De vb cu administratorii

Moderator: Echipa Tehnica

Vasea30
pasionat
Masina: Dacia

Mesajde Vasea30 » Lun 25-Feb-2013 16:07

SchimbĂŁm forumul cu IPB ? se intrebau cei de pe formul DAEWOO & CHEVROLET:

http://www.gmclub.ro/forum/index.php/to ... ul-cu-ipb/ - 5 pagini

Pe web, informatii si soft convertire sunt aici:

http://www.invisionpower.com/convert/

sau:

Actualizare versiune phpBB = http://www.phpbb.ro/viewtopic.php?f=45&t=21255

si:

Smf, Phpbb, Vbuletin ? = http://invatam.net/archive/index.php/t- ... b7e94bb910

cine stie sa dea mai multe informatii ?

PS - am dat si peste MYBB software , e gratis = http://www.forum-software.org/demo/mybb
DS + PEUGEOT & CITROEN ROMANIA - https://www.facebook.com/groups/543791945662860

CITROEN C5 CLUB ROMANIA - facebook.com/groups/110645719379127/

mesersmith
Moderator - C5
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308

Mesajde mesersmith » Lun 25-Feb-2013 16:21

Intr-adevar, Vasea nu a stiut cand sa se opreasca.
Eu, personal, sunt iubitor de tehnologie noua, de lucruri noi, de interfete moderne la forumuri, site-uri, etc.
Nu-mi plac forumurile retro in aspect, nu-mi place mobila retro, telefoanele retro, nimic retro. Am casa plina de tehnologie noua si foarte performanta, am mereu ultimul model de telefon, etc...
Daca ma duc intr-un oras retro, stau un pic printre cladirile vechi, le admir, le fac cateva poze si apoi ma plictisesc de ele si ma duc in acea parte a orasului cu arhitectura moderna. A se vedea Atena veche si cea moderna.

Dar, si asta trebuia sa inteleaga Vasea, multi dintre utilizatorii acestui forum, printre care eu nu ma numar, le place forumul asa cum este. Personal, mi-l doresc modern, cu un VBulletin macar. Dar pe mine mamica m-a invatat un lucru, si anume ca atunci cand te duci in casa la cineva, trebuie sa te supui regulilor acelei case. Daca tu la tine acasa intri incaltat, cand vii la mine nu ai voie sa faci la fel, ca te descalt eu imediat.
Asta e casa Citroen club si astea sunt regulile. Personal, imi doresc schimbarea cat mai grabnica a interfetei, utilizarea Tapatak-ului, etc, dar toate astea se vor intampla numai daca propieterul va dori asta.
Nu stim cu ce se ocupa Marian si cat timp are pentru acest forum. De aceea este bine sa nu aruncam cu vorbele. Viata de zi cu zi, poate manca aproape complet timpul unui om si atunci, nu putem cere de unde nu este.

Din pacate, nu nu ma pricep suficient la zona asta a IT-ului, aceea de a migra de la interfata actuala la alta mai noua, dar sunt dispus sa incerc si sa aloc timp pentru asta. Cand se va dori schimbarea la fata, voi fi aici daca va fi neoie. Pana atunci Vasea draga, asta este forumul si chiar nu e nevoie de vorbe aruncate aiurea. Nu le mai poti lua niciodata inapoi, tocmai de asta sunt periculoase cuvintele.

Asta a fost greseala ta, vorbele aruncate aiurea si nu dorinta de mai bine, de nou, de dezvoltare. Eu iti sustin ideile, insa nu-ti sustin modul in care le-ai expus si vehementa cu care ti-ai aparat punctul de vedere. Nu poti spune ca o comunitate a picat nu stiu ce test ai facut tu. Cine esti tu sa faci asta si sa spui asta? Esti un oarecare de pe net, nu ai demonstrat nimic, nimanui. Intelegi? Prin asta ai deranjat. Putina ponderare si echilibru nu cred ca au cum sa-ti faca rau.

Vasea30
pasionat

Mesajde Vasea30 » Lun 25-Feb-2013 16:28

Sensei mesersmith aveti dreptate, ma inclin in fata dvs. RESPECT! ARIGATO!
DS + PEUGEOT & CITROEN ROMANIA - https://www.facebook.com/groups/543791945662860

mesersmith
Moderator - C5

Mesajde mesersmith » Lun 25-Feb-2013 16:31

Daca renutai la senseiul ala...era si mai bine. Mie tot peiortiv imi suna in urechi, chiar daca tu spui ca nu este asa.

Vasea30
pasionat

Mesajde Vasea30 » Lun 25-Feb-2013 16:35

Sensei este un cuvânt japonez care, ĂŽn traducere directĂŁ, ĂŽnseamnĂŁ "persoanĂŁ nĂŁscutĂŁ ĂŽnaintea alteia". În limbajul comun, ĂŽnseamnĂŁ "maestru" sau "profesor". Cuvântul este folosit ca o titulaturĂŁ când se vorbește despre ĂŽnvĂŁțĂŁtori, profesori, sau profesioniști din sistemul juridic, economic, medical, din politicĂŁ, din cadrul organizațiilor religioase sau alte figuri autoritare.

Cuvântul este folosit și pentru a arĂŁta respect unei persoane care a atins un anumit nivel de profesionalism ĂŽntr-o formĂŁ de artĂŁ sau ĂŽn alt domeniu: pĂŁpușarilor, romancierilor, muzicienilor și altor artiști li se poate adresa folosind acest termen.

nicum
Moderator
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 25-Feb-2013 16:38

Trecerea la o noua versiune a aceluiasi soft sau un alt soft de forum trebuie sa fie justificata si lucrul cel mai important trebuie sa aiba cine sa o faca. Activez pe mai multe forumuri si peste tot unde s-au facut upgrade-uri au rezultat si ceva probleme, chiar daca in teorie lucrurile trebuiau sa mearga smooth. Stiu ca romanul se pricepe la tot, dar aici chiar nu e cazul sa facem experimente.
Mai luati in calcul ca momentan avem hosting gratuit si daca o sa trecem la un soft nou, asta poate insemna si o marire a traficului si poate o sa fim trasi de mineca sa cotizam.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Vasea30
pasionat

Mesajde Vasea30 » Lun 25-Feb-2013 16:40

@nicum = dar un upgrade la o versiune superioara de phpBB nu este posibil ?

Rica
Moderator - Bazar
Masina: Peugeot 407 SW

Mesajde Rica » Lun 25-Feb-2013 16:42

si care parte din ne vorbim la per tu nu o intelegi?
ai fost avertizat sa nu mai domnesti,ai fost avertizat sa nu mai vii cu propuneri,dar tu bet men,bet men
treaba ta,sa nu zici ca nu ai fost avertizat
sper sa nu ai un soc cand vei incerca sa te conectezi si sa descoperi ca ai fost banat
mane toate au o limita,ai depasit-o,ai trecut peste orice limita
nu uita ca admini sunt oameni,oamenii au rabdare,rabdare limitata din pacate
sincer iti spun,iti recomand veziti de treaba si lasa sensei,domnule...etc,io stiu ce iti mai trece prin cap
cum spunea si mese SUNTEM MUSAFIRI SI NE SUPUNEM REGULILOR CASEI...PUNCT
sa te intreb si altfel poate asa pricepi
cand te duci la cinevasi vezi un televizor pe lampi incepi sa ii recomanzi un lcd?
poate omului ii place,poate are o valoare sentimentala,poate nu isi permite...etc
nu uita,alegerea este a ta
rabdarea are limite

EDIT:eu te-am sustinut si te sustin,dar pe bune,am impresia ca ne iei la misto,pe toti nu decat pe admini si aici ma refer la admini nu la moderatori
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

gcd
simpatizant

Mesajde gcd » Lun 25-Feb-2013 16:51

bravo Rica , ai pus punctul pe i." daca voi nu ma vreti , eu va vreau" nu i asa Vasea?

mesersmith
Moderator - C5

Mesajde mesersmith » Lun 25-Feb-2013 16:54

Vasea, stiu exact ce inseamna cuvantul, insa eu iti spuneam cum ca simt un usor iz de ironie, intelegi?
Eu nu sunt nici maestru, nici sensei, nici nimic. Sunt un simplu user care acum cativa ani a intrat pe forum si a avut foarte multe de invatat de la comunitatea asta. Si asa veche cum e ea, retro si mai stiu eu cum, o iuubesc si o sustin...

WLD
Admin CITROclub
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+

Mesajde WLD » Lun 25-Feb-2013 18:01

Dragii mei, STOP JOC !

Vasea, tu nu cumva esti baietelul acela care ajuta batranelele sa treaca strada? Daca da, atunci nu cumva uitai sa intrebi inainte daca vor sa traverseze?
Iti recomand foarte ferm sa nu mai actionezi "spre binele" forumului asa cum ai tot facut-o si mai ales sa nu trimiti mailuri cu "sfaturi" si alte mesaje catre dealeri si importator. Acestia ar putea crede, (Doamne fereste), ca tu reprezinti aceasta comunitate de retrograzi.
Iti multumesc pentru munca dezinteresata pe care o faci informandu-ne asupra noutatilor din lumea auto si in special din lumea Citroen, dar prefer sa te rezumi la asta.

In 03.03.2013 se vor implini 10 ani de cand am creat acest forum, tocmai cu gandul de a fi ceva putin diferit de alte comunitati online de la acea vreme. Am dorit ca in acesta comunitate sa se reflecte o parte din minunatele ciudatenii ale tablelor (sau rablelor cum arzice majoritatea) ce poarta numele Citroen.
Acest forum NU TREBUIE sa aiba o infatisare identica cu altele din online-ul romanesc, nu trebuie sa aiba un regulament identic cu ele si nu a fost gandit ca o potentiala sursa de venit spre deosebire de marea majoritate a celorlalte.

Din nefericire nici eu, nici Marian nu mai avem timpul necesar sa ne ocupam de actualizarea permanenta a forumului, dar oricum nu am apela la promovarea agresiva sacaitoare pe alte medii de socializare si la enervarea utilizatorilor prin mesaje in masa.

Vom incerca sa gasim timpul necesar actualizarii versiunii de phpbb, in special pentru a putea folosi Tapatalk, dar cu siguranta vom pastra aproape neschimbata infatisarea pentru ca este curata, usor de urmarit si nu consuma multe resurse.

Timpul nu imi permite sa scriu mai mult deocamdata, dar promit sa incep din nou sa ma implic mai mult de acum incolo.

Vasea30
pasionat

Mesajde Vasea30 » Lun 25-Feb-2013 19:12

OK, daca am reusit sa aduc inapoi pe forum cei 2 ADMINI , tot este un castig.

Daca am facut ceva pentru acest forum, nu am facut decat in nume PERSONAL, ca si USER / FAN AL MARCII !

Cred ca mi-am platit DATORIA MORALA fata de marca CITROEN ( prima masina pe care am condus-o ) si o sa astept sa vad ce "miscari" faceti dvs ! Daca aveti nevoie de mine, stiti unde ma gasiti !

LA MULTI ANI pentru 3 martie 2013 !

Un samurai stie cand sa se retraga !

SAYONARA !

RESPECT CITROEN CLUB ROMANIA!

Gozmin
pasionat
Masina: Citroen C3 facelift 2006 1,1i, 61 CP 225 kkm
2: Hyundai Elantra 2015 1,6i 132 CP 59 kkm

Mesajde Gozmin » Lun 25-Feb-2013 21:34

Un samurai nu ºtie când sã se retragã dar ºtie sigur când trebuie sã-ºi facã sepuku !
Eu nu repar nimic. Informatii si detalii pe PM.

Kurt Cobain a aratat fanilor ca faima nu inseamna doar stralucirea scenei, adoratia multimilor si gramezile de bani.

Rica
Moderator - Bazar
Masina: Peugeot 407 SW

Mesajde Rica » Lun 25-Feb-2013 21:36

Gozmin scrie:Un samurai nu ºtie când sã se retragã dar ºtie sigur când trebuie sã-ºi facã sepuku !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
esti pur si simplu nebun
asta e de pus in rama
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

mbc
pasionat
Masina: Skoda Fabia 3 Combi 1.4 TDI 2016

Mesajde mbc » Lun 25-Feb-2013 23:36

Gozmin scrie:Un samurai nu ºtie când sã se retragã dar ºtie sigur când trebuie sã-ºi facã sepuku !

Of... nu mai ziceti de astea ca nu stiti cu cine aveti de a face si merge, se omoara si il ai pe constiinta.
"If in doubt, flat out!"

Înapoi la “Anunturi administrative”