revizia de 20.000 km

revizii, si campaniile de rechemare

Moderator: Echipa Tehnica

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Joi 01-Mar-2007 00:08

Eee, faceam doar haz de necaz. Mai bine Mugurel isi deschide o reprezentanta in Bucuresti!!! Dar cred ca ATS-ul o sa fie de acord cand or sa termine astia autostrazile in Romania :lol: Dar acum cu intrarea in UE nu ar trebui sa se schimbe ceva??? Oare? Si garantia noastra , la c4, de ce nu este valabila si in strainatate?

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mar 06-Mar-2007 20:57

se pare ca problema ambreiajului nu s-a rezolvat :evil:

si nici cea a boxei, a inceput sa se auda iar. totusi cred ca nu este vorba de boxa ci de ceva fire-plastice prost prinse prin usa.

cu boxa am s-o rezolv singur dar cu ambreiajul....... :(

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde mituc » Mar 06-Mar-2007 22:21

danalarm scrie:cu boxa am s-o rezolv singur dar cu ambreiajul....... :(


Eu nu inteleg cum la o masina de 90CP si 133N*m pot sa apara asa de devreme probleme de ambreaj. Adica ori tre' sa fii un incepator foarte prost de cind ai luat carnetul si dupa 20k km, ori au pus ambreaj de motoreta!
Eu zic sa te duci la ei si sa fii mai infipt.

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mar 06-Mar-2007 22:32

mituc scrie:
danalarm scrie:cu boxa am s-o rezolv singur dar cu ambreiajul....... :(


Eu nu inteleg cum la o masina de 90CP si 133N*m pot sa apara asa de devreme probleme de ambreaj. Adica ori tre' sa fii un incepator foarte prost de cind ai luat carnetul si dupa 20k km, ori au pus ambreaj de motoreta!
Eu zic sa te duci la ei si sa fii mai infipt.


incepator.......am carnet din 1997! am conduc din 97 o dacie1980 pana am luat citroenul, la firma am un logan si o solenza si merg foarte mult cu masina zilnic, la nicio masina nu a cazut ambreiajul!!!

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde mituc » Mie 07-Mar-2007 08:26

danalarm scrie:incepator.......am carnet din 1997! am conduc din 97 o dacie1980 pana am luat citroenul, la firma am un logan si o solenza si merg foarte mult cu masina zilnic, la nicio masina nu a cazut ambreiajul!!!


Pai asta incerc si eu sa-ti spun... Si chiar daca ai fi incepator, tre' sa fii mult prea neindeminatic (a se citi "bou") ca sa rupi ambreajul unei masini doar dupa atitia kilometri.
Vezi ca si Matrixul a avut belele cu ambreajul ci cica l-a schimbat pe garantie (tot 1.4i are si el).

Taz
de-abia inscris
Mesaje: 3
Membru din: Mie 26-Sep-2007 19:28
Localitate: constanta

Mesajde Taz » Joi 11-Oct-2007 09:10

Salut ! Fratilor , fiind posesor C4 nu pot sa nu va informez despre TEAPA de service al reprezentantei Citroen : ANDROMEDA SERVICE CONSTANTA. Scoruri f. mari , iar inginerii de la receptie daune sunt sub orice critica . aveti mare , mare grija . (pret manopera 60 ron fara tva/ora , iar adausul la piese este de peste 100%).

myoara
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Sâm 25-Oct-2008 11:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde myoara » Joi 25-Feb-2010 14:56

VA CITESC CU REVIZIA...TE DUCI ORI 15000KM ORI LA 1AN(ATIT ARE VALABILITATE ULEIUL)EU NU REUSESC SA FAC 15000INAINTE DE UN AN..ASA CA MERG --ANUAL.DECI VERIFICATA ANUAL DUPA CE A ESIT DIN GARANTIE(2 ANI)MERG SA FAC ITP(UNDE AM GASIT MAI EFTIN)SI SURPRIZA CURGEA ULEI DE LA UN AMORTIZOR(17000KM)...CEI DE LA PRESTIJ BUC.NU VAZUSE SAU SAU BULIT INTR-O LUNA,MAI CURGEA SI ULEI SUB EA,AM CREZUT CA NU AU STRINS BUSONU..DAR SE PARE CA E O PRB.SI PE ACOLO--AU MAI STRINS BAIA DE ULEI.DECI PE 29 10 2009DEVIZ:AMORTIZOARE ,FIL.POLEN,FILTRU ULEI,FILTR.AER,SCIMB ULEI,MANOPERA=1270,53RON


Înapoi la “Revizii si rechemari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973