noul berlingo!!! masina sau jucarie???

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

mihaelapiri
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Sâm 20-Mar-2010 20:29
Localitate: pitesti

noul berlingo!!! masina sau jucarie???

Mesajde mihaelapiri » Mie 25-Aug-2010 17:02

Salutare tuturor.Numele meu este George si de 3 luni de zile sant posesorul noului berlingo.Caut si eu cu disperare un alt tovaras care are acest tip de masina ca sant tare curios daca a avut problemele mele.

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Mie 25-Aug-2010 22:01

pai spune ce probleme ai avut sau inca mai ai pana apare alt posesor de asa ceva...
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

mihaelapiri
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Sâm 20-Mar-2010 20:29
Localitate: pitesti

Mesajde mihaelapiri » Dum 29-Aug-2010 09:12

Problemele au fost inca de la inceput. Am ridicat masina intr-o vineri la ora 22,neavand timp sa o verific in prealabil , iar a doua zi am constat ca nu merge aerul conditionat si ca am un troncanit pe fata. Am fost luni la ei mi-au pus freon in instalatie iar la troncanit in urma intrarii pe info rapid au constat ca trebuiau schimbate flansele de amortizor. Le-au schimbat dupa o saptamana, zgomotul reducandu-se cu 85% mai fiind prezent in momentul denivelarilor mici cum ar fi cele din fata trecerilor de pietoni. O alta problema apare in urma manevrelor de parcare sau intoarcere, unde esti nevoit sa dai in fata si in spate in mod repetat, in momentul franarii se simte un pocnit de la etrieri(raspuns service: la acest model etrierii nu mai au tabliile de ghidare a placutelor). Zgomotele de la usile culisante laterale de cate ori ma duceam la service imi puneau vaselina si se rezolva pentru o zi sau doua( le-am aplicat eu pe sistemele de ghidare si inchidere banda izoliera panzata si de atunci nu mai am probleme). Problema cea mai enervanta ramane tot suspensia: in urma contactului rotii cu o groapa care nu ar trebui sa puna mari probleme socul resimtit este atat de puternic incat te duce cu gandul ca nu ai suspensie deloc sau ca ai rotile de fier(am verificat presiunea in roti).Toate astea le-am facut ca reclamatie la citroen romania dupa care au venit doi reprezentanti si in urma testelor de drum raspuns bomba:toate aceste zgomote sunt acceptate de producator si ca nu mi-am luat BMW ci Citroen. Cam asta ar fi experienta mea cu Citroen.

Avatar utilizator
SPF
pasionat
Mesaje: 318
Membru din: Mie 16-Dec-2009 19:20
Localitate: Bucuresti

Mesajde SPF » Dum 29-Aug-2010 12:19

Incredibil ce magari imputiti. Cum sa zica ca nu ti-ai luat BMW ci Citroen? Trebuia sa le dai un cap in gura.

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Dum 29-Aug-2010 12:59

eu as ignora solutia lui SPF si as face o plingere la protectia consumatorului. metodele coercitive pe care le poti aplica tu unor nepriceputi ca cei de mai sus nu sint nici pe departe cele de dorit intr-o astfel de situatie, te descalifica in totalitate in eventualitatea unor probleme mai mari urmate de reclamatii. masina nu trebuie sa se comporte asa cum ai scris in nici o situatie, eu unul suspectez o problema la transport care a fost prost reparata dupa. eu as lasa masina acolo, cu amenintarea plingerii la opc si cu rugamintea de a se rezolva problemele in totalitate. din fericire Citroen nu e o masina atit de proasta pe cit pretind insasi vinzatorii ei, culmea!
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Avatar utilizator
Virgilianus
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Dum 09-Sep-2007 12:11
Localitate: Bucuresti

Mesajde Virgilianus » Dum 29-Aug-2010 15:42

Pai de unde ai preluat masina la ora 22:00? Din Turnu Magurele, Barbu Vacarescu sau Baneasa? Mai erau vanzatori la ra aceea?
C2 rules !

mihaelapiri
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Sâm 20-Mar-2010 20:29
Localitate: pitesti

Mesajde mihaelapiri » Lun 30-Aug-2010 20:54

Masina era pregatita de ziua si cand am venit de la servici l-am sunat pe consilier care a venit de acasa sa-mi dea cheile si actele.binenteles ca l-am si omenit.
vroiam sa intreb daca ati mai auzit de problema asta cu suspensia,la o masina noua? sa fie oare pana se mai lasa un pic? zic si eu in disperare de cauza.

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Mar 31-Aug-2010 00:32

deci stai putin, ca am recitit tot topicul, si din ultimul post am inteles ca ai masina noua.... ma gandisem in prima faza ca ai luat second prin reprezentanta, se practica.
acuma.... intreb si io asa ca un cetatean uimit: o masina noua NU are freon, si a fost nevoie sa ii fie inlocuite flansele la amortizoare ?! apoi toate problemele mentionate???!!!
mai sa fie... da-i in judecata, fa ceva, dar nu accepta sa isi bata astia joc de tine in asemenea hal. chiar ca e potrivit titlul...
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv