Citroen C1

Impresii de la primul contact cu modelele Citroen indiferent de varsta.

Moderator: Echipa Tehnica

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Vin 14-Iul-2006 12:27

Diesel...

Avatar utilizator
jgr1001
pasionat
Mesaje: 1533
Membru din: Mie 12-Ian-2005 10:37
Localitate: Bucuresti / Fagaras

Mesajde jgr1001 » Vin 14-Iul-2006 12:28

paco scrie:Bine, dar la -40 nici omul nu prea mai functioneaza grozav...


Pai Hammond abia reusea sa mai citeasca intrebarile unui simplu test...nici vorba de rezolvare. Era totusi destul de activ tipul

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Vin 14-Iul-2006 12:37

trainspot scrie:bine bine, la -40 oricum nu ies din casa. si in bucuresti chiar nu stiu sa fi fost vre-odata -40. deci n-am probleme. nici la munte nu stiu sa fi fost candva in ultimii 10 ani -40.
nu-s din miercurea ciuc si nici de la intorsura buzaului asa ca n-am probleme de genul asta. :)



ei bine, si sa zicem ca te ia vantul cu C1 si te trezesti exact la Polul Nord??? Ce faci? :rolleyes: :twisted:

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Vin 14-Iul-2006 13:31

alexd, no problem.
Suni la numarul de telefon: 0248 500 500. Vine Dacia Asistenta si te aduce inapoi in tara imediat.

trainspot
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mie 12-Iul-2006 11:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde trainspot » Vin 14-Iul-2006 21:18

bah da ma lasati cu vantul? ca si asa m-ati enervat ca faceti comparatie intre citroen si daweoo. suparati zeii mai copii, zau asa!

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Vin 14-Iul-2006 21:27

Stai putin, daca ne intalneam acum 10 ani ziceai ca Tico e preferatul zeilor. Acum e C1. Bine, dar vanturile nu se opresc cand vrem noi...

trainspot
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mie 12-Iul-2006 11:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde trainspot » Vin 14-Iul-2006 22:52

nope. tico mi s-a paraut naspa de cand l-am vazut prima oara. si mi s-a parut si mai nasol cand ma mers intr-unul prima oara. aia era o masina nu numai urata, dar si proasta!

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Lun 17-Iul-2006 00:14

alexd scrie:Daca mi-as lua C1, mi-as pune OBLIGAT un subwoofer d'ala "meserie dã meserie", dã marca etranjerã, sã cânte GuÞã la macsim cu distorsiuni.
Raportat la paralela americano-romana, la "ei" ar arata asa:

http://www.youtube.com/watch?v=Le-4Y1eyvdk

L-as infige in portbagaj. Acum intrebarea: ce faci cu el, asculti doar pe Guta? nu, nu as asculta nimic, dar l-as pune pentru ca sa nu ma ia vantu'.

nu pe clubul citroen "combati" manelistii si vad ca ai si o fixatie pe gutza.dupa cum vezi nu ti-a raspuns nimeni pe tema asta (pana acum :wink: ) pentru ca suntem destul de civilizati :lol: si oricum gutza n-ar merge cu hidraulica.
oricum te felicit pentru comparatia cu damas-ul, este de "TOP GEAR", poate le dai un mail sa le-o comunici. :-({|=
Cosmin
high energy music expression

trainspot
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mie 12-Iul-2006 11:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde trainspot » Mar 18-Iul-2006 12:32

daca-ti pui woofer, iti iei adio de la "porbagaj". :)

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mar 18-Iul-2006 14:04

bezz scrie:
alexd scrie:Daca mi-as lua C1, mi-as pune OBLIGAT un subwoofer d'ala "meserie dã meserie", dã marca etranjerã, sã cânte GuÞã la macsim cu distorsiuni.
Raportat la paralela americano-romana, la "ei" ar arata asa:

http://www.youtube.com/watch?v=Le-4Y1eyvdk

L-as infige in portbagaj. Acum intrebarea: ce faci cu el, asculti doar pe Guta? nu, nu as asculta nimic, dar l-as pune pentru ca sa nu ma ia vantu'.

nu pe clubul citroen "combati" manelistii si vad ca ai si o fixatie pe gutza.dupa cum vezi nu ti-a raspuns nimeni pe tema asta (pana acum :wink: ) pentru ca suntem destul de civilizati :lol: si oricum gutza n-ar merge cu hidraulica.
oricum te felicit pentru comparatia cu damas-ul, este de "TOP GEAR", poate le dai un mail sa le-o comunici. :-({|=

Mai nou vad ca intra si Citroenul cu micutul C1 in cercul "manelistilor"(categorie care pentru mine nici nu exista), sau si mai rau sistemele audio.... ](*,) . Frustrarea e mare, cand vine vorba de altu mai "descurcaret" :vom:

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mar 18-Iul-2006 14:39

@matrixu: raspunsul era strict pe "recomandarile" legate de sistemul audio pentru C1; in rest nu mi-as permite sa consider C1 legata in vreun fel de manelisti :lol: (treaba lor daca si-or cumpara buburuza, sau daca vreun proprietar de C1 e pasionat de manele...it's a free country :wink: ).
Dar comparatia (voalata sa-i spunem) cu Damasul a fost chiar deplasata.Ma intreb ce va spune despre A/R Classe, Smart sau chiar Colt :twisted:
si scuze de offtopic again
Cosmin

high energy music expression

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mar 18-Iul-2006 15:06

OFFTOPIC:
Quoteul era pt AlexD, dar am inclus si postul tau :D


Înapoi la “Test Drive”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv