...

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mar 01-Sep-2009 18:37

pai hai sa facem in asa fel incat sa statuam clar povestea cu aceasta contributia...

Chiar este statuat acest lucru iar colectarea Âşi ĂŽnscrierea se poate face de ceva timp on-line.
http://www.clubcitroen.ro/forum/join.php
sa capete forma si produse variate...

Asta sperĂŁm Âşi noi cĂŁ doar nu lansam un magazin pentru trei produse. :wink:

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Mar 01-Sep-2009 20:17

Parerea mea este ca daca ar fi anumite reduceri pentru membri, aceasta cotizatie ar fi mai tentant de platit. Sunt convins ca un fan adevarat CITROEN nu va ezita sa plateasca aceasta cotizatie lunara daca ar avea anumite beneficii. Privind lucrurile in mod realist si pragmatic, fiecare din cei care platesc cotizatia spera sa primeasca ceva in schimbul ei:
-mentionarea pe forum a numelui sau drept membru cotizant; sau
-primirea in mod gratuit a unui stiker cu insemnele clubului; sau
-reducere la articolele promotionale ale clubului.....
Cam asa vad eu lucrurile.........fiecare se va intreba ce primeste in schimbul acelei cotizatii si ce beneficii ar avea el din plata cotizatiei.
Hai sa fim cinstiti fiecare si sa recunoastem ca nimeni nu ar da niste bani drept cotizatie lunara,trimestriala sau lunara daca nu ar avea ceva de castigat....

PROPUNERE: sa se plateasca incepand cu luna octombrie o cotizatie trimestriala de 18 ron(de exemplu-nu trebuie sa ramana neaparat suma asta) iar in schimbul ei sa se primeasca un calendar, in mod gratuit, cu CITROCLUB pentru 2010.
Sunt ferm convins ca cei responsabili cu acest site ar fi dispusi sa tipareasca un astfel de calendar deoarece este o forma de promovare a produsului lor.
P.S Cele scrise anterior sunt doar pareri personale si doar niste propuneri. Sunt convins ca sunt persoane muuuult mai indreptatite decat mine sa isi dea cu parerea.
Va salut cu respect pe toti pasionatii CITROEN!
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mar 01-Sep-2009 20:31

cotizatie lunara

cotizaÞia este ANUALÃ ºi stabilitã prin statut la 10 eur/an plata În RON la cursul BNR din ziua efectuãrii plãÞii.
-mentionarea pe forum a numelui sau drept membru cotizant; sau
-primirea in mod gratuit a unui stiker cu insemnele clubului; sau

Se face deja acest lucru, adicĂŁ la ĂŽnscrierea ĂŽn asociaĂžie se primeÂşte o mapĂŁ de prezentare care conĂžine Âşi stiker. ExistĂŁ pe forum un grup numit "membri cotizanĂži" (cei cu userul de culoare gri)

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mar 01-Sep-2009 21:56

MARIAN scrie:
cotizatie lunara

cotizaÞia este ANUALÃ ºi stabilitã prin statut la 10 eur/an plata În RON la cursul BNR din ziua efectuãrii plãÞii.

quote]

uite, eu aici vad o problema...multi vor avea o problema sa dea 10 euro o data, in schimb cred ca le-ar fi ceva mai usor sa dea de ex 5 euro de doua ori pe an, intr-un cont de card, asta ca sa se evite plata unui comision...
nu putem skimba asta?

liviu florin cred ca avea dreptate cand spunea ca ar trebui notificati cei care au platit acea cotizatie...

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mie 02-Sep-2009 09:20

banii pot fi platiti si la intalnirile lunare si toate astea.

si acum pentru @ Liviu-Florin: Stimate user, acest club suntem noi, adica, eu tu si toiti ceilalti pasionati, ametititi, bezmetici sau ai vrea tu sa ii numesti pe acest forum.

Club nu exista in sine, nu se identifica cu o persoana, nimeni nu are foloase de pe urma lui.

Ceea ce propuri tu, "clubul sa dea ...sa ofere..." ar insemna ca tu sa dai o cotizatie si din aceeasi bani sa iti cumperi un calendar cu Citro club.


E un fel de a ne fura caciula. Evident ca banii platiti, (10 euro intr-o transa, 2x5 euro in doua transe sau mai stiu eu ce metoda) ar trebui folositi in primul rand pentru a crea o suma de bani tampon pentru articole, pentru plata spatiului web de gazduire, pentru multe altele.

Deci, eu as sugera s-o luam mai usor cu fraza :"sa dea clubul" (similara cu "sa dea guvernul"). Prima da ar trebui sa ne intrebam fiecare din ce noi ce putem face noi pentru club, si apoi sa cerem.

Sa speram ca vom putea pune in practica toate ideile astea care s-au nascut aici.

Pe de alta parte, daca tot se spune, sa se faca pixuri, calendare samd ....cu insemnele clubului, poate evntual veniti si cu o idee concreta si o oferta de pret pe langa voi. Cumva, fiecare sa poate incepe sa isi asume o bucatica din toate cele care se doeresc a fi facute, ca sa ne fie mai simplu.

In speranta ca nu am jignit sau ofensat pe cineva, astept in continuare idei cat mai constructive.
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Alex_VTR
simpatizant
Mesaje: 61
Membru din: Vin 02-Feb-2007 17:03
Localitate: Bucuresti

Mesajde Alex_VTR » Mie 02-Sep-2009 09:32

am facut si eu comanda .....cam in cat timp se livreaza?

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mie 02-Sep-2009 16:16

uite, eu aici vad o problema...multi vor avea o problema sa dea 10 euro o data, in schimb cred ca le-ar fi ceva mai usor sa dea de ex 5 euro de doua ori pe an, intr-un cont de card, asta ca sa se evite plata unui comision...
nu putem skimba asta?

Cred cĂŁ nu ai fost atent la discuĂžie Âşi nici nu ai avut curiozitatea sĂŁ urmezi linkul postat de mine... :twisted: Acolo gĂŁseai Âşi statutul asociaĂžiei unde la art. 24 se aflĂŁ rĂŁspunsurile la ĂŽntrebĂŁrile de mai sus adicĂŁ:

Cod: Selectaţi tot

Art. 24 CotizaĂžii Âşi taxe
24.1. Taxa de ĂŽnscriere se stabileÂşte la echivalentul ĂŽn lei la cursul B.N.R. din ziua ĂŽnscrierii al sumei de 10 EUR.
24.2. CotizaĂžia anualĂŁ se stabileÂşte la echivalentul ĂŽn lei la cursul B.N.R.din ziua efectuĂŁrii plĂŁĂžii al sumei de 15 EUR.
24.3 Taxele vor fi achitate În contul bancar al AsociaÞiei, sau În numerar, putând fi plãtite ºi În tranºe (trimestriale sau semestriale)
24.4. Membri de onoare sunt exoneraĂži de plata taxei de ĂŽnscriere sau cotizaĂžiei. Taxele percepute membrilor simpatizanĂži reprezintĂŁ 1/2 din taxele percepute membrilor.
24.5. Membri care se regĂŁsesc ĂŽntr-una din urmĂŁtoarele situaĂžii - pensionari, elevi, studenĂži, someri - vor beneficia de reduceri de 50%. Consiliul Director poate lua decizia scutirii de la plata taxelor ĂŽn cazul persoanelor cu venituri modeste sau ĂŽn alte situaĂžii speciale.
24.6. Consiliul Director poate lua decizia modificĂŁrii taxei de ĂŽnscriere sau a cotizaĂžiei, ĂŽn funcĂžie de nevoile asociaĂžiei.

liviu florin cred ca avea dreptate cand spunea ca ar trebui notificati cei care au platit acea cotizatie....

Am spus mai sus, cei care au userul gri fac parte din categoria membrilor cotizanĂži.

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mie 02-Sep-2009 16:26

Alex_VTR scrie:am facut si eu comanda .....cam in cat timp se livreaza?

Vineri o sã pun coletul, deci luni sau marþi o sã ajungã la tine. Îmi pare rãu cã nu-l pot pune mai devreme dar timpul .... :)


Înapoi la “Anunturi administrative”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973