Cam pe unde am fost eu

...Si nu numai ! Locuri pe care le-ati vazut sau pe care planuiti sa le vizitati.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Cam pe unde am fost eu

Mesajde adytzu » Vin 30-Iul-2004 11:21

Am avut un concediu minunat si, cu riscul de a deveni invidiosi pe mine, va atasez cateva poze:


Venetia:

Imagine

Imagine

San Marino:

Imagine

Imagine

Austria:

Imagine

Imagine


Restul vi le arat cand ne intalnim.
Ultima oară modificat Vin 30-Iul-2004 13:58 de către adytzu, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Vin 30-Iul-2004 11:34

Sorry, e ceva cu lik-urile. Incerc sa le repar cat mai repede.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Vin 30-Iul-2004 13:32

Link-urile sunt de pe serverul home.ro
Aceste nu permite vizualizarea imaginilor din link in alte site-uri.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Vin 30-Iul-2004 13:59

Hai ca am reusit sa le pun pe alt site si acum merg.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Sâm 31-Iul-2004 21:42

Doua poze si cu bordul de pe care puteti vedea consumul, viteza si turatia (cea din urma cu aprox. pt. ca nu se vede):


Imagine


Imagine

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Lun 02-Aug-2004 09:45

Pentru ca s-au cerut detalii asupra drumului, incerc sa reconstitui drumul. Sper sa nu uit ceva.
Deci, plecarea din Bucuresti in jurul orei 10:30, pe traseul Bucuresti-Pitesti-Ramnicu Valcea-Sibiu-Sebes-Deva-Arad. Am ajuns in jurul orei 19:00 si am dormit la West Hotel (str. Petru Rares nr 66, pe soseaua de centura pe drumul spre Nadlag, tel. 0257 234257). Este destul de elegant si onorabil ca pret (in jur de 600.000lei camera), dar tre' sunat cu 2-3 zile inainte pt. rezervare. A doua zi plecarea a fost la 7:30, prin vama Turnu (este la 10Km de Arad, tot spre drumul spre Nadlag, dar e mult mai libera). Incercati sa plecati si mai de dimineata ca sa nu prindeti schimbul de tura (eu l-am prins si am asteptat pana la 9:00). Dupa ce treceti granita mergeti pe urmatorul traseu: Battonya-Mezohegyes-Pitvaros-Mako-Szeged-autostrada M5-M0-M1 si ajungeti in Austria. Vigneta in Ungaria costa 1270 Ft pe 4 zile(curs valutar in jur de 1Euro=200Ft oficial). E bine sa aveti forinti ca altfel va jecmanesc la curs. Vigneta nu gasiti pana la Szeged, asa ca nu va mai chinuiti sa opriti prin benzinarii. La austrieci vigneta este 7,6Euro pe 10 zile si tre' s-o cumparati din prima benzinarie pe care o intalniti (e un Shell, parca, imediat dupa vama).
De aici, depinde incotro vreti sa mergeti. Daca mergeti spre Italia, va recomand sa mergeti pe autostrada M1 pana la Viena si apoi sa treceti pe A2. ViaMichelin recomanda s-o luati pe scurtatura, dar va asigur ca nu e nici un castig (cel putin la timp).
Nu uitati sa tineti cont si de schimbarea de fus orar (cu 1 ora mai putin).
Urmatoarea oprire v-o recomand pe malul lacului Worter See (imediat dupa Klagenfurt). Atentie insa sa nu ajungeti in weekend ca e full. Eu am tras tare si am ajuns pana in Udine (in jurul orei 19:00), asa ca nu va pot da detalii despre costuri.
De mers, se merge tare peste tot, dar cum va e norocul. Eu pe autostrazi am mers numai peste 160Km/h (am mai redus unde erau restrictii, ca n-ai altfel cum si risti s-o furi), dar in localitati am respectat legea.

Deocamdata atat, daca mai doriti, va mai scriu.

Avatar utilizator
snatchro
simpatizant
Mesaje: 54
Membru din: Sâm 23-Sep-2006 17:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde snatchro » Dum 08-Oct-2006 23:06

Am fost la Resita de curand nu cu o masina ci cu un avion pana la Timisoara si apoi cu masina. Dar ce m-a uimit e ca in Resita chiar sunt cateva exemplare de Citroen! Ah, si bineinteles m-a uimit un C1 galben, ultimul loc in care ma asteptam asa ceva atunci. Acum ma astept la orice... :)

Si deoarece consider util, pentru cei care nu sunt din zona, cei care cauta o reprezentanta Citroen, am vazut Eveman, e la iesirea din Timisoara spre Resita. Atentie la condus pe acolo, drumul e aglomerat si nu se poate intoarce oriunde, e un refugiu pus criminal in mijlocul drumului.

kristi
pasionat
Mesaje: 287
Membru din: Joi 20-Apr-2006 18:33
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristi » Lun 09-Oct-2006 11:12

Eu in Austria am vazut multe camere de supraveghere a traficului si cu radar langa ele, erau puse pe niste suporti care treceau peste autostrada. Cand ai trecut pe langa asa ceva ai incetinit sau nu?

Iarasi de la iesirea din Italia si pana dupa Klagenfurt sunt multe tunele cu limitare la 100 si toate au camere de supraveghere dupa inceperea limitarii de viteza (parca aveau si radare). Acolo ai incetinit sau nu?
Iar Italia sunt camere la toate Autogrillurile care sunt construite deasupra autostrazii.

Te intreb pntru ca si eu m-am intors din Italia pe la Venetia, Trieste Udine, Villach, Klagenfurt etc., nu am vrut sa risc si am mers cu maxim 130 km/h si am respectat limitarile de pe autostrada desi eram foarte grabit.


Înapoi la “Drumuri Europene”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv