Intilnire nationala 2008: ultimul weekend in august (29-31)

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mar 02-Sep-2008 14:20

DanT scrie:@nicum; vad cu comentezi nimic de stabilizarea unei locatii ca la alti colegi din alte tari ..:):) :lol:


Cred ca va trebui sa reformulezi.
Data e deja stabilita: ultimul wk din august. Pina aici nu vad probleme, e o data fixa si fiecare are timp sa isi faca planificarea intilnirii.
Pe de alta parte, aceeasi locatie an de an inseamna o moarte sigura. Cred ca avem o tara frumoasa si avem ce vedea in fiecare an.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Mar 02-Sep-2008 17:26

de acord, in aceeasi formula de logica, va propun ca intalnirile din bucuresti sa le facem de fiecare data intr-o alta intersectie. Are bucurestiul destule doar!

In cazul in care la anul facem intalnirea la Odorhei, Nicule, poti veni linistit ca tu nu ai venit anul trecut, asa ca e un loc nou pt tine. Peste doi ani om trai si om vedea.

Data nu este foarte inspirata pentru simplul fapt ca locatiile de munte sunt mai riscante dpdv meteorologic la sfarsitul verii. Inceput de august/sf de Iulie este mai ok, dar asta este un detaliu , sa gasim noi locatie pana una alta.

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mie 03-Sep-2008 07:10

asa este, nicu, reformularea ar fi de genul "nu comentezi?!" insa am vazut ca ti-ai revenit ..:):)

tocmai asta am zis si eu intr-un post ulterior celui citat de tine, "DRUMETII" asta insemana tara pe care o avem si pe care vrei tu sa o vezi..

chiar vreau sa ma odihnesc la intalnirea nationala si ma holb la masini ... este un eveniment anual ..:):)

pentru haladuit in lungul drumurilor discutam la intalnirile lunare, asta daca catadicsesti sa vii :)

propunerea mea este Odorhei, aceeasi locatie ca acum un an!
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

motorsport_2005
simpatizant
Mesaje: 91
Membru din: Lun 10-Dec-2007 10:17
Localitate: bucuresti

Mesajde motorsport_2005 » Mie 03-Sep-2008 09:31

CostinAX scrie:@ motorsport - imi pare rau ca ai plecat , inteleg ff bine situatia si daca eram in locul tau la fel procedam ......imi luam "jucariile " si valea !
(te rog sa postezi aventura ta cu cei de la vila)!!!!!
.....poate reusim sa ne vedem la Paltinul luna acesata


1. mi-ar face placere sa ne vedem la Paltinu, sa vedem si programul.
2. despre aventura cu rezervarea pentru dormit in masina, vreau sa o uit si pe viitor ma combin si eu la un cort - masina :)).
3. daca intalnirile celor de la Oltcit ies bine, care ar fi problema de a merge cu ei in acelasi timp si loc?

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mie 03-Sep-2008 09:49

Mai bine puneÞi ºi voi pozele alea iar despre Întâlniri mai discutãm la lunare.
2. despre aventura cu rezervarea pentru dormit in masina, vreau sa o uit si pe viitor ma combin si eu la un cort - masina ).

Am auzit ce Þi s-a Întâmplat ºi-mi pare rãu dar am o curiozitate: dimineaÞa nu l-ai strâns de gât pe ãla? :D

motorsport_2005
simpatizant
Mesaje: 91
Membru din: Lun 10-Dec-2007 10:17
Localitate: bucuresti

Mesajde motorsport_2005 » Mie 03-Sep-2008 09:56

daca ma opream din tremurat, poate as fi facut asta:
ca eu intre timp, lasasem bagajul in camera, iar pe mine erau hainele cu care am venit pe drum si o bluza norocoasa.
in fine, la urmatoarea lunara poate imi povestiti si mie cum a fost :).

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 04-Sep-2008 08:42

alexd scrie:de acord, in aceeasi formula de logica, va propun ca intalnirile din bucuresti sa le facem de fiecare data intr-o alta intersectie. Are bucurestiul destule doar!

In cazul in care la anul facem intalnirea la Odorhei, Nicule, poti veni linistit ca tu nu ai venit anul trecut, asa ca e un loc nou pt tine. Peste doi ani om trai si om vedea.

Data nu este foarte inspirata pentru simplul fapt ca locatiile de munte sunt mai riscante dpdv meteorologic la sfarsitul verii. Inceput de august/sf de Iulie este mai ok, dar asta este un detaliu , sa gasim noi locatie pana una alta.


Intilnirile din Bucuresti, dureaza vreo 2-3 ore, sau cel putin atit durau cind veneam eu la ele.
Intilnirea Olticit a fost la inceputul lui august si a plouat in draci, noi am fost mai norocosi, doar o mica ploaie mocaneasca.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 04-Sep-2008 08:46

DanT scrie:pentru haladuit in lungul drumurilor discutam la intalnirile lunare, asta daca catadicsesti sa vii :)


De ce amesteci intilnirile nationale cu alea locale? Si nu vad de ce esti asa agresiv fata de mine...
Consider ca avem o tara suficient de frumoasa, incit sa putem sa avem o intilnire nationala in alta locatie de fiecare data.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Joi 04-Sep-2008 12:03

nicum scrie: Consider ca avem o tara suficient de frumoasa,


Si eu consider la fel si de aceea as prefera sa o explorez in liniste, nu sa bajbai pentru 1 zi jumate.

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 04-Sep-2008 12:09

Nicule, nu sunt agresiv deloc ..:) Chiar zambesc ..

Nu de alta, insa chiar m-am exprimat literal cand am scris .. Daca vrei sa ne plimbam, vii la lunare(ca nu te-am mai vazut de ceva vreme) si discutam acolo si incingem cate un parcurs montan sau deal sau ses aiurea asa .. cand ni se pune pata.

Insa la intalnirea nationala prefer sa ma intalnesc cu oameni si sa ma odihnesc mai mult decat sa caut, sa ma enervez, sa astept si mai stiu eu ce bazaconii ..

Poate ca am inceput sa imbatranesc .. insa asta as vrea ..:)
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Joi 04-Sep-2008 13:22

doar atit pentru inceput. revin
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
jgr1001
pasionat
Mesaje: 1533
Membru din: Mie 12-Ian-2005 10:37
Localitate: Bucuresti / Fagaras

Mesajde jgr1001 » Joi 04-Sep-2008 13:44

Foarte frumos..ai prins lumina zilei ce-a trecut :wink:

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Joi 04-Sep-2008 20:09

prietenii stiu de ce :wink:

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Vin 05-Sep-2008 09:35

Pentru cĂŁ ai aÂşteptat-o? :lol:
Hai fraĂžilor mai puneĂži ceva poze! 8)

Avatar utilizator
nicup
simpatizant
Mesaje: 50
Membru din: Vin 22-Sep-2006 23:52
Localitate: cluj

sunt in concediu

Mesajde nicup » Sâm 06-Sep-2008 07:43

imi pare rau ca nu am apucat sa postez niste poze dar o sa revin cam peste o saptamana buna

Vreau sa le multumesc de primire lui MARIAN... nicum, si baietilor din ARPAS: Kip, alex si compania - faina evadare ; poate prind si un PALTINU?

AM PUS SAXO PE PICIOARE
IE CINEVA LA MARE? AJUNG DISEARA ACOLO.


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv