Probleme sectiune BX - Modificari Utile BX

Moderator: Echipa Tehnica

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Probleme sectiune BX - Modificari Utile BX

Mesajde mbc » Dum 12-Apr-2009 14:51

http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtop ... 590#108590

Doresc sa sesizez schimbarea abuziva a titlului unui topic creat de mine in legatura modificarea instalatiei de iluminat drumul a bxului. Cum am argumentat si in subiect, titlul era 100% corect. Aceasta problema a aparut, dupa cum se poate citi, dintr-o divergenta de idei. Eu cred ca nu ar trebui ca ideile personale sa afecteze bunul mers al forumului.

Doresc schimbarea titlului actual cu cel original.
Titlu original: "Cum sa ai lumina maxima pe BX? - Tutorial"
"If in doubt, flat out!"

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Lun 13-Apr-2009 17:50

Topicul meu in linkul de mai sus a fost sters, fara a fi eu informat in legatura cu motivele. Doresc sa stiu cine a sters acest subiect. In cazul in care a fost sters de catre moderatorul sectiunii BX, doresc sa stiu motivul.

Conform Regulamentului, :
"i) Moderatorilor le sunt ferm interzise abuzurile, precum si favorizarea sau persecutarea unui membru al comunitatii, indiferent de mijloacele utilizate in acest scop - scrierea de mesaje, PM-uri, sau instrumentele specifice "functiei" !
i) Moderatorii nu vor declansa si nu se vor lasa implicati in scandaluri ("flame") ! Abaterile de la ultimele doua reguli vor fi sanctionate in functie de gravitatea faptei, repetarea situatiei conducand automat la destituirea din functie. "

Consider ca moderatorul sectiunii in cauza a abuzat de functia sa si a declansat asa-numitul flame, de unde au rezultat restul problemelor.

Later edit:
Ulterior a reaparut. Imi mentin restul sesizarilor.
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Lun 13-Apr-2009 17:55

Daca vrei sa abuzez.. iti pot da ban vro 3 zile.. pentru ca vorbesti prostii ! am facut curatenie si atat :wink: numai bine
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Lun 13-Apr-2009 17:58

mihaistan scrie:Daca vrei sa abuzez.. iti pot da ban vro 3 zile.. pentru ca vorbesti prostii ! am facut curatenie si atat :wink: numai bine


eu zic sa iti vezi de problemele tale, acest mesaj nu iti era adresat..
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Lun 13-Apr-2009 18:05

ti`ai ratat tineretea.. si esti frustrat ! asta e clar :lol:
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Avatar utilizator
mihaysmen
pasionat
Mesaje: 182
Membru din: Mie 06-Feb-2008 20:12
Localitate: Bucuresti

Mesajde mihaysmen » Lun 13-Apr-2009 19:07

se umfla muschii pe dnii moderatori...nu`i a buna....

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 13-Apr-2009 20:03

mihaistan scrie:Daca vrei sa abuzez.. iti pot da ban vro 3 zile.. pentru ca vorbesti prostii ! am facut curatenie si atat :wink: numai bine


Nu e cazul de ban aici. Nici macar de avertisment. Topicul putea fi lasat fara probleme la titlul original.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Lun 13-Apr-2009 20:09

am spus in cazul in care abuzam ! N`am vrut sa`l enervez .. poate din pricina orgoliului s`a enervat ! insa am venit cu argumente de ce ar fi mai bine topicul asa.. si mi s`a parut foarte logic ! m`am consultat cu 2 persoane.. si aia a fost :wink: atata tam tam aiurea ! Se putea purta o discutie cu solutii.. si era util pentru tot poporul !
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Avatar utilizator
mihaysmen
pasionat
Mesaje: 182
Membru din: Mie 06-Feb-2008 20:12
Localitate: Bucuresti

Mesajde mihaysmen » Lun 13-Apr-2009 22:03

mihaistan scrie:ti`ai ratat tineretea.. si esti frustrat ! asta e clar :lol:


n`am mai vazut pana acum pe nici un forum jigniri aduse de un moderator la adresa membrilor. urat ce se intampla . poate dl moderator ia o pauza de 1 zi asa...

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mar 14-Apr-2009 08:09

Se inchide pentru moment.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!


Înapoi la “Anunturi administrative”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973