Bataie de joc la Service ATS Pipera

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

leubuc
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Sâm 03-Mar-2007 19:37
Localitate: Bucuresti

Bataie de joc la Service ATS Pipera

Mesajde leubuc » Mie 26-Mar-2008 15:42

2 saptamani pentru 2 zgarieturi pe usa ( inca nu au bagat-o la reparat ....deci mai dureaza ) , nici macar nu a fost necesara inlocuire de piese ...la recalamatii nu raspunde nimeni ...imi pare rau ca am ales aceasta marca de masina ....
Ma pregatesc sa le scriu celor de la Citroen Franta .

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 26-Mar-2008 17:36

fa-o si fa-o repede, astia nu merita nimik, sunt niste casapi....
tine-ne la curent cu ce ai facut....
sa nu regreti ca ai ales marca asta, pt ca service-urile la mai toate marcile importante sunt varza...
am un prieten care a avut passat-ul lovit si dupa ce i l-au facut cei din cta, la o saptamana i-a sarit vopseaua de pe o capota...
passat nou...ce rusine....

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Mie 26-Mar-2008 17:38

Eu nu va inteleg de ce apelati la ei la chestii de tinichigerie ..... !!!! E normal sa astepti , nu conteaza ca ai 2 3 zgarieturi ... e vorba ca sunt altii inaintea ta ..... si trebuie sa astepti , sunt multi si nu fac fata la cate solicitari au .......eu in locul tau cautam pe net sau de la prieteni si ma duceam in alta parte sa-mi vopsesc /retusez/ polishez masina ...in nici un caz la vreaun dealer ....si asta e valabila la toti dealerii ...ori ca ai citroen ori ca ai opel ..ori ca ai vw

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mie 26-Mar-2008 22:01

daca ma duc la un service si imi zice ca ma programeaza peste o luna, nici o problema, peste o luna ma duc si imi rezolv masina. dar daca ma duc si imi zice ca maine se poate si ma duc maine si nu mi-o face, ma amana pe alta data, asta deja e altceva. asta e nesimtire. cred ca la asta se referea
"If in doubt, flat out!"

leubuc
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Sâm 03-Mar-2007 19:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde leubuc » Joi 27-Mar-2008 16:49

mi-au tinut masina 24 de zile in service fara sa-i faca nimic , dupa ce am inceput reclamatiile , inclusiv la www.citroen.com si la francezi au rezolvat-o in 2 zile ....au avut cuptorul defect ...ok se poate intampla .In asemenea caz chemi omul sa-si ia masina si il reprogramezi alta data ...nu pastrezi masina 24 de zile sa te uiti la ea .... am ajuns la directorul lor cu scandalul si mi-a dat de inteles ca nu am nici un castig .
Pot tine masina in service cat vrea muschiul lor ....la intelegere cu OPC-ul

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Joi 27-Mar-2008 17:45

Reclamatii la oficiul concurentei pt practici de monopol.Va obliga sa va duceti la ei dar nu va fac treaba si au piesele mai scumpe decat normal pt un importator.Amenintati-i ca faceti demersuri in presa(vine campania electorala si patron e Traiceanu)...si OPC ar mai fi o solutie.Inregistratii pe telefon dupa care amenintati ca ii dati in gat la tv... :twisted:

Avatar utilizator
ram84
pasionat
Mesaje: 365
Membru din: Sâm 06-Ian-2007 18:56
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Mesajde ram84 » Joi 27-Mar-2008 18:08

leubuc scrie:mi-au tinut masina 24 de zile in service fara sa-i faca nimic , dupa ce am inceput reclamatiile , inclusiv la www.citroen.com si la francezi au rezolvat-o in 2 zile ....au avut cuptorul defect ...ok se poate intampla .In asemenea caz chemi omul sa-si ia masina si il reprogramezi alta data ...nu pastrezi masina 24 de zile sa te uiti la ea .... am ajuns la directorul lor cu scandalul si mi-a dat de inteles ca nu am nici un castig .
Pot tine masina in service cat vrea muschiul lor ....la intelegere cu OPC-ul


Intrebare: te-ai uitat la kilometraj inainte si dupa ce ai luat masina? E posibil sa se si folosit de ea :?

Oricum mi se pare inadmisibil asa ceva...ce service de kko...bine ca nu am de a face cu ats-ul.
In Bucuresti mersul cu metroul/pe jos este obligatoriu :)

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Joi 27-Mar-2008 22:18

Mishoo scrie:Reclamatii la oficiul concurentei pt practici de monopol.Va obliga sa va duceti la ei dar nu va fac treaba si au piesele mai scumpe decat normal pt un importator.Amenintati-i ca faceti demersuri in presa(vine campania electorala si patron e Traiceanu)...si OPC ar mai fi o solutie.Inregistratii pe telefon dupa care amenintati ca ii dati in gat la tv... :twisted:


Se pare ca nu stiti ca ANPC - organismul care controleaza toate OPC-urile din tara e condus de un liberal. Concluzia o trageti singuri :evil:

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Joi 27-Mar-2008 22:32

Atunci greva in fata service-ului ca presa vine sigur.Impact national(pune Tariceanu batu pe ei), impact international(pune Citroen batu pe ei).Ati putea sa faceti o intalnire lunara la ei in poarta, dar in prealabil lansati si niste invitatii pe la televiziuni.

leubuc
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Sâm 03-Mar-2007 19:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde leubuc » Joi 27-Mar-2008 23:02

Stimate 'antevorbitor'' ...vor spune pe media ca e politic , ca totul e ok acolo la ATS ....toti au ceva cu sefu' ...OPC-ul e cumparat sigur si in primul rand din comoditate functionareasca ...aia sunt in stare sa accepte ce le spun presttorii numai sa nu fie pusi la munca ....am experienta furtului cu un taxi pirat ....alta bataie de joc ( nu sunt legi , mijloace ...etc)
SFAT : NU MERGETI ACOLO (ATS) .....NU CUMPARATI CITROEN ...

AM DE VANZARE UN CITROEN C1 CU 10 MII KM LA BORD ......

Mishoo
pasionat
Mesaje: 243
Membru din: Mar 11-Mar-2008 14:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mishoo » Joi 27-Mar-2008 23:24

Pai poate sa zica cine vrea ce vrea, insa iti garantez ca omul de rand intelege ce trebuie, iar patronu pune batu pe angajati daca il amenintati ca veniti sapatamanal :)

Avatar utilizator
sabian
simpatizant
Mesaje: 29
Membru din: Lun 25-Iun-2007 22:55
Localitate: Bucuresti

Mesajde sabian » Mie 24-Sep-2008 23:27

Mishoo scrie:Pai poate sa zica cine vrea ce vrea, insa iti garantez ca omul de rand intelege ce trebuie, iar patronu pune batu pe angajati daca il amenintati ca veniti sapatamanal :)

Cred ca asta ar fi cea mai buna forma de presiune asupra lor. Dupa cum
numarul nemultumitilor creste pe zi ce trece, ar trebui sa sune mobilizarea pt asemenea actiuni civice. Si n-ar putea spune nimeni ca e ceva politic, pentru ca intre atitia forumisti e ilogic ca toti sa aiba aceleasi sipatii politice.
In plus, asta nu e singurul forum unde lumea se plinge ce service-ul ATS, asa ca...


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv