Restaurarea 2 CV Suceava

aici ne laudam!

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Restaurarea 2 CV Suceava

Mesajde cv2adi » Dum 28-Mar-2010 21:29

Deschid acest topic al proceslui mde restaurare al micutului 2 CV salvat din gura REMAT-ului Suceava multumitĂĄ entuziasmului i devotamentuleui D.lui Prepeliuc Liviu Florin.
ToatĂĄ descrierea o gĂĄsiti la rubrica modele clasice-2 CV....multumiri.Tot aici putzeti urmĂĄri dĂĄruirea si devotamentul acestui Domn Inginer care fĂĄrĂĄ sĂĄ aibe vreun interes material,ba chiar plĂĄtind din buzunarul lui pretul inchirierii platformei,a dus-o acasĂĄ sĂĄ nu cumva sĂĄ ajungĂĄ la REMAT !Nu ne-a lĂĄsat sĂĄ-i plĂĄtim nici benzina consumatĂĄ,nici banii ce i-a dat ptr inchirierea platformei,ba a mai trimis si o sticlĂĄ de sampanie minunatĂĄ RomĂĄneascĂĄ fĂĄcindu-ne sĂĄ rĂĄminem muti !
MĂĄ consider foarte norocos si mĂĄndru sĂĄ mĂĄ stiu prietenul DĂĄnsului .Sper sĂĄ ne intilnim personal cit de curind.
Imagine

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Lun 29-Mar-2010 07:52

Mai niste poze despre inceputuri ....
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Lun 29-Mar-2010 19:32

Ma bucur mult ca aceasta masina renaste in mainile voastre. Este incredibil ce sansa a avut masina asta sa nu ajunga la fier vechi, datorita voua. Sunt convins ca dupa restaurare va arata ca tocmai iesita din fabrica(la fel ca si celelalte masini restaurate de voi). Aveti un talent fantastic de a readuce la viata ceea ce altii considera doar "bun pentru fier vechi".
Spor la treaba si astept atat eu cat si colegii de forum cat mai multe poze...
Avem enorm de invatat de la voi! (din toate punctele de vedere =D> =D> =D> )
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Lun 29-Mar-2010 19:50

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
DragĂĄ Prietene !
Multumim ptr cuvintele incurajatoare si frumoase dar dacĂĄ Tu,ca si prima persoanĂĄ care a dat de masinĂĄ nu ai fii pus-o pe site,
si nu ai fii fĂĄcut toate eforturile pe care le-ai fĂĄcut noi nu am avea de unde stii despre existenta ei,n-am fii putut-o salva fĂĄrĂĄ contributia Ta majorĂĄ.
Deci asta ca un lucru indiscutabil,care a fost deja fixat de noi toti ! Gestul nobil de a cĂĄra masina din curtea omului la Tine acasĂĄ,a te invoi de la servici,a inchiria o platformĂĄ pe care nici pinĂĄ-n ziua de azi nu ne-ai lĂĄsat sĂĄ ti-o plĂĄtim!!!!!! si a face o sumedenie de poze,etc nemaivorbind de sms-urile si telefoanele date de tine spre nnoi samd...toate aceste gesturi denotĂĄ un om trup si suflet dedicat cauzei.DacĂĄ nu vii la Odorhei,mĂĄ bate gĂĄndul ca de acolo sĂĄ-ti fac o vizitĂĄ la Suceava,insĂĄ am fii mult mai fericiti impreunĂĄ cu Zoli si Erika sĂĄ vii la Odporhei si sĂĄ stĂĄm la un mici,o bere la discutii,ptr cĂĄ sunt de pĂĄrere cĂĄ avem muuuulte de discutat!
Dealtfel Zoli mi-a atras atentia sĂĄ scriem aici pe site cĂĄ in cazul in care mai apare vreun Citroen classic cu aceeasi soartĂĄ,anuntĂĄ-ne,ptr cĂĄ chiar dacĂĄ momentan nu avem ce face cu ea,n-am vrea s-o sfĂĄrseascĂĄ la REMAT !
SĂĄ dea Domnul sĂĄ ne putem intilni cĂĄt mai iute ! PĂĄnĂĄ atunci sĂĄnĂĄtate si nujmai bine !
SĂĄ ne auzim si vedem cu bine !

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Mie 05-Mai-2010 17:17

Si a inceput procesul de restaurare a micutului Citroen Sucevean....
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Piese aduse in weekendul acesta din Olanda unde am vizitat impreunĂĄ Citromobil expo....
Imagine

Imagine

Imagine

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Mie 05-Mai-2010 21:04

Hei!!! Eu v-am gasit o masina intreaga si voi o faceti bucati si bucatele??? :lol:
Felicitari sincere pentru munca depusa pana acum si multa putere de munca si in continuare...abia astept sa vad rezultatul final...in direct!!!
Salutari lui Zoli si SPOR MAXIM LA RESTAURARE! =D>
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Joi 06-Mai-2010 08:15

Multumim ii voi transmite lui Zoli.Te asteptĂĄm in final la botez.... :lol: :lol: :lol:

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Joi 06-Mai-2010 19:04

Promit solemn sa vin la botez...dar sa imi spui cam cand este programat!!!
Multumesc de invitatie!
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Dum 23-Mai-2010 06:46

Asteptam vesti si poze cu readucerea la viata a "micutei buburuze"!!!
Spor la treaba!
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Dum 23-Mai-2010 08:42

Poze in curĂĄnd.....din lipsĂĄ de timp mi-am neglijat atributiile de fotoreporter nu numai a micutei buburuze ci si a proiectelor mele actuale in curs ....dar promit solemn sĂĄ mĂĄ indrept ! Cu multumiriptr intelegere, Adrian.

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Sâm 10-Iul-2010 19:53

Inca asteptam vesti despre buburuza...sau cel putin eu astept cu mare interes noutati de la voi... :roll: :!:
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Lun 12-Iul-2010 17:28

Si niste poze fĂĄcute azi....inainte de reparatia haionului,o ultimĂĄ probĂĄ a elementelor de caroserie deja refĂĄcute.
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Lun 12-Iul-2010 17:40

ca o mica printesa arata masina! :)
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Lun 12-Iul-2010 17:59

Multumesc Adi pentru poze...parca nu imi vine sa cred ca asa o bijuterie de masina putea sa ajunga la fier vechi...
Sunt intr-adevar fericit ca am reusit impreuna cu voi sa o salvam. Observ ca mai este ceva de lucru la ea, dar progresele sunt spectaculoase =D> =D> =D>
Am tot asteptat vesti si poze de la voi, dar a meritat din plin asteptarea.
Va doresc la toti putere de munca si sa ne vedem cu bine...in curand...
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Lun 12-Iul-2010 21:36

Multumiri ptr vorbele bune , si eu astept intrevederea de la Odorhei,si in acelasi timp tin sĂĄ te informez cĂĄ dacĂĄ ai avea atitia bani de cite ori tze-am pomenit pe parcursul acestor luni de cind s-a lansat acest proiect-2 CV Suceava-ai fii milionar.Atit fericitii proprietari Erika si Zoli cĂĄt si subsemnatul am fost foarte satisfĂĄcuti cu acest proiect,pe de o parte din cauza usurintei cu care se reparĂĄ-restaureazĂĄ aceste minunate masintute,pe de alta din cauzĂĄ cĂĄ de ani de zile le cunoastem si le facem aproape cu ochii inchisi,si ndin multe alte chestii .Un asemenea proiect nu poate fii ratat,uitat deoarece are mari sorti de izbĂĄndĂĄ.
Cine stie cite alte 2 CV-uri au ajuns la rabla pe care nu le-a observat un Liviu-Florin,care ptr altii nu a insemnat nimic altceva decit un morman de fier vechi.
De nenumĂĄrate ori m-a lĂĄsat pe gĂĄnduri de ce oare oamenii aruncĂĄ la gunoi lucruri la care toatĂĄ strada intoarce privirile cind e refĂĄcutĂĄ ????? Oare comportamentul acesta e normal ? Tre sĂĄ fie cĂĄci toti fac asa doar 1 % gĂĄndeste altfel....adicĂĄ la fel ca noi.
Poate noi suntem anormali ?Nu mai stiu ce sĂĄ cred,insĂĄ privirile pe care am avut ocazia sĂĄ le vĂĄd atrase de aceste minunate bijuterii m-au convins cĂĄ meritĂĄ sĂĄ lupti....si sĂĄ fii anormal!
Seara bunĂĄ tuturor !


Înapoi la “Restaurari si prezentari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv