Reprezentanta de nivel European - PRO MOTOR Rm. Valcea

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mie 18-Ian-2006 10:44

danalarm scrie:"Calitate mult peste ATS"? Fa-ma sa inteleg!



Ma refer la Pierdutul actelor, Testarea amortizoarelor pe sosea (masina neavand nici un Km in plus la bord), La faza cu merge asa pana se deterioreaza mai rau ca nu ne dam seama!!!!

multumesc[/quote]

Parca am fi frati!!!!!

cit16v
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Mie 12-Noi-2003 22:32
Localitate: Bucuresti,Rm.Valcea

Mesajde cit16v » Mie 18-Ian-2006 15:56

Mugurel, cam cat ma costa un schimb de ulei, filtre si ulei hidraulic la tine la service?Poate schimb si placutele de frana pe fata.Consumabilele le cumpar/achizitionez eu.Sambata asta ma poti primi?Daca e vreo problema cu expunerea preturilor, trmite-mi private message.10x :)

Aledar1199
simpatizant
Mesaje: 25
Membru din: Lun 25-Sep-2006 16:06
Localitate: Campina
Contact:

Mesajde Aledar1199 » Lun 25-Sep-2006 16:18

Buna ziua.

Pentru primul post am considerat ca este normal sa-mi exprim parerea despre dealerul cu care am lucrat.(masina nu a ajuns la mine inca, dar se pare ca va ajunge in 3-4 zile)

Povestea este un pic mai lunga. Eu vroiam un opel asta, dar am aflat dupa ce am vorbit cu 4 dealeri opel ca ei nu vor ca eu sa am opel astra.

Totul a culminat cu un dealer din Bucuresti care nu a mai vrut sa-mi trimita proforma!!!

In momentul ala am renuntat la opel si am inceput sa caut altceva.
Dupa ce am citit pe acest forum cam cum trateaza Mugurel clientii lui, am pus mana pe telefon/sau am trimis un mail.

Asta se intampla acum 2 saptamani.

Tot respectul pentru Pro Motor Rm. Valcea!

Sa nu uitam ca in firma nu este doar Mugurel ci si o fata cu o voce mult mai frumoasa decat a lui Mugurel :D , Camelia.

Practic cu ajutorul ei am rezolvat cu actele etc etc etc.

Sunt printre putinii oameni din Romania care apreciaza un client!

Multumesc.

Avatar utilizator
aurelian
simpatizant
Mesaje: 57
Membru din: Lun 31-Iul-2006 20:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde aurelian » Lun 25-Sep-2006 22:45

Subscriu , fara a apela la superlative,caci asa ar trebui sa se comporte orice comerciant adevarat. Eu cred ca virgula conteaza si cu cine faci afacerea ,iar la mine a contat un pic faptul ca Mugurel e dealer Citroen in alegerea modelului ...poate daca era dealer VW ma vedeati cu un Golf in loc de C4 :D ..

Sanatate si noroc

PS Mugurel poate ne stragem toti care am luat de la tine si dai o bere ca prea te laudam. :wink:

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Joi 21-Dec-2006 16:53

Mi-a venit sorocul sã fac revizia de 1500-2500, mi-am fãcut programare sãptãmâna viitoare la ProMotor (chiar În ziua În care vroiam :supz: ). Revin cu opinii.

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 21-Dec-2006 17:12

mugurel, te ocupi si de masini mai vechi? ... bx? :D


daca se poate ar fi super ok ... ;-)
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Vin 22-Dec-2006 13:44

Bun gasit la toti participantii acestui forum.

Vreau sa urez pe aceasta cale Sarbatori fericite la toata lumea si sa va multumesc celor care au apelat la serviciile noastre in 2006. Inclusiv celor care nu sunt multumiti de noi, le multumesc pentru ca isi scriu opinia, pentru ca este singura metoda de a ne imbunatati serviciile.

LA MULTI ANI!

Cu stima,

Mugurel

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Vin 22-Dec-2006 13:46

DanT scrie:mugurel, te ocupi si de masini mai vechi? ... bx? :D


daca se poate ar fi super ok ... ;-)


Noi incercam sa facem tot ce ni se cere. Este important de retinut si aspectul financiar. De aceea, incercam sa evaluam cat mai corect o reparatie inainte de a se apuca de lucru. In cazul in care iti convine tariful nostru, te primim cu placere.

Mugurel

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Mie 27-Dec-2006 20:20

Tocmai m-am ĂŽntors de la ProMotor, de la revizia de 1500-2500...rupt ('r-ar naĂžiile lor de autostradĂŁ Âşi Dealul Negru!). Constatat urmĂŁtoarele:
- maÂşina bĂŁgatĂŁ ĂŽn seamĂŁ imediat
- oamenii lucreazã serios (adicã n-am vãzut 3 inºi la o piuliÞã 3 ore)
- Ăži se vb frumos (Ăži se explicĂŁ dacĂŁ simĂži nevoia)
- poÞi sã vezi maºina (dacã eºti sadic, sã vezi cum o ridicã, o descalÞã...brrr)
- sĂŁ nu uit cĂŁ programarea nu a durat o veÂşnicie
Per total, mĂŁ declar mulĂžumit!

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Mie 27-Dec-2006 21:09

tipitip scrie:Tocmai m-am ĂŽntors de la ProMotor, de la revizia de 1500-2500...rupt ('r-ar naĂžiile lor de autostradĂŁ Âşi Dealul Negru!). Constatat urmĂŁtoarele:
- maÂşina bĂŁgatĂŁ ĂŽn seamĂŁ imediat
- oamenii lucreazã serios (adicã n-am vãzut 3 inºi la o piuliÞã 3 ore)
- Ăži se vb frumos (Ăži se explicĂŁ dacĂŁ simĂži nevoia)
- poÞi sã vezi maºina (dacã eºti sadic, sã vezi cum o ridicã, o descalÞã...brrr)
- sĂŁ nu uit cĂŁ programarea nu a durat o veÂşnicie
Per total, mĂŁ declar mulĂžumit!

cu alte cuvinte a meritat drumul pana la Valcea? revizia parca este gratuita, nu-i asa? care ar fi fost diferenta daca ai fi mers in Bucuresti la revizie?

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Mie 27-Dec-2006 21:21

REY scrie:Cu alte cuvinte a meritat drumul pana la Valcea?

Consider cĂŁ da!
REY scrie:Revizia parca este gratuita, nu-i asa??

Da
REY scrie:Care ar fi fost diferenta daca ai fi mers in Bucuresti la revizie?

- era mai aproape
- mĂŁ programau prin 2418 d.Hr. fiind nevoit sĂŁ las maÂşina acasĂŁ de sĂŁrbĂŁtori, sau sĂŁ depĂŁÂşesc 2500km
- nu vedeam maÂşina ĂŽn timpul reviziei (detaliez?)
- beneficiam de serviciile de care o mare proporÞie dintre cei ce s-au lovit de ATS s-au plâns

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mie 27-Dec-2006 21:42

Mugurel am si eu o problema. Dupa ceva pareri schimbate cu Matrixu am constat ca si C4-ul meu are probleme cu ambreiajul (acea patinare la plecarea de pe loc, rara dar apare) si vreau sa te intreb daca pot face pe garantie la Valcea acea operatie.


Multumesc anticipat


Sarbatori Fericite si La Multi Ani

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Joi 28-Dec-2006 20:11

cred ca se poate face fara probleme. dar ar mai fi o pb... crezi ca nu ar fi necesara o constatare mai intai?

Avatar utilizator
kriss13
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Vin 09-Feb-2007 04:15
Localitate: bucuresti

Mesajde kriss13 » Vin 09-Feb-2007 16:03

Eu sint f sensibil la servicii asa ca ma gindeam sa vin la domnu MUGUREL sa imi comand masina? (am inteles ca e si dealer.. bat cimpii?)

Sint din Bucuresti.

Si o intrebare.. pot avea cutie automatica pe C4 coupe?
Daca domnul MUGUREL poate sa imi aduca asa ceva vin numa la el la revizii si il plimb toata Europa :wink:
Nu suport cutia manuala.
Nu are rost sa-mi ziceti chestii gen cu placerrea condusului cu controlu cu consumu... pt mine nu axista alternativa punct.

merci

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Vin 09-Feb-2007 19:41

in functie de motorizarea dorita, va putem oferi 2 feluri de cutii automate.
exista cutia de viteze traditionala hidramata cu program de 4 trepte in regim manual, numai pt motorizarea 1.6i 16V
si cutia de viteze 6MCP cutie de viteze mecanica la care selectia vitezelor se face in 3 regimuri: automat (adica la fel ca o hidramata, doar ca nu va pleca de pe loc atunci cand nu e apasata frana si are si hill holder), regimul semiautomat, adica schimba singura, dar daca vrei o data vreo treapta inferioara sau superioara poti schimba din paletele de la volan dupa care va ramane automata, si regimul manual in care treapta se va schimba numai manual de la palete. regimul de schimbare, in fctie de regimul de mers va fi de la 0.3sec la 1.2sec. 6MCP este disponibila pt 1.6hdi,2.0hdi, si pt 2.0i 16v 143cp.
bineinteles, toate versiunile sunt pe comanda cu 90zile termen de livrare.
Mugurel


Înapoi la “Pro Motor - Rm. Valcea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv