service Baia Mare - mecanicii de la fostul Citroen

Pentru cei cu maşini ieşite din garantie

Moderator: Echipa Tehnica

sflorin22
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Lun 30-Aug-2010 14:48
Localitate: BAIA MARE

service Baia Mare - mecanicii de la fostul Citroen

Mesajde sflorin22 » Joi 27-Ian-2011 20:54

Fara avea vreun interes comercial anunt detinatorii de autoturisme Citroen ca in urma inchiderii reprezentantei din orasul Baia Mare, fostii investitori sau actionari (unii dintre ei) au redeschis un service la aprox. 200m distanta de fostul sediul inspre Satu Nou la care lucreaza majoritatea mecanilor, tinichigiilor, etc care au lucrat in fosta Reprezentanta Citroen Baia Mare.

Ca fapt divers au chiar si Lichidul mult cautat LDS la 45 lei litru, uleiurile Total de Motor, Cutie, etc., plus ca au si magazinul de piese in cadrul atelierului, iar manopera este mult mai acceptabila fata de tarifele ce erau impuse de Reprezentanta

Va pun si numarul de contact al atelierului (dl. One Viorel si dna. Manta Mariana) 0771782337 sau 0747088190
REPET acest lucu il fac doar spre informarea detinatorilor de auto Citroen, pentru ca eu am cerut la un magazin auto lichid hidraulic pentru Citroen si mi-au dat LHM in loc de LDS(fapt ce l-am descris intr-un alt subiect) si doar cei mai sus mentionat m-au ajutatsa schim lichidul

Imi cer scuze din greseala am pus subiectul si in rubrica Citroen C5 Mecanica

sane_man
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Mie 03-Apr-2013 12:50
Localitate: BAIA MARE

service CITROEN Baia Mare

Mesajde sane_man » Mie 03-Apr-2013 13:05

Salutari,

pentru cei ce nu stiau, exista un nou service CITROEN la Baia Mare (deja de mai bine de un an), acum si dealer CITROEN. Il gasiti pe B-dul Bucuresti, chiar langa DEDEMAN, cu multi dintre oamenii din fosta reprezentanta lucrand acolo, asa ca...mai bine o data acolo si rezolvi decat de 3 ori in alta parte si tot acolo ajungi...Cele bune!

neamtzu00
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Sâm 18-Apr-2015 22:14
Localitate: baia mare

Mesajde neamtzu00 » Vin 26-Iun-2015 23:56

Vad ca e post din 2013, dar sper sa fie de ajutor celor din Baia Mare. Dealer—ul Citroen din Baia Mare e si dealer Fiat si Volvo si nu mai stiu ce. Am fost cu a mea picasso si dupa 3 vizite am plecat doar cu rezultatul de la tester. Imi dadea eroarea low fuel aditive, sau ceva de genu asta. Dupa vreo 3 pareri de genu si ce daca ai juma de rezervor de lichid de particule sa ti—l umplem sau sa schimbam sonda si sa punem alt lichid sau sa cumpar alt rezervor din dezmambrari am decis sa mai caut si in alta parte solutii. Este un baiat, Calin il cheama din Satu Nou care dupa 15 min mi—a rezolvat problema, trebuia doar sa faca computerul masini sa recunoasca cantitea de lichid de particule. M—a costat 50 de lei testerul. Procedura a fo bonus. De atunci a trecut un an si nu am mai avut probleme cu filtru de particule.


Înapoi la “Service-uri independente”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973