Revelion 2006-2007 in Austria

...Si nu numai ! Locuri pe care le-ati vazut sau pe care planuiti sa le vizitati.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Lun 22-Oct-2007 14:03

pai zi daca ai vreo oferta ceva. insa daca vrei sa mergi cu masina sa mi spui, sa vad poate gasesc vreo dacie sa putem sa ne tinem unul dupa celalalt. :wink:

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Mar 23-Oct-2007 07:58

Ni la el ce se infoaie... :lol:
Ai uitat de unde ai plecat? Eh...ce sa-i faci...asa e cu unii cand dau de bine. Ai grija mai degraba tu sa nu-ti cada tablele pe drum. :twisted:

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Mar 23-Oct-2007 16:20

domnu adi, pe vremuri nu ai avut curaj sa ne intrecem cu xsarele. probabil sti tu de ce.

dar sa revenim la subiect, bezz te-ai hotarat unde mergi?

Avatar utilizator
alphie
simpatizant
Mesaje: 96
Membru din: Sâm 17-Mar-2007 13:32
Localitate: Bucuresti

Mesajde alphie » Mar 23-Oct-2007 16:32

eu fac craciunul in austria la viena.

Am cazare in perioada 23-27 decembrie in austria; 4 nopti mic-dejun 4 stele - 240 eur camera dubla.

Probabil o sa plecam pe 22, 4 persoane, nu cu citronelul ci cu un fratior fluturash(clio).

M-ar tenta sa ma lungesc si la un revelion prin zona...dar depinde mult si de bani. Poate gasim o cabana ceva sa o luam pe toata, mai studenteste asa...

sugestii?

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Mar 23-Oct-2007 18:43

kata scrie:domnu adi, pe vremuri nu ai avut curaj sa ne intrecem cu xsarele. probabil sti tu de ce.

dar sa revenim la subiect, bezz te-ai hotarat unde mergi?


:lol: :lol: :lol: :lol: Ce dulce esti. Nu e vorba de curaj, ci de faptul ca eu NU FAC LINIUTE. Nu am facut niciodata si nici nu am de gand sa fac. Sorry daca te dezamagesc. :P

Gata cu offtopicul. Dar tu ai inceput facand tot felul de aluzii la alte masini. Si sa stii ca cei 180 de manji pe care-i ai acum nu sunt chiar atat de multi pe cat crezi.

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Mie 24-Oct-2007 15:49

sunt chiar putini, de acord. cat de curand ma duc la remap sa vad daca mai storc ceva din ei ca nu mai imi provoaca nici o senzatie.

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Mar 13-Noi-2007 14:53

am luat bilete aici:
http://www.tiscover.at/at/guide/32336sy ... /home.html

restu', nimic? bezz, ai cedat?

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mar 13-Noi-2007 16:37

da, am cedat, am cheltuit banii pe centrala si statie de dedurizare :oops: :?

imi mai trebuie de mobila ... :roll:
deci revelionul ... subtire.
Cosmin
high energy music expression

Avatar utilizator
alphie
simpatizant
Mesaje: 96
Membru din: Sâm 17-Mar-2007 13:32
Localitate: Bucuresti

Mesajde alphie » Mar 13-Noi-2007 17:44

Zi-mi si mie te rog ce conditii si cati bani...ca la germana nu ma pricep deloc.

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Mar 13-Noi-2007 18:38

80 euro/zi/camera double demipensiune.
conditii cam 3 stelute.

marian_b
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Dum 10-Mar-2013 21:53
Localitate: Bucuresti

Mesajde marian_b » Mar 12-Mar-2013 23:25

Cel mai frumos Revelion l-am petrecut in Austria, mai exact la Viena. De fapt, tot sezonul de sarbatori de iarna merita petrecut acolo, deoarece orasul se transforma cu totul intr-un taram de vis. Nu reuseam sa-mi dezlipesc copiii din pietele Craciun. Iar spectacolul de artificii din noaptea de Anul Nou a fost super, din cand in cand ma uit la inregistrare si imi aduc aminte cu placere. Asadar, drumul nu este unul foarte lung, cu escala la Arad sau undeva aproape de granita Romaniei se poate face o deplasare eleganta, fara oboseala cronica. Da, daca mergi cu familia este indicat sa faci opriri dese, ca cei mici nu rezista asa bine ca adultii. In fine, noi am fost plecati in decembrie 2012, si am stat (dupa lungi cautari si deliberari) la pensiunea unui roman. Pozele de pe site si descrierea amanuntita m-au facut sa am incredere. Ah da, si sa nu uit, faptul ca nu ne-a cerut nici un ban in avans. I-am dat un SMS la plecare apoi la intrarea in Austria i-am dat un telefon, asa cum ne-a rugat, ca sa confirmam ca totul e ok si ca intr-adevar venim. Banuiesc ca a fost patit omul, si de aia procedeaza asa. Odata ajunsi, am fost intampinati de gazda, Lucian il cheama, care spre surprinderea noastra, a fost foarte amabil, ne-a ajutat sa caram si bagajele, lucru care nu prea vezi, printre romani cel putin. Vila e foarte frumusica, se vede ca s-au folosit materiale de calitate in ea. Camera frumoasa si aerisita, lucru important pentru sotia mea, care nu tolereaza praful etc…ma rog, curatenie perfecta in camere, asa ca am stat si linistiti sa nu plecam cu “bagaj” d-acolo, “if you know what I mean” :) Cat despre micul dejun promis, numai laude, mancare de ajuns pentru toata lumea, cu variatie. Internet la discretie, routerul , batea prin toata casa, chiar si prin curte, nu s-a blocat o secunda in cele 7 zile cat am stat acolo! Cand am fost sa vizitam, Lucian ne-a imprumutat un Gps presetat cu diverse locatii, ca sa ne fie mai usor sa vizitam, si chiar daca aveam noi Gps-ul nostru, al lui fiind gata configurat, era mai usor sa-l luam direct decat sa-l “invatam” si pe al nostru pe unde s-o ia. Oricum, gestul a fost frumos. In rest, numai de bine. Recomand Pensiunea Lucinel pentru cei care vor sa viziteze Viena. Preturile sunt mici si confortul e sporit. Pacat totusi ca s-au dus repede sarbatorile de iarna, as mai fi stat acolo cateva zile. Dar nu-i bai, mai e si anul asta o tura.


Înapoi la “Drumuri Europene”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv