Nationala Citroen 2010 - 23-25 Iulie

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Vin 23-Iul-2010 06:20

Salut si bine ai venit, locuri nu cred ca mai sunt la vile, pentru ca au fost ocupate cam de 2 luni prin rezervare,dar poate ca ar fi bine sa il suni pe WLD(Catalin)si sa-l intrebi despre ceva cazari in zona....s-ar putea sa stie; numarul de tel il gasesti la inceputul acestui post.

Avatar utilizator
jony
pasionat
Mesaje: 683
Membru din: Dum 23-Ian-2005 21:19
Localitate: Brasov

Mesajde jony » Vin 23-Iul-2010 17:50

astazi m`am intalnit pe drum mai exact in busteni cu caravana citroen de la ploiesti si la intoarcere cu wld distractie placuta domnilor ... ;)

Adi78
pasionat
Mesaje: 293
Membru din: Joi 27-Mai-2010 13:41
Localitate: Tg-Mures

primele poze de la nationala

Mesajde Adi78 » Sâm 24-Iul-2010 21:17


joeadrianblack
pasionat
Mesaje: 204
Membru din: Lun 06-Apr-2009 08:24
Localitate: Oradea

...

Mesajde joeadrianblack » Dum 25-Iul-2010 09:00

uuuuaaaa Citroen CX 25 GTi ce frumusete
beau cand sunt singur sau cand am cu cine...

Adi78
pasionat
Mesaje: 293
Membru din: Joi 27-Mai-2010 13:41
Localitate: Tg-Mures

Mesajde Adi78 » Dum 25-Iul-2010 10:36

da, masina arata foarte bine, as zice ca pentru varsta ei, arata impecabil...



Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Lucian T
Stapanul Uleiului
Mesaje: 174
Membru din: Sâm 03-Apr-2004 21:03
Localitate: Bucuresti
Masina: CITROEN CX 20 RE, 1986

Mesajde Lucian T » Lun 26-Iul-2010 20:25

Dragi colegi,
deja sunt ingrijorat... nicio veste de la participantii la Nationala! Poate trebuie sa le amintim ca unii dintre noi nu au venit la intalnire din motive obiective si ca niste poze, un review, o veste ceva, ar mai alina suferinta si regretul ca nu am fost si noi prezenti.
Datorita lui Adi 78 stim ca ati fost acolo, asa ca nu va mai fofilati... puneti poze si scrieti povesti...
Cu multumiri...
Recunosc, mor de placere cand ma plimb cu liftul!

Prise
just curious
Mesaje: 10
Membru din: Dum 04-Iun-2006 16:53
Localitate: Bucuresti

Poze

Mesajde Prise » Lun 26-Iul-2010 22:58

la povestit nu prea am talent dar fotografiile sunt mai mult decat graitoare.... cine le vrea ... acesta e linkul de transfer.ro
http://dl.transfer.ro/Poze_intalnire_ci ... 2d6d18.rar

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Mar 27-Iul-2010 02:09

din pacate eu nu am facut poze pt ca am uitat incarcatorul de la aparatul foto acasa, asa ca...
a fost foarte frumos, si vremea buna dupa parerea mea, chiar daca a plouat. din cate stiu eu toata lumea a ajuns cu bine acasa, si asteptam sa scrie fiecare cateva randuri; cativa dintre noi am facut o plimbare si pe cheile bicazului, asa ca asteptam si pozele de acolo, facute de vali (arial); in rest... ce sa zic... voie buna, gratare, gulasul care a fost foarte bun, tombola, si mult taifas...
am vazut si o masinuta electrica "home made", dar asta o sa povestesc maine, pt ca acum mi se inchid ochii :lol: bine, poate intre timp povestesc si ceilalti care au vazut-o :razz:
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Mar 27-Iul-2010 06:44

Nicu sa stii ca Irina a facut fotografiile, noi eram preocupati de discutiile despre constructii, masini si in acelasi timp ne "minunam" de indolenta si nesimtirea celor care au in care au in grja drumul si administrarea zonei. Nu am facut poze cu drumul care s-a prabusit.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
jgr1001
pasionat
Mesaje: 1533
Membru din: Mie 12-Ian-2005 10:37
Localitate: Bucuresti / Fagaras

Mesajde jgr1001 » Mar 27-Iul-2010 08:29

Doar atat am de spus:

Debutul meu in sculptura cu flexu'.....Sfera infinitului :mrgreen: :mrgreen:


Imagine

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Mar 27-Iul-2010 08:43

SalutĂĄri dragi colegi !
In sfirsit am ajuns si noi acasĂĄ dupĂĄ un drum ung si frumos mai putin bun dar in fine...ptr un Citroen nu prea conteazĂĄ-slĂĄvit fie numele lui Paul Mages...
Un instantaneu interesant : La trecerea vamei-vamesul RomĂĄn m-a intrebat vĂĄzindu-mĂĄ la volanul proaspetei mele achizitii : Ce masinĂĄ e asta ? Lada ? Nu ! zic eu ! E o Dacia 1100 fabricatĂĄ in 69 ! La care el : Nici n-am mai vĂĄzut asa ceva !
Oarecum mi se pare ridicol si trist !
CĂĄt despre intilnire .....pĂĄcat cĂĄ mai tre sĂĄ treacĂĄ un an pinĂĄ la urmĂĄtoarea !!!A fost minunat sĂĄ vezi atiti oameni pasionati, si devotati acestei nebunii...
Mi-am pus chiar intrebarea de rigoare : Suntem normali ? NiciodatĂĄ nu reusesc sĂĄ -mi dau seama ccine e de partea cealaltĂĄ a gratiilor ? Noi,pasionatii sau oamenii ...consumatori cei ptr care acest hobbby nu spune nimic,ba chiar se uitĂĄ la noi cam strĂĄmb...
Deci multumiri tuturor incĂĄ o datĂĄ ptr ospitalitate ptr clipele si discutiile lungi....intreminabile petrecute impreunĂĄ.
SĂĄ ne revedem voiosi si sĂĄnĂĄtosi la anu.....
Fotografii eu n-am fĂĄcut dar sunt sigur cĂĄ multi altii au fĂĄcut ...chiar si in locul meu !

joeadrianblack
pasionat
Mesaje: 204
Membru din: Lun 06-Apr-2009 08:24
Localitate: Oradea

...

Mesajde joeadrianblack » Mar 27-Iul-2010 09:21

felicitari pt cei care au fost, jos cu palaria...

eu si acuma salivez de la CX-ul acela din DB... :)
beau cand sunt singur sau cand am cu cine...

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Mar 27-Iul-2010 09:41

contrar tutror uzantelor, eu nu am facut poze... dar le astept pe ale voastre. hai, mobilizarea!
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Adi78
pasionat
Mesaje: 293
Membru din: Joi 27-Mai-2010 13:41
Localitate: Tg-Mures

Mesajde Adi78 » Mar 27-Iul-2010 09:43

@ tizului meu, cv2adi - asta ar fi prima masina non citroen din colectie? nu strica feng shui-ul? chiar daca masina este si ea un clasic, fiind printre primele de serie dotate cu frane pe discuri pe toate cele 4 roti... toata stima pentru achizitie.

vreau sa zic ca m-am apucat de jucat la loto :lol: , poate poate apuc la niste banuti si cu siguranta te voi deposeda de ds-ul splendid pe care posezi (vazut ca e scos la vanzare), pe mine unul masina asta m-a fermecat demult, al tau in special si daca pun manuta pe ea... fac un tur al europei si apoi o pun la loc de cinste, scotand-o la plimbare de cate ori am chef sa ma dau cu o masina adevarata.

tot respectul
Adi

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Mar 27-Iul-2010 10:40

Multumesc ptr apreciere,sper sĂĄ-ti devinĂĄ visul o realitate ! Iti urez noroc .Cu prietenie Adi .


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv