Intilnire nationala 2008: ultimul weekend in august (29-31)

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Dreamer
pasionat
Mesaje: 261
Membru din: Lun 13-Aug-2007 19:49
Localitate: Brasov
Contact:

Mesajde Dreamer » Lun 01-Sep-2008 08:46

KYP, Nicu si cei de la Nationala Citroen Club, care au fost la Arpas!

Manowar - Warriors Of The World United - http://www.youtube.com/watch?v=JS47QWBycHw

KYP .... prietenii stiu de ce ... neeeee .... pentru ca gardurile stiu de ce :lol: ... si aici pici poate sa detalieze, daca isi mai aminteste :lol:
"Viata este facuta din amanunte, ce e drept ca-s mici si multe!"
Vulpeeeeeee!

Avatar utilizator
cos76
pasionat
Mesaje: 239
Membru din: Joi 30-Noi-2006 20:49
Localitate: Bucuresti

Mesajde cos76 » Lun 01-Sep-2008 09:07

Scuze ca nu am mai revenit la voi, insa dupa cateva tentative esuate de a gasi cazare in apropierea manastirii, m-am hotarat sa merg la Floarea Reginei unde aveam rezervare. Imi pare rau ca nu am stat cu voi.
PS: Mi-a facut placere sa vorbesc cu voi (in primul rand cei cu "AX"-urile si Almerra cu care am discutat mai mult.
La intoarcere spre Bucurest am evitat drumul Brasov-Sibiu si am venit pe ruta: Sinca Veche-Poiana Marului-Bran-Campulung-Pitesti iar ca nr de km parcursi a fost la fel cu ruta initiala Ploiesti-Cheia-Brasov-Sambata.
PSA car forever/Passion pour Peugeot et Citroen

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 01-Sep-2008 11:33

Eu m-am intors cu Stefan pe la Intorsura Buzaului si am vazut barajul de la Siriu.
Din punctul meu de vedere a fost o in intilnire slaba. Am fost imprastiati in n locatii.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Lun 01-Sep-2008 11:52

propun permanentizarea unei locatii pentru intalnirea nationala .. mereu in acelasi loc si data poate fi stabilita cu minim 3 luni inainte.


Mie mi-a placut locatia de la Odorhei ..:):)
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Lun 01-Sep-2008 15:52

ªi noi am ajuns acasã cu bine dupã ce am parcurs o rutã de aprox. 835km (Buzãu-Ploieºti-Vãlenii de Munte- Cheia-Sãcele-Braºov-Bran-Rucãr-Câmpulung-Curtea de Argeº-Vidraru-Sibiu-Sâmbãta de Sus-Braºov-Întorsura Buzãului-Buzãu).
Unii sau distrat chiar mai bine, miscati de vinul ala

:D Bun dom'le zidul ĂŁla pe care cresc strugurii responsabili pentru licoarea ĂŽn cauzĂŁ.
Pentru mine a fost o Întâlnire din care Îmi voi aminti câteceva (din fiecare am amintiri plãcute sau neplãcute) iar locaÞia cu bune ºi rele a fost una Întocmai celei descrise În anunÞul Întâlnirii.
propun permanentizarea unei locatii pentru intalnirea nationala ..

Nu agreez aceastĂŁ idee pentru cĂŁ mi se pare mult mai frumos sĂŁ ĂŽmbinĂŁm utilul cu plĂŁcutul iar aventura are partea ei de frumuseĂže dar, ĂŽn final mĂŁ voi supune majoritĂŁĂžii; aÂş vrea sĂŁ nu uitaĂži totuÂşi cĂŁ "omul sfinĂžeÂşte locul".

PS: o sĂŁ revin cu poze. :wink:

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Lun 01-Sep-2008 16:48

asa-i .. omul sfinteste locul .. numa' ca tre sa avem in minte ca unii vin cu familiile , copii mici, fete care nu prea au chef de cort si din astea ..de asta am zis ..

poate sa facem in felul urmator .. mergem la odorhei, da' stam 4-5 zile si mai facem pe bezmeticii pe coclaurii din zona :lol: :lol:

eh...cat despre astea mai vorbim ...si eu ar trebui sa pun ceva poze ..:):)
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Lun 01-Sep-2008 17:01

asa-i .. omul sfinteste locul .. numa' ca tre sa avem in minte ca unii vin cu familiile , copii mici, fete care nu prea au chef de cort si din astea ..de asta am zis ..

Nu vreau sã intru În polemici ºi nu vreau sã te contrazic dar În locul din care ne-am Întors recent sunt: un Hotel de 3 stele, un camping, multe pensiuni care este adevãrat cã ofereau servicii demne de turismul românesc iar cei mai evlavioºi sau nu, se puteau caza la mãnãstire dar...

Avatar utilizator
CostinAX
simpatizant
Mesaje: 91
Membru din: Lun 26-Iun-2006 13:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde CostinAX » Lun 01-Sep-2008 18:58

foto:


http://blog.360.yahoo.com/blog-DVoIkAY6YrbxgIoejCOM?p=79

sigla citroen ........"stilizata"

Imagine
ImagineImagine[img]http://text.glitter-graphics.net/c

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Lun 01-Sep-2008 19:34


Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 01-Sep-2008 20:54

DanT scrie:propun permanentizarea unei locatii pentru intalnirea nationala .. mereu in acelasi loc si data poate fi stabilita cu minim 3 luni inainte.


No way... data e deja stabilita ;)
Baietii din clubul Oltcit cum reusesc sa faca de fiecare data intilniri reusite, care culmea mai tin si o saptamina? Am fost la doua din intilnirile lor nationale si a fost super de fiecare data.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
CostinAX
simpatizant
Mesaje: 91
Membru din: Lun 26-Iun-2006 13:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde CostinAX » Lun 01-Sep-2008 21:27

DanT scrie:propun permanentizarea unei locatii pentru intalnirea nationala .. mereu in acelasi loc si data poate fi stabilita cu minim 3 luni inainte.


...pai din cate stiu eu avem intalnirea din septembrie , care se tine in fiecare an la Paltinu , impreuna cu cei de la Oltcit !
Imagine
ImagineImagine[img]http://text.glitter-graphics.net/c

Avatar utilizator
CostinAX
simpatizant
Mesaje: 91
Membru din: Lun 26-Iun-2006 13:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde CostinAX » Lun 01-Sep-2008 22:17

@cos76 - si noua ne pare rau ca nu ne-am putut revedea la un sprit si o barfa mai detaliata, dar sper sa ne ne reintalnim la Paltinu (acum in septembrie) !

@ motorsport - imi pare rau ca ai plecat , inteleg ff bine situatia si daca eram in locul tau la fel procedam ......imi luam "jucariile " si valea !
(te rog sa postezi aventura ta cu cei de la vila)!!!!!
.....poate reusim sa ne vedem la Paltinul luna acesata
ImagineImagine[img]http://text.glitter-graphics.net/c

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mar 02-Sep-2008 07:10

@nicum; vad cu comentezi nimic de stabilizarea unei locatii ca la alti colegi din alte tari ..:):) :lol:

in alta ordine de idei, daca este imperios necesar ca data sa fie modificata din ultimul wknd din august atunci sa fie anunatat in prealabil.
daca nu se schimba trebuie sa fie si ea anuntata pentru ca poate avem colegi noi.

"hai, tati, ca infrangem si astazi" :lol: :lol:

in fine ... opinii?
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Mar 02-Sep-2008 08:11

v-am mai spus eu mai in gluma, mai in serios, ca nu o sa reusim sa stabilim o locatie definitiva pt aceste intalniri pt ca suntem 25 de ametiti cu 30 de idei. ..
Bine ar fi sa gasim un loc, pe care sa-l exploatam an de an, cel putin o regiune.

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mar 02-Sep-2008 08:18

asta sustin si eu .. insa daca tot incerca sa fim bezmetici cu mii de idei atunci ii bai , 25 de oameni si 30 de idei .. :(

putem sa facem o singura regiune / locatie (read alexd) si daca mai aveti chef de drumetii oameni buni tipati si haideti sa mergem prin alte parti ..


PS: din cand in cand, daca mai treceti si pe la intalnirea lunara ... se mai poate discuta - si nu trebuie sa dea cineva ceva ca sa ne adunam acolo (ma refer mai mult la bucuresteni - sau zona limitrofa)

oricum, de retinut ar fi si alte drumetii, insa pentru asta trebuie sa ne vedem, nu doar sa ne scriem ..:):P :lol:
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973