Service Prestige str. metalurgiei=autorizat Citroen

Discutii despre toti dealerii/service-urile din tara, mai putin cele de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan78 » Joi 29-Ian-2009 21:58

Paznicul ala este bestial :roll: , si de mine s-a luat ca am ajuns dupa program.
Eu zic sa propunem la conducerea Prestige sa il dea afara :twisted:

SPARKI
de-abia inscris
Mesaje: 3
Membru din: Joi 29-Ian-2009 19:28
Localitate: bucuresti

Mesajde SPARKI » Vin 30-Ian-2009 20:54

NEEEEEAhhhh !!!!! ce vina are ala saracul???? a gasit si el un loc de munca ,, de vina sant cei care il instruiesc !!! sant curios sa vad cum o sa fie in noul service al lor , cel din turnu magurele !!! oare aceiasi oameni slab pregatiti si pusi pe ciubucareala??? aviz domnule bota!!!!

adrian_emil
pasionat
Mesaje: 210
Membru din: Dum 10-Feb-2008 07:51
Localitate: Ploiesti

Mesajde adrian_emil » Vin 30-Ian-2009 21:12

socant...
"Prestige" ...nu..."ATS" ....nu ...mai e ceva prin zona Bucuresti - Ploiesti...??

SPARKI
de-abia inscris
Mesaje: 3
Membru din: Joi 29-Ian-2009 19:28
Localitate: bucuresti

Mesajde SPARKI » Sâm 31-Ian-2009 09:43

adrian_emil scrie:socant...


"Prestige" ...nu..."ATS" ....nu ...mai e ceva prin zona Bucuresti - Ploiesti...??

am un prieten cu un c 4 si vrea sa mearga pa prestige , are de schimbat distributia si uleiul ,, am sa merg si eu cu el sa vad daca ceva este schimbat !!

alexvbode
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Mar 03-Feb-2009 10:10
Localitate: Bucuresti

Service Prestige

Mesajde alexvbode » Mar 03-Feb-2009 10:33

Salutare tuturor,

postez prezentul mesaj pentru ca am fost placut impresionat de serviciile Prestige, asa ca toti posesorii de Citroen pot apela cu incredere, timp de reactie foarte bun, lucrare de calitate, personal calificat si spun asta dupa ce am avut experiente neplacute in alte parti pentru probleme minore. In sfarsit se poate si in alt fel, reparatie + ITP in 2 zile, fata de 7 zile pentru un geam in alta parte, ce sa zic, jos palaria.

dabzca
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mie 11-Feb-2009 15:23
Localitate: bucuresti SECT 4

va povestesc eu cum este cu prestige

Mesajde dabzca » Mie 11-Feb-2009 15:58

Eu am un renault megane sedan 2006. La un moment dat acum un an si ceva trec printr-o frumoasa relatie de amor cu un incepator cu o dacie nova.Sun la omniasig si imi trimit platforma de la prestige. Ajuns la prestige trec cu eforturi mari de paznic si glont in birou la unul al carui nume este sau a fost daca a facut infarct dupa ce am plecat eu cu masina, Virgil Stoicescu, sau domnul "vorbe goale" imi place mie sa-i spun. Ma prezint omului cine sunt sa ne intelegem frumos si ii povestesc cum ca masina este a sotiei si duce copilul la gradinita iar in octombrie este cam uratel sa mergi cu autobuzul si pe jos. Imi promite omul ca in trei zile este gata. eu de cuvant sun dupa 3 zile si de aici incepe telenovela. Nu avem piesa inca, ne-a venit aripa drapta in loc de stanga, ne-a venit bara dat fara parktronic, si alte d-astea. dupa o luna ma supar si merg la dumnealui in birou. Nu cred ca ati avut onoarea la viata dumneavoastra sa intalniti un specimen unam mai sictirit si ingamfat ca el. M-am prezentat din nou fara sa fac un mare caz din functia mea si l-am rugat sa se pregateasca cu documente de comanda si alte d-astea pentru ca va avea nevoie. eu sunt ardelean si nu prea ma enervez insa omul acesta are valeitati de mare iritant cerebral. Plec cu promisiunea ca in 3 zile este gata insa o mare surpriza, masina era in curtea service-ului de langa metro berceni in pozitia in care am lasat-o cu o luna in urma. Din nou telefoanele aveau acelasi benefic rezultat asupra situatiei, asa ca imi sun un prieten si mergem impreuna. El este directoras pe la opc. Ajungem la service-ul de langa metro, la vremea aceia daewoo (cred ca am scris bine) si ne intampina o don'soara la intrare. O rugam sa-l pofteasca pe susnumitul domn sa stam nitel de vorba. Pleaca fata cu scartz si il aduce, de data asta avea o alta atitudine, cam de milog. Si-a adus aminte de mine si a inceput sa-mi explice cum ca nu este bine sa dau cu noroi in ei ca este o jungla piata pieselor si ca nu se gasesc, de parca sotia mea avea un bugatti veyron si intr-o luna nu gasesti bara fata, spate si aripa plus ceva piese pe la roata. Dupa ce ne inteleg noi pe o alta pozitie ia ghiciti, in 3 zile gata masina. Gata de aruncat, pentru ca am niste linii unicat iar daca ploua vai si amar. In concluzie a facut o treaba profesionala si foarte rapida. Le doresc numai bine si sa ma anunte si pe mine cand au un client multumit poate mai traiesc sa-l cunosc daca va fi in urmatorii 40 de ani. Iar ca raspuns pt dl de la prestige cred care stie cum se lucreaza si ce profesionisti isi fac veacul pe acolo ii recomand sa se spovedeasca de pasti sau mai repede, nu de alta dar este nasol sa ai in suflet remuscari pt minciunile pe care la transmiti. Nu am citroen, m-am gandit o perioada la noul c5 dar sincer mi-a trecut odata cu vizualizarea siglei la un service de o asemenea calitate.
F

dabzca
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mie 11-Feb-2009 15:23
Localitate: bucuresti SECT 4

am uitat sa mentionez un lucru important

Mesajde dabzca » Mie 11-Feb-2009 16:09

Au luat o amenda draguta :evil: si eu sper ca cineva de acolo de sus sa intrebe de ce. Oricum regretele pentru o asemenea tratatie pe banii nostrii trec greu. Iar ca picanterie pot sa va spun ca un baiat de la vopsitorie, maestru in personalizarea masinilor, sau mai bine spus in alegerea de nuante deosebite, mi-a spus lasa sefu' ca ma ocum eu sa iasa bine ca doar vreau sa fiti multumit dupa. Sincer nu am fost iar comisionul pt el a fost o sticla de suc care zacea de ceva timp prin portbagaj. Iar nenea ingineru'''' ala micut cred ca Albu il cheama sper pentru binele Dumnealui sa nu mai aiba de a face cu oameni pe care ii subevalueaza cu usurinta pt ca exista sansa sa intalneasca un personaj mai coleric. Daca mai doriti picanterii sunt deschis la conversatie. Ca si un sfat de final in cazul in care aveti decontare cu o societate de asigurari apelati la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor, iar daca nici asa nu se revolva sper sa mai intru pe forum si va explic cum se rezolva sau cum ii poftim pe la judecatorie sa danseze cum vrem noi. Apropo nu am nici un interes pentru acest forum dar am vazut numele serviceului si mi-am spus ca merita inca putina reclama. In concluzie pot spune ca nu am nimic cu citroen este o companie auto cu charm si personalitate si c5 - ul este chiar frumos si merita atentia.
F

lucianer
simpatizant
Mesaje: 67
Membru din: Mar 21-Sep-2010 08:54
Localitate: Bucuresti

Mesajde lucianer » Mar 20-Sep-2011 09:51

Am efectuat ieri revizia la prestige ,pentru C5 (20.000 km) cost 637 ron.In afara faptului ca am amortit acolo fiindca a inceput la 11:00 si am luat masina la ora 14:30 restul pare a fi ok.
C5 MASINA DE SERVICI.DAIHATSU TERIOS ...MASINA PERSONALA!

berzecus2003
pasionat
Mesaje: 236
Membru din: Dum 18-Apr-2004 16:30
Localitate: bucuresti

service prestige

Mesajde berzecus2003 » Mar 11-Iun-2013 15:26

Am avut neplacerea de a ma tampona cu cineva in trafic ,cu RCA City Insurance ,s-a facut amiabila si hop in service la Citroen -Prestige din sectorul 4 ,....ma va chema ptr vopsit bara fata si indreptat aripa ,saptamana viitoare....va tin la curent cu tot ceea ce tine de acest sevice....ptr prima impresie, totul ...OK...dar va voi spune despre tot la final....

berzecus2003
pasionat
Mesaje: 236
Membru din: Dum 18-Apr-2004 16:30
Localitate: bucuresti

Re: service prestige

Mesajde berzecus2003 » Joi 27-Iun-2013 12:07

berzecus2003 scrie:Am avut neplacerea de a ma tampona cu cineva in trafic ,cu RCA City Insurance ,s-a facut amiabila si hop in service la Citroen -Prestige din sectorul 4 ,....ma va chema ptr vopsit bara fata si indreptat aripa ,saptamana viitoare....va tin la curent cu tot ceea ce tine de acest sevice....ptr prima impresie, totul ...OK...dar va voi spune despre tot la final....


marti ,am dus masina in service ,totul ok ,dureaza 2-3 zile ptr vopsit aripa si bara ,cica joi ,adica azi ar fi gata .....astept!

silviu.macovei
pasionat
Mesaje: 134
Membru din: Vin 09-Dec-2011 16:48
Localitate: Bucuresti si Piatra Neamt

Mesajde silviu.macovei » Mie 23-Iul-2014 16:20

impresii prestige si din partea mea si cred ca spune totul:

eroare in bord, mesaj "engine antipollution ...":

-solutie "prestige" in scris pe deviz de schimbat BSM-ul si eventual toata cablaraia (deja aici imi venea sa ii alerg, ma costa inca o data masina)
-solutie cu succes de la service mai mic ce avea habar de citronele: schimbat bujii

de atunci nu mai calc in reprezentante decat daca tre sa imi cumpar o piesa sa mi-o Montez eu si imi convine pretul


Înapoi la “Dealeri si service-uri autorizate de importator”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973