Service C3 dupa accident auto

Forum de discutii generale despre Citroen C3 (2002-2009). Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

cristina58
simpatizant
Mesaje: 61
Membru din: Vin 14-Iun-2013 11:19
Localitate: Bucuresti

Service C3 dupa accident auto

Mesajde cristina58 » Mar 26-Sep-2017 10:59

Buna ziua.Am avut accident,la o intersectie de iesire pe A2.Am fost loviti in spate de o soferita,care n-a redus viteza la 40 Km/h si careia i-a intrat piciorul,sub pedala de frâna.A intrat in noi,cu peste 80 Km/h;noroc ca sotul meu,nu avea piciorul pe frâna.Mi-a distrus hayonul,o bara de rezistenta,portbagajul,mi-a scos radioul din soclu si cum aveam deja o problema la un ochi,pt ca facusem un accident ischemic,mi s-a dezlipit si retina.Masina,este un C3 din 2006 TIP II 1,4 CDi, ii inlocuisem recent arcurile/fata,cu arcuri aduse din Franta,pt ca cele pt tipul I,nu se potriveau.In loc de 150 lei,arcurile+manopera au costat 1350 lei.
Am dus-o la un service agreat de asiguratorul City Insurance iar acum,mi se cere sa accept,ori sa fie adus Hayonul din Franta si sa mai astept inca o luna,ori sa accept Hayon ”de calitate” second hand.N-am experienta deloc si nu prea stiu ce sa fac.Nici cu daunele morale,nu stiu cum sa fac,pt ca IML va spune probabil ca desi am alt diagnostic la ochi,inainte de accident,dezlipirea de retina,s-ar fi produs oricum si fara accident.Am fost operata in clinica privata,pt acolo erau si medicul bun si aparatura necesara,insa se pare ca mai este necesara inca o inteventie la fel de scumpa si ochelari speciali.Costurile dupa acident ,pentru ochi,vor ajunge la aprox 8000 lei si in plus,toata viata....voi avea nevoie de sume mari.In plus,munca mea,este una de finete si mai am inca 6 ani de muncit.Toata viata,mi-a fost data peste cap,de acest accident.Voi vorbi cu un avocat,dar sunt aproape sigura ca motivele medicale,vor fi puse sub semnul incertitudinii....asa cum face mereu IML-ul.Voi plati avocatul degeaba si costurile vor creste....asa este?Daca imi poate da cineva un sfat bun pt Hayon si despagubiri....mi-ar prinde bine.Multumesc.

Avatar utilizator
sorin69
pasionat
Mesaje: 535
Membru din: Mar 21-Noi-2006 19:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Eysee Exclusive 1.6 VTI 115 CP Euro 6
2: Fost posesor Citroen C3 Cool Air, an 2006

Re: Service C3 dupa accident auto

Mesajde sorin69 » Mie 27-Sep-2017 10:38

Inainte de toate multa sanatate imi pare rau sa aud cele intamplate, inteleg ca, masina va fi reparata pe rca-ul d-nei care va lovit, va sfatuiesc sa asteptati venirea pieselor noi si originale nu mergeti pe cele second, deasemenea ar fi de preferat un service Citroen, multa sanatate si rabdare.
YOU"LL NEVER WALK ALONE


Înapoi la “Citroen C3 - Hatchback, Pluriel, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv