Sfaturi sincere achizitie C4 Picasso chair si grand

Forum de dicutii generale despre Citroen C4, C4 Picasso si Grand C4 Picasso: dotari, oferte, versus, posesori, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

Mariusblk
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Vin 07-Mai-2021 22:56
Localitate: Municipiul București - București

Sfaturi sincere achizitie C4 Picasso chair si grand

Mesajde Mariusblk » Vin 07-Mai-2021 23:51

Salutare forum, ma tot uit si ma intreb daca achizitia unui c4 picaso sau chiar grand este alegeea cea mai buna avand in vedere ca bugetul este unul destul de restrans, aprox 4000 eur, iar necesitatile mele sunt si ele oarecum restranse.
Pricipalul motiv este evident spatiul, atat pt pasageri cat si depozitarea. Am 2 copii mici si faptul ca modelul ofera 3 scaune in spate individuale m_a facut sa cred ca e o alegere optima.
Momentan detin un Ford Fiesta din 2008 iar cand vine vorba de plecari cu toata trupa situatia se complică, multe bagaje, multe acareturi. ](*,)
Având în vedere ca actuala mașina nu mi-a cauzat probleme de-a lungul celor 13 ani și am fost foarte mulțumit de ea , fiind o mașina cumpărată de nouă, as avea rugămintea să mă ghidați spre o achiziție care să se ridice la aceleași standarde.
Nu am preferințe de motorizare fiind un tip calm la volan, mulți cai, multe probleme #-o
Vreau o mașina fiabila cu o motorizare ce nu face probleme și cu opțiuni decente.
Vreau o mașina care nu trebuie sa stau legat de service 6 luni din 12 cu gândul că în viitorul apropiat trebuie sa fac iar o vizită de curtoazie pentru că mai bate sau troncănea ceva, cum ar spune unii.
Deci este C4 Picasso mașina pentru mine, sau am o viziune tehnica greșită din start, pentru că la capitolul confort și spațiu, cel puțin din prezentările video de pe You tube, pare să fie exact ce am nevoie.
Recomandări de motorizare fără probleme, opțiuni nice to have și orice info de care să mă feresc sau sa caut sunt binevenite.
Mulțumesc și fără incidente indiferent de marca mașinii pe care o conduceți sau o doriți.

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Re: Sfaturi sincere achizitie C4 Picasso chair si grand

Mesajde dj01fad » Sâm 08-Mai-2021 10:54

Salut.
Daca masina precendenta a fost noua, iar acum te gandesti sa iei una second... trebuie sa stai bine cu nervii pentru ca s-ar putea sa ai surprize. ca sa minimizezi problemele trebuie neaparat sa o iei de afara! din proprie experienta iti spun ca toate masinile pe care le-am luat de afara au fost MULT mai bune decat toate masinile pe care le-am luat din tara, si asta in sensul ca problemele au fost minime. ca si optiuni iti recomand sa iti iei o varianta mai de top cu xenon si senzori de parcare fata-spate. ca motor nu stiu ce sa zic, nu sunt adeptul motoarelor mici, aici tu sti ce ai nevoie...
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

ovy15popescu
pasionat
Mesaje: 286
Membru din: Vin 22-Feb-2019 15:46
Localitate: Campulung
Masina: C-elysee 1.2 puretech
2: 206 1.4 e

Re: Sfaturi sincere achizitie C4 Picasso chair si grand

Mesajde ovy15popescu » Sâm 15-Mai-2021 14:50

Salut! Din pdv al spatiului si confortului este ceea ce doresti! La bugetul tau nu cred ca gasesti un C4 picasso in toate mintile ei mai noua de 2006-2008! Apoi calculeaza cat o sa investesti in ea sa o faci sigura (placute, discuri, distributie, filtre, ulei circa 500-700euro) daca o aduci de afara mai adaugi RAR(nu stiu cat costa)! Tu decizi ce motorizare ti se potriveste! Sa te feresti de benzinarul 1,6 thp!!!
Libertatea mea încetează, acolo unde incepe, libertatea celuilalt!!!


Înapoi la “Citroen C4 - Berlina, Coupe, Sedan, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv