PROBLEMA antipolution fault

Discutii despre toti dealerii/service-urile din tara, mai putin cele de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

adypower83
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Joi 07-Iun-2012 19:49
Localitate: bucuresti

PROBLEMA antipolution fault

Mesajde adypower83 » Joi 07-Iun-2012 20:01

va salut! am un c4 1.6 hdi 90 cp cod motor hxc (cred ca este fara filtru de particule) an 2008 si am problema cu antipolution fault si se opreste in mers// kiar si pe loc la relanti in ultima perioada //a devenit grav nu mai pot merge cu ea...v as ruga in primul rand cine stie sa mi recomande si mie un service bun dar sa nu fie asa scump!! va multumesc!!!

Avatar utilizator
cos76
pasionat
Mesaje: 239
Membru din: Joi 30-Noi-2006 20:49
Localitate: Bucuresti

Mesajde cos76 » Joi 07-Iun-2012 21:55

Iti recomand service-ul lui Mihai Stan din Ploiesti. Eu de vreo 2 ani merg doar acolo pt masina din semnatura. Gasesti datele lui de contact pe forum sau daca nu te descurci iti dau eu datele pe mesaj privat.
PSA car forever/Passion pour Peugeot et Citroen

adypower83
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Joi 07-Iun-2012 19:49
Localitate: bucuresti

Mesajde adypower83 » Vin 08-Iun-2012 22:24

cos76 scrie:Iti recomand service-ul lui Mihai Stan din Ploiesti. Eu de vreo 2 ani merg doar acolo pt masina din semnatura. Gasesti datele lui de contact pe forum sau daca nu te descurci iti dau eu datele pe mesaj privat.



as vrea un service la mine n bucuresti!!

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Sâm 09-Iun-2012 08:17

mergi la khan in bucuresti pe cutitul de argint
in bucuresti el e taticul lor
http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=16659 aici ai locatia
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

calyn78
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Lun 07-Mai-2012 08:29
Localitate: constanta

Mesajde calyn78 » Joi 21-Iun-2012 12:23

salut adi,iti pot spune sigur ca este egr ul.am patit la fel la c5 ul meu 2.0hdi.culmea e ca nu s-a aprins nici un bec dar au citit cu testerul si cand au desfacut pieasa era rupta o clapeta care s-a sudat si asta a fost...

str8original
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mie 01-Aug-2012 14:32
Localitate: Sinaia

Mesajde str8original » Mie 01-Aug-2012 14:40

salut, am si eu aceeasi problema am un citroen c4 1.4 90 cp, si dupa 30-40 km masina se opreste din mers ,si am mesaj antipollution pe computer, in reprezentanta mi-au spus ca ar fi sonda lambda si as dori mai multe informatii daca aveti idee, despre ce ar putea sa fie

djmanianfs
simpatizant
Mesaje: 84
Membru din: Mar 21-Aug-2012 10:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde djmanianfs » Mar 21-Aug-2012 15:56

str8original scrie:salut, am si eu aceeasi problema am un citroen c4 1.4 90 cp, si dupa 30-40 km masina se opreste din mers ,si am mesaj antipollution pe computer, in reprezentanta mi-au spus ca ar fi sonda lambda si as dori mai multe informatii daca aveti idee, despre ce ar putea sa fie


Salut. Vezi ca si a mea facea la fel. Am fost cu era la Prestige si dupa o testare mi-au schimbat bujiile si bobina. Dupa schimbare masina merge perfect ( toata treaba a costat cam 850 lei cu piese originale si 2 ani garantie :D ).
Faza e ca la mine nu mai lucra cilindrul 2 si imi dadea benzina pe esapament, ca sa ma exprim asa, si sonda lambda citea ca este o problema de poluare si automat taie puterea motorului. Verifica-ti bujiile , in prima faza sau da o fuga pe la service pt un test( la masina mea a murit deodata bujia si bobina , fara sa dea semne de "oboseala", dupa o zi pe alta).Bafta !

str8original
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mie 01-Aug-2012 14:32
Localitate: Sinaia

Mesajde str8original » Mar 21-Aug-2012 17:09

bujiile le-am schimbat in toamna, si la reprezentanta mi-au spus ca ar fi sonda lambda, despre ce bobina vorbesti ca poate pot sa le explic in service sa se uite inainte sa dau banii pe sonda...


Înapoi la “Dealeri si service-uri autorizate de importator”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv