Citroen zx.Siguranta termica.

Bord, becuri, ECU, computere de bord, cabluri, contacte, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

Marcus
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Joi 26-Sep-2013 22:10
Localitate: Resita

Citroen zx.Siguranta termica.

Mesajde Marcus » Joi 26-Sep-2013 22:24

Buna seara.sa carbonizat siguranta termica de la aeroterma Citroen zx.Nu stiu ce vaoare are siguranta termica,rog sa-mi spuneti daca stie cineva,pentru ca as dori sa o cumpar.Multumesc anticipat.

Marcus
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Joi 26-Sep-2013 22:10
Localitate: Resita

Mesajde Marcus » Sâm 28-Sep-2013 07:47

Am siguranta termica carbonizata la aeroterma citroen zx,nu stiu ce tip este siguranta sa o cumpar.Chiar nu stie nimeni pe acest forum,un raspuns la mesajul meu de pe forum?O zi buna la toti.

leo
pasionat
Mesaje: 264
Membru din: Mie 16-Apr-2008 19:14
Localitate: salerno-IT

Mesajde leo » Lun 30-Sep-2013 17:18

daca te referi la reostat (o piesa cu 3 rezistente pe ea,una mai mare decat cealalta si o mufa cu vreo 4 craci...),o gasesti la magazinele de piese auto import,acum 2 ani m-a costat 80 ron...la mine nu mai mergea deloc ventilatorul si s-a dovedit reostatul asta a fi beleaua.una din rezistente era albastra...

Marcus
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Joi 26-Sep-2013 22:10
Localitate: Resita

siguranta termica

Mesajde Marcus » Mar 01-Oct-2013 19:43

[quote="leo"]daca te referi la reostat (o piesa cu 3 rezistente pe ea,una mai mare decat cealalta si o mufa cu vreo 4 craci...),o gasesti la magazinele de piese auto import,acum 2 ani m-a costat 80 ron...la mine nu mai mergea deloc ventilatorul si s-a dovedit reostatul asta a fi beleaua.una din rezistente era albastra...[/quot Reostatul este bun,am primit de la un electrician auto placa cu cele 3 rezistente,dar lipseste siguranta termica de langa cele 3 rezistente,si nu-i stiu valoarea(cea originala de pe vechea placa cu rezistente sa carbonizat,din cauza "mesterului"destept care a facut punte peste aceasta siguranta termica,am aflat acum cand a luat foc cablurile cu mufa de racord la placa cu cele trei rezistente.

Marcus
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Joi 26-Sep-2013 22:10
Localitate: Resita

Re: siguranta termica

Mesajde Marcus » Mie 02-Oct-2013 11:46

Reostatul este bun,am primit de la un electrician auto placa cu cele 3 rezistente,dar lipseste siguranta termica de langa cele 3 rezistente,si nu-i stiu valoarea(cea originala de pe vechea placa cu rezistente sa carbonizat,din cauza "mesterului"destept care a facut punte peste aceasta siguranta termica,am aflat acum cand a luat foc cablurile cu mufa de racord la placa cu cele trei rezistente.Pe scurt,merg la magazin si ce siguranta termica le spun ca vreau sa cumpar(marca,tip)!


Înapoi la “Electrica - ZX”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv