BANSKO - BULGARIA

...Si nu numai ! Locuri pe care le-ati vazut sau pe care planuiti sa le vizitati.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
sorin69
pasionat
Mesaje: 535
Membru din: Mar 21-Noi-2006 19:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Eysee Exclusive 1.6 VTI 115 CP Euro 6
2: Fost posesor Citroen C3 Cool Air, an 2006

BANSKO - BULGARIA

Mesajde sorin69 » Vin 25-Iun-2010 08:30

Daca majoritatea romanilor aleg litoralul tarii vecine, eu am decis sa vizitez zona montana . Mai precis voi merge in localitatea Bansko considerata cea mai frumoasa statiune mai ales in sezonul rece. Daca a fost cineva acolo nu ar strica cateva sfaturi si impresii. :)
YOU"LL NEVER WALK ALONE

Avatar utilizator
sorin69
pasionat
Mesaje: 535
Membru din: Mar 21-Noi-2006 19:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Eysee Exclusive 1.6 VTI 115 CP Euro 6
2: Fost posesor Citroen C3 Cool Air, an 2006

Mesajde sorin69 » Mar 07-Sep-2010 14:59

M-am intors de la Bansko,va scriu acum tot ceea ce mi s-a parut ca merita stiut si de alti eventuali doritori de zone montane. Localitatea este superba eu unul nu m-am plictisit este predominant statiune de iarna cam jumatate din hoteluri sunt inchise vara, dar sunt toate foarte frumoase si pitoresti Eu unul am cautat linistea si am gasit-o pe deplin, am fost cazat la Sf. Ivan, nu la Sf. Ivan Rilski sunt doua hoteluri diferite dar apropiate si am fost foarte multumit, camera de patru stele utilata cu tot ce-ti trebuie inclusiv bucatarie, am platit doar cazarea, masa deocamdata nu se poate lua la acest hotel. Un amanunt interesant, am fost singur cu sotia in tot hotelul, parca era numai al nostru, a fost foarte frumos. Sunt aprox. 530 de km. din Bucuresti pe drumul spre Grecia, drumul este foarte bun dar cu multe devieri din cauza reparatiilor atat in zona Byala cat si in Sofia. Eu zic ca, stau mult mai bine la drumuri decat noi. Imprejurimile sunt foarte frumoase, daca se merge pe cont propriu in Blagoevgrad exista Metro pentru aprovizionare iar in Razlog la doar 5 km este atat Plus cat si Penny. Singura mare deceptie a acestui concediu au fost vamesii bulgari si politistii tot bulgari. La cumpararea vignetei pentru Bulgaria vamesul de la Ruse efectiv nici macar nu ne baga in seama pe mine si pe ceilalti turisti care vroiau sa cumpere vignete, dupa vreo cinci minute de stat in fata ghiseului s-a gandit si el sa ne trimita la prima benzinarie care de fapt a fost a treia la primele doua lipsa vignete. Efectiv nu a vrut muschii lui sa ne serveasca. Atentie mare la radare si la limitarile de viteza, am avut neplacerea sa fiu oprit aproape de Byala pentru o asa zisa depasire de 10,06 km a limitei de viteza de 60 km, cel putin asa mi-au spus. Amenda era de 80 leva dar dupa lungi parlamentari am dat o mica atentie. Au in vizor in special masinile cu numar de Romania, baietii stiau chiar si limba noastra. In concluzie totul a fost ok, cu exceptia celor doua organe...


P.S. cu aceasta ocazie am vizitat si reprezentanta Citroen din Blagoevgrad mai precis am fost la service pentru schimbarea becului stanga, faza scurta. Pentru 25 leva problema a fost rezolvata foarte rapid.
YOU"LL NEVER WALK ALONE

Avatar utilizator
cit_a
pasionat
Mesaje: 624
Membru din: Sâm 03-Mar-2007 12:17
Localitate: DEVA.

Mesajde cit_a » Mar 07-Sep-2010 19:56

Nu ai zis cum ai descurcat partea fianciara :wink: ?


Înapoi la “Drumuri Europene”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973