!!!Telescoape haion!!!

Forum de discutii generale despre Citroen C5 I-II (2001-2008). Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderatori: mesersmith, Echipa Tehnica

adispan
simpatizant
Mesaje: 64
Membru din: Lun 03-Noi-2008 09:34
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: !!!Telescoape haion!!!

Mesajde adispan » Lun 06-Feb-2017 13:52

da, sunt ok
astept mesaj privat cu numele complet + adresa de livrare (pt a trimite colet cu posta romana)

multumesc
Adi

videosuzy
pasionat
Mesaje: 407
Membru din: Dum 30-Iul-2006 00:29
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5, benzină 2.0, Hydractive 3+

Re: !!!Telescoape haion!!!

Mesajde videosuzy » Mie 22-Feb-2017 19:32

urzica scrie:
floreacioaca scrie:pana la urma cred ca o sa le schimb si eu! :D

http://www.epiesa.ro/amorizoare-vibrati ... cat-11852/


Le-am schimbat si eu saptamana trecuta pe cele de la haion (90 lei ambele). In 5 minute! Maine ma duc dupa cele pentru capota. 50 lei ambele (sunt mai scurte, deci mai ieftine). Asta pentru ca unul e mort iar celalalt are ”scurgeri” de ceva ca un ulei. E pe duca, adica si ala. Daca tot am luat pe spate, am zis sa le schimb si pe fata, mai ales ca la capota sunt cele ”din fabrica” in comparatie cu cele de la haion pe care le-am schimbat de 3 ori in cei 13 ani de cand am C5-ul.
Cand voi muri, vreau sa mor linistit in somn, ca si bunica. Nu vreau sa mor tipand ca ceilalti pasageri din masina.

Eugen22
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Joi 18-Ian-2018 18:57
Localitate: Drobeta Tr Deverin
Masina: Citroen C5
2: Daewoo

Re: !!!Telescoape haion!!!

Mesajde Eugen22 » Lun 05-Mar-2018 13:13

Mă ajută cineva ??? Cade haionul pe mine... daci la c5 2004 merg și de opel ??? Zice picieri ca le-a schimbat în 2 min... chiar asa ?...ași dori o discuție în privat cu cineva care a schimbat....0745122740 eugen

voiosu
simpatizant
Mesaje: 74
Membru din: Joi 05-Oct-2017 09:21
Localitate: roman
Masina: citroen c5 ph1 1759cmc petrol hatchback
2: mondeo

Re: !!!Telescoape haion!!!

Mesajde voiosu » Lun 05-Mar-2018 13:20

Ai nevoie de un om să te ajute sa tina hayonul că e foarte greu , și cu ceva scule o șurubelniță dai jos siguranțele și tragi mai apoi din articulație capetele telescopului , la montare doar le presezi fara sa dai jos siguranțele .

Eugen22
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Joi 18-Ian-2018 18:57
Localitate: Drobeta Tr Deverin
Masina: Citroen C5
2: Daewoo

Re: !!!Telescoape haion!!!

Mesajde Eugen22 » Dum 18-Mar-2018 16:14

urzica scrie:Eu am uitat sa le schimb si a trebuit sa inlocuiesc luneta sparta dupa ce vantul a trantit hayonul, asa ca inlocuiestele nu sunt o avere si in 5 min. le schimbi.

sa-mi dai si mie te rog niste sfaturi cum se schinba ,,, sunt dispus chiar si o ora de munca , nu 5 min ... un telefon te rog se poate... eugen 0745122740... multumesc

videosuzy
pasionat
Mesaje: 407
Membru din: Dum 30-Iul-2006 00:29
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5, benzină 2.0, Hydractive 3+

Re: !!!Telescoape haion!!!

Mesajde videosuzy » Mar 20-Mar-2018 13:15

Am vorbit cu Eugen si m-am lamurit de ce nu reusea sa-si rezolve problema asa de repede cum am rezolvat-o multi dintre noi. E vorba de un Citroen C5 Break care are un alt model de haion si implicit de telescoape. Operatiunea de inlocuire e mai complexa si necesita mai mult decat cele "5 minute" pe care le-am alocat noi schimbarii celor doua telescoape. La Break e mai mult de munca. Trebuie desfacut intai capitonajul (si asta numai dupa ce se scoate lampa de interior) etc. Exista pe Youtube o serie de tutoriale de inlocuire.

https://www.youtube.com/watch?v=DDxS2NoQaYo&t=14s

Acesta e unul dintre tutoriale gasit la repezeala.
Cand voi muri, vreau sa mor linistit in somn, ca si bunica. Nu vreau sa mor tipand ca ceilalti pasageri din masina.

Eugen22
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Joi 18-Ian-2018 18:57
Localitate: Drobeta Tr Deverin
Masina: Citroen C5
2: Daewoo

Re: !!!Telescoape haion!!!

Mesajde Eugen22 » Mar 10-Apr-2018 10:33

La break ce telescoape pun prietene ????


Înapoi la “Citroen C5 I-II”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187740
    Total subiecte 18608
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11695
    Cel mai nou membru Tony 77