CITROshop

Moderator: Echipa Tehnica

Alex_VTR
simpatizant
Mesaje: 61
Membru din: Vin 02-Feb-2007 17:03
Localitate: Bucuresti

Mesajde Alex_VTR » Mie 02-Sep-2009 16:29

Multumesc mult ...nu e nici o problema ...abia astept sa il pun pe masina si sper sa pot reusi sa ajung la intalniri .....si eu tot din cauza timpului nu ajung la intalniri:(

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 02-Sep-2009 17:22

MARIAN scrie:
uite, eu aici vad o problema...multi vor avea o problema sa dea 10 euro o data, in schimb cred ca le-ar fi ceva mai usor sa dea de ex 5 euro de doua ori pe an, intr-un cont de card, asta ca sa se evite plata unui comision...
nu putem skimba asta?

Cred cĂŁ nu ai fost atent la discuĂžie Âşi nici nu ai avut curiozitatea sĂŁ urmezi linkul postat de mine... :twisted: Acolo gĂŁseai Âşi statutul asociaĂžiei unde la art. 24 se aflĂŁ rĂŁspunsurile la ĂŽntrebĂŁrile de mai sus adicĂŁ:

Cod: Selectaţi tot

Art. 24 CotizaĂžii Âşi taxe
24.1. Taxa de ĂŽnscriere se stabileÂşte la echivalentul ĂŽn lei la cursul B.N.R. din ziua ĂŽnscrierii al sumei de 10 EUR.
24.2. CotizaĂžia anualĂŁ se stabileÂşte la echivalentul ĂŽn lei la cursul B.N.R.din ziua efectuĂŁrii plĂŁĂžii al sumei de 15 EUR.
24.3 Taxele vor fi achitate În contul bancar al AsociaÞiei, sau În numerar, putând fi plãtite ºi În tranºe (trimestriale sau semestriale)
24.4. Membri de onoare sunt exoneraĂži de plata taxei de ĂŽnscriere sau cotizaĂžiei. Taxele percepute membrilor simpatizanĂži reprezintĂŁ 1/2 din taxele percepute membrilor.
24.5. Membri care se regĂŁsesc ĂŽntr-una din urmĂŁtoarele situaĂžii - pensionari, elevi, studenĂži, someri - vor beneficia de reduceri de 50%. Consiliul Director poate lua decizia scutirii de la plata taxelor ĂŽn cazul persoanelor cu venituri modeste sau ĂŽn alte situaĂžii speciale.
24.6. Consiliul Director poate lua decizia modificĂŁrii taxei de ĂŽnscriere sau a cotizaĂžiei, ĂŽn funcĂžie de nevoile asociaĂžiei.

liviu florin cred ca avea dreptate cand spunea ca ar trebui notificati cei care au platit acea cotizatie....

Am spus mai sus, cei care au userul gri fac parte din categoria membrilor cotizanĂži.



am avut curiozitatea sa citesc acel post cu ceva timp in urma, asa ca degeaba m-ai tras de urechi...
la momentul cand il citisem eu, nu se mai postase in acel topic de luni bune...
problema nu este daca eu am citit sau nu, daca am sau nu curiozitati, ci cred ca, prin discutii de acest gen, pot aparea idei de a face mai bine colecta aceasta...

daca am gresit postand pe aceasta idee, imi cer scuze, insa chiar mi-ar placea sa existe cat mai multi membri cotizanti, cu banii stransi sa putem sa facem diferite chestii pt membri...

daca tot ai vrut sa ma tragi de urechi, trebuia s-o faci referitor la faptul ca eu nu am platit niciodata cotizatia asta...

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mie 02-Sep-2009 17:40

am avut curiozitatea sa citesc acel post cu ceva timp in urma, asa ca degeaba m-ai tras de urechi...

Eu mĂŁ refer strict la acest subiect :D
trebuia s-o faci referitor la faptul ca eu nu am platit niciodata cotizatia asta...

Ca tine sunt mulĂži Âşi nu-mi permit sĂŁ "gestionez" banii fiecĂŁruia. :)

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mie 02-Sep-2009 20:06

Alex_VTR scrie:Multumesc mult ...nu e nici o problema ...abia astept sa il pun pe masina si sper sa pot reusi sa ajung la intalniri .....si eu tot din cauza timpului nu ajung la intalniri:(


Salut. Pentru ca esti din Bucuresti putem rezolva fara colet si asteptare. Eu alerg toata ziua prin oras. Te sun maine sa vad daca ne putem intalni si iti aduc ce ai comandat.

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan78 » Joi 03-Sep-2009 08:33

WLD, se poate plati si la tine taxa de inscriere si cotizatia? daca este poate poti sa imi lasi un numar de telefon.
Accelerezi, virezi simti usor cum derapeaza, pulsul se acelereaza, adrenalinĂŁ.. si toate grijile dispar...
Cei care au nevoie pot apela cu incredere pentru Studii Geotehnice, foraje...


Înapoi la “Anunturi administrative”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973