Varna - Albena - Balcik

...Si nu numai ! Locuri pe care le-ati vazut sau pe care planuiti sa le vizitati.

Moderator: Echipa Tehnica

craso
pasionat
Mesaje: 106
Membru din: Mar 04-Iul-2006 13:47
Localitate: Hunedoara

Mesajde craso » Lun 02-Apr-2007 13:39

Anul trecut am fost in luna de miere in Grecia la Nei Pori . Nici acolo nu
era ceea ce credeam eu ca o sa gasesc dar totusi e mai bine decat ce am vazut in pozele lui alexd . Preturile sunt putin mai mari,si normal, conditiile de cazare destul de bune, mancare buna si liniste cat vrei (cel putin seara; nu am vazut nici o statiune asa linistita desi misunau toti ca furnicile cum se lasa seara).Anul acesta poate ajung pe litoralul nostru drag si scump pe care in ultimii 17 ani l-am vazut doar la tv. Cred ca daca se va creste calitatea serviciile din turismul si cu o reclama corespunzatoare (fara o expozie a preturilor) o sa-i lasam in urma si pe greci ( de bulgari nu mai vorbesc).

george
pasionat
Mesaje: 250
Membru din: Dum 31-Iul-2005 11:48
Localitate: Cluj

Mesajde george » Lun 02-Apr-2007 13:44

Mie la greci mi-a placut foarte mult. E drept ca nu am fost in statiunile "clasice", din jurul Salonicului, desi am auzit ca si acolo e bine. Am fost cu C4-ul pina in sud, in peloponez. Am gasit locuri superbe, la marea ionica si la marea corintica. Mi-a placut si partea "interioara" a Greciei (Meteora, Ioannina, Delfi) si drumurile prin munti.

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Lun 16-Apr-2007 16:14

eu am fost de 3 ori pe litoral in bg, cate o saptamana in full sezon.
de tras concluzii generale dupa o excursie in aprilie mi se pare total aiurea.

pana una alta iata o intrebare care ar trebui sa dea de gandit:
de ce le place nemtilor acolo (aici ma refer in principal la familii cu copii)?

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Lun 16-Apr-2007 16:22

raspuns: pentru ca nemtii conduc ministerul turismului din Bulgaria 8)

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Lun 16-Apr-2007 16:49

si nu mi spune, sint si sado-maso?

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Lun 16-Apr-2007 17:34

cu siguranta, nemtii sunt niste perversi.

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Lun 16-Apr-2007 21:32

@alexd - te cred ca esti patriot , dar ... din pacate te contrazic la ceea ce ai spus! Intr-adevar poate asa arata Albena in aprilie , dar la noi asa arata tot litoralul in august, si cred ca am dreptate! Stiu foarte bine sa isi vand "marfa", iar din punct de vedere al calitatii "marfurilor" sunt mult peste noi, s-au investit foarte multi bani in hotelurile de pe litoralul bulgaresc si un 3* din Albena este peste un hotel de 3* de pe litoralul romanesc , iar ca si servicii nu exista comparatie! Toate hotelurile (poate cu mici exceptii) sunt renovate la 2-3 ani si se aduc imbunatatiri, fata de litoralul nostru unde se da o "spoiala" poate , poate mai atrage niste fraieri cu preturi care nu se reflecta in servicii! Nu imi place sa recunosc, dar ... sunt peste noi! Sa mergi mai spre vara , dar sa vizitezi si Nisipurile de Aur (intre Varna si Albena) , Sunny Beach sau Nessebar (sunt spre Burgas) si atunci iti vei putea face o impresie corecta! A, si nu e plin numai de germani, mai sunt si scandinavi foarte multi!!!Si daca mai ai ceva intrebari sau te intereseaza o oferta pentru litoralul , nu ezita :wink: , e super ideea cu topicul
O sa incerc sa atasez cateva poze , cat de cat mai concludente!

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Lun 16-Apr-2007 21:39

Aaa , si am uitat de o alta staiune de Sf. Constantin si Elena - foarte aproape de Varna !

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Lun 16-Apr-2007 22:17

gusturile nu se discuta, nu am zis ca este dezastru, doar ca nu este paradisul caruia i se face reclama.Sa fim seriosi, hotelurile alea din Albena identice cu cele din Saturn, nu au cum sa arate cel putin pe exterior altfel in august. Unii se multumesc cu putin, altii cu mai mult. Eu nu am recomandat nimanui sa nu mearga la bulgari si sa mearga la mamaia in schimb. Cititi tot si cu atentie inainte sa presupuneti diverse.

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Lun 16-Apr-2007 22:36

nu am zis ca ai recomandat ceva , doar am incercat sa arat ca este diferenta , iar treaba cu "spoiala" de exterior...
oricum nu era ideea sa ma contrazic cu tine :wink:

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Mar 17-Apr-2007 07:05

Nemti sau scandinavi, tot un drac, scandinavii sunt niste nemti mai molesiti si mai albi.
Eu nu inteleg de ce trebuie sa ne bucuram ca vin spelbii astia pe la noi.
N-ar fi mai bine sa se tolaneasca pe la ei pe-acasa? Eventual, in cabine din alea cu becuri care ii bronzeaza...Mie turismul asta superinternationalizat imi pute.

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Mar 17-Apr-2007 08:15

paco scrie:Mie turismul asta superinternationalizat imi pute.


stiu, tie ti place la costinesti, sa meri la disco cu fratii nostri din toata tara. :wink:

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Mar 17-Apr-2007 08:40

Da, si din Republica Moldova 8)

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Mar 17-Apr-2007 11:21

Nisipurile de Aur in APRILIE 2007
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Mar 17-Apr-2007 11:24

vezi tu, avem stiluri diferite. Tu surprinzi detalii, eu ansambluri. De aici diferenta.


Înapoi la “Drumuri Europene”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv