Filtru de aer care scade consumul/creste puterea

Modificari interior, exterior, motor, transmisie, suspoensie etc.

Moderator: Echipa Tehnica

AirFilter
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Dum 20-Sep-2009 10:34
Localitate: bRASOV

Mesajde AirFilter » Vin 12-Mar-2010 18:20

Eu am spus clar ca nu mai dau filtre la testat pe gratis. Pe bani da. Si... da, accept, daca in 30 de zile nu e multumit omul sa ii returnez banii.

Va salut !

Avatar utilizator
stan cristian
pasionat
Mesaje: 530
Membru din: Mie 30-Iun-2004 22:30
Localitate: ploiesti

Mesajde stan cristian » Vin 12-Mar-2010 20:06

salutare... , daca cumparam filtrul ...primim si factura ?
,, WE MAKE HONEY OUT OF DOGSHIT , MIRACLES TAKE LONGER AND COST A LOT MORE ,,

Gozmin
pasionat
Mesaje: 429
Membru din: Sâm 14-Mar-2009 22:04
Localitate: Großwardein
Masina: Citroen C3 facelift 2006 1,1i, 61 CP 225 kkm
2: Hyundai Elantra 2015 1,6i 132 CP 59 kkm

Mesajde Gozmin » Vin 12-Mar-2010 20:06

De pe forumul Honda
@sebiphttp://www.clubcitroen.ro/forum/mods/bbcode_box/images/under.gif
Te rog, dar te rog sa`mi spui un producator omologat de filtre sport. UNUL. Premiat la targuri? La ce targuri? poate targuri de mestesuguri taranesti, altele nu conteaza. La targuri de tuning daca am destui bani pot sa le castig pe toate, chiar daca produsul meu este mediocru. Al nostru este premiat la saloane internationale de inventica, ai idee ce inseamna asta pe langa amarate de targuri? Acolo sunt jurii inernationale, experti in industria pentru care jurizeaza si in plus sunt straini... deci cu spaga... cam greu, mai ales la nivelul ala. Deci hai.
Sper ca m-am facut bine inteles si sper ca s-a inteles ca urasc atitudinea asta de om care are senzatia ca stie ce vorbeste cu toate ca tocmai am demonstrat ca nu.


sursa: http://www.hondafan.ro/forum/showthread ... 49&page=12

De pe forumul reno
@thunderRa
Ai senzatia ca K&N sunt omologate RAR? sau Green? Ah, ca sunt general acceptate nu inseamna ca sunt si omologate. Informeaza-te.
Produsele sunt artizanale, cum sa faci autodenunt cand clientii stiu ca sunt artizanale si ca nu sunt omologate? Ei stiu despre asta si vor, pentru ca... sunt unii/altii care isi doresc imbinatatirea masinii trecand peste birocratia problemele de omologare din Romania.
Asa ca, inainte sa incerci sa tragi in jos si sa ridici in slavi pe altii, mai intai ar fi frumos sa te bucuri ca in curtea ta a crescut o floare, daca tot nu o uzi, macar nu o calca in picioare.

@bogdan
Mai bine ai incerca unul ca sa nu mai ai indoieli. si daca esti un sceptic incurabil, incearca-ti abilitatile in alta parte.
Nu toti suntem inventatori, tocmai de aia, Corneliu are peste 10 medalii internationale de inventica cu acest filtru si tu ai.... 282 de posturi pe acest forum.
O seara buna.

Nu te supara pe mine, dar eu nu ma dau mare si tare, dupa cum observi acest topic nu a fost inceut de mine, eu am scris aici doar ca sa inlatur unele dubii, sau pentru cei interesati de a face o comanda.
suntem intr-o tara libera. Nu trebuie sa cumperi.
Nu trebuie sa am 10 angajati, sediu, fabrica pentru a ceea calitate.
Oricum, esti slab la argumentatie, vorbesti doar ca sa fi bagat in seama.
Imi asum publicitatea negativa. Sper ca si tu iti asumi elucubratiile pe care le generezi.
Cu stima,
O seara buna.

sursa: http://www.reno.ro/Am-inlocuit-filtrul- ... 66979.html


De pe forumul Club ford
Se pare ca dumneavoastra nu cititi chiar nimic din ceea ce nu va comvine.
Am spus ca, in momentul in care o sa primesc un raspuns de la Domnul Corneliu, inventatorul lor, o sa postez acest raspuns, care probabil va fi argumentat tehnic.
In momentul in care spuneti ca eu "bolborosesc verbal" inseamna ca dumneavoastra nu stiti unde sunt limitele bunului simt ca sa nu mai spunem despre nota protocolara. Daca folositi acesti termeni doar pentru ca i-ati auzit la televizor si vi se pare dumneavoastra ca suna bine, inseamna ca totusi trebuie sa mai cititi un pic.
Inca odata, repet, ori luati in calcul ceea ce spun utilizatorii lor, ori asteptati un raspuns cu argumente tehnice, ori sincer, dupa parerea mea, nu mai are rost sa postati commenturi doar de dragul de a folosi cuvinte pe care nici dumneavoastra nu le intelegeti rostul.

Va multumesc,
O seara buna.



Initial am vrut sa nu intervin pe acest subiect, principalul motiv fiind acela al inventiei...
Am constatat insa o agresivitate a vanzatorului, care in loc sa vina cu detalii si argumente clare (teste si nu marturia unui user, facuta cu o jumatate de gura), arunca argumente supreme de genul:
- "ai inventii recunoscute care sa-ti permita sa negi acest produs?" Stimabile, nu trebuie sa inventez nimic (sau sa am o ferma) pentru a-mi putea permite sa spun in piata ca sunt cartofii stricati sau salata e ofilita...
- "vrei sa fii sigur? achizitioneaza unul" - e plina lumea de vanzatori de vise... :D
De ce nu vreti sa le distribuiti gratuit la inceput, realizati o baza mare de date cu rezultatele obtinute si faceti si reclama la produs?

In final, ar trebui sa stii ca nu toate inventiile au putut fi puse in practica sau si-au gasit aplicabilitate in viata de zi cu zi.
Hai sa-ti explic: inventez un motor care merge cu broaste. Este OK, inventia este recunoscuta, nimeni nu a mai creat asa ceva. Dar in practica te trezesti ca pentru a face inventia accesibila trebuie sa echipezi toate masinile cu asa ceva si la urma urmei nu avem nici broaste.
sursa:http://www.clubford.ro/viewtopic.php?f=133&t=41033&start=49&st=0&sk=t&sd=a


de pe forumul dacia Club
"un mare + pentru afacerea Dvs ar fi sa realizati niste analize documentate ale performantelor filtrului. Dupa simple vorbe nu se ia nimeni.
Si eu incerc sa dezvolt o afacere de la 0, ma lovesc de fel de fel de obstacole, deci vorbesc din experienta.
As fi dispus sa testez performantele acestui filtru, insa tin la integritatea motorului si fara o analiza facuta de un organism, independent si recunoscut national, asupra capacitatii filtrului de a retine particulele sunt destul de reticent. De vorbe cred ca tot romanul e satul.

Oricum nu am inteles care e proprietatea filtrului care duce la scaderea consumului."


"Pentru a opri polemicile, de ce nu dai o explicatie tehnica a modului in care functioneaza. Nu ne subestima. Nu suntem toti idioti sau semidocti cum m-ai caracterizat pe alt forum, incat sa nu pricepem niste explicatii logice. Eu n-am gasit pe site-ul ala nimic tehnic. Cum s-a mai spus, daca e inventia ta, deja ai drepturi de autor."


Se observĂŁ cĂŁ vĂŁ pricepeĂži la relaĂžiile de marketing ale produslui dvs. Âşi la relaĂžiile interumane cu posibili cumpĂŁrĂŁtori. :lol:
Nu mai este nimic de spus decât faptul cã sunteÞi inventatori foarte buni dar nu sunteÞi buni promotori ai produslui dvs. Eu unul mi-aº gãsi alt asociat dacã º fi În locul d-lui Corneliu
Eu nu repar nimic. Informatii si detalii pe PM.

Kurt Cobain a aratat fanilor ca faima nu inseamna doar stralucirea scenei, adoratia multimilor si gramezile de bani.

Gozmin
pasionat
Mesaje: 429
Membru din: Sâm 14-Mar-2009 22:04
Localitate: Großwardein
Masina: Citroen C3 facelift 2006 1,1i, 61 CP 225 kkm
2: Hyundai Elantra 2015 1,6i 132 CP 59 kkm

Mesajde Gozmin » Vin 12-Mar-2010 20:08

De pe forumul Honda
@sebiphttp://www.clubcitroen.ro/forum/mods/bbcode_box/images/under.gif
Te rog, dar te rog sa`mi spui un producator omologat de filtre sport. UNUL. Premiat la targuri? La ce targuri? poate targuri de mestesuguri taranesti, altele nu conteaza. La targuri de tuning daca am destui bani pot sa le castig pe toate, chiar daca produsul meu este mediocru. Al nostru este premiat la saloane internationale de inventica, ai idee ce inseamna asta pe langa amarate de targuri? Acolo sunt jurii inernationale, experti in industria pentru care jurizeaza si in plus sunt straini... deci cu spaga... cam greu, mai ales la nivelul ala. Deci hai.
Sper ca m-am facut bine inteles si sper ca s-a inteles ca urasc atitudinea asta de om care are senzatia ca stie ce vorbeste cu toate ca tocmai am demonstrat ca nu.


sursa: http://www.hondafan.ro/forum/showthread ... 49&page=12

De pe forumul reno
@thunderRa
Ai senzatia ca K&N sunt omologate RAR? sau Green? Ah, ca sunt general acceptate nu inseamna ca sunt si omologate. Informeaza-te.
Produsele sunt artizanale, cum sa faci autodenunt cand clientii stiu ca sunt artizanale si ca nu sunt omologate? Ei stiu despre asta si vor, pentru ca... sunt unii/altii care isi doresc imbinatatirea masinii trecand peste birocratia problemele de omologare din Romania.
Asa ca, inainte sa incerci sa tragi in jos si sa ridici in slavi pe altii, mai intai ar fi frumos sa te bucuri ca in curtea ta a crescut o floare, daca tot nu o uzi, macar nu o calca in picioare.

@bogdan
Mai bine ai incerca unul ca sa nu mai ai indoieli. si daca esti un sceptic incurabil, incearca-ti abilitatile in alta parte.
Nu toti suntem inventatori, tocmai de aia, Corneliu are peste 10 medalii internationale de inventica cu acest filtru si tu ai.... 282 de posturi pe acest forum.
O seara buna.

Nu te supara pe mine, dar eu nu ma dau mare si tare, dupa cum observi acest topic nu a fost inceut de mine, eu am scris aici doar ca sa inlatur unele dubii, sau pentru cei interesati de a face o comanda.
suntem intr-o tara libera. Nu trebuie sa cumperi.
Nu trebuie sa am 10 angajati, sediu, fabrica pentru a ceea calitate.
Oricum, esti slab la argumentatie, vorbesti doar ca sa fi bagat in seama.
Imi asum publicitatea negativa. Sper ca si tu iti asumi elucubratiile pe care le generezi.
Cu stima,
O seara buna.

sursa: http://www.reno.ro/Am-inlocuit-filtrul- ... 66979.html


De pe forumul Club ford
Se pare ca dumneavoastra nu cititi chiar nimic din ceea ce nu va comvine.
Am spus ca, in momentul in care o sa primesc un raspuns de la Domnul Corneliu, inventatorul lor, o sa postez acest raspuns, care probabil va fi argumentat tehnic.
In momentul in care spuneti ca eu "bolborosesc verbal" inseamna ca dumneavoastra nu stiti unde sunt limitele bunului simt ca sa nu mai spunem despre nota protocolara. Daca folositi acesti termeni doar pentru ca i-ati auzit la televizor si vi se pare dumneavoastra ca suna bine, inseamna ca totusi trebuie sa mai cititi un pic.
Inca odata, repet, ori luati in calcul ceea ce spun utilizatorii lor, ori asteptati un raspuns cu argumente tehnice, ori sincer, dupa parerea mea, nu mai are rost sa postati commenturi doar de dragul de a folosi cuvinte pe care nici dumneavoastra nu le intelegeti rostul.

Va multumesc,
O seara buna.



Initial am vrut sa nu intervin pe acest subiect, principalul motiv fiind acela al inventiei...
Am constatat insa o agresivitate a vanzatorului, care in loc sa vina cu detalii si argumente clare (teste si nu marturia unui user, facuta cu o jumatate de gura), arunca argumente supreme de genul:
- "ai inventii recunoscute care sa-ti permita sa negi acest produs?" Stimabile, nu trebuie sa inventez nimic (sau sa am o ferma) pentru a-mi putea permite sa spun in piata ca sunt cartofii stricati sau salata e ofilita...
- "vrei sa fii sigur? achizitioneaza unul" - e plina lumea de vanzatori de vise... :D
De ce nu vreti sa le distribuiti gratuit la inceput, realizati o baza mare de date cu rezultatele obtinute si faceti si reclama la produs?

In final, ar trebui sa stii ca nu toate inventiile au putut fi puse in practica sau si-au gasit aplicabilitate in viata de zi cu zi.
Hai sa-ti explic: inventez un motor care merge cu broaste. Este OK, inventia este recunoscuta, nimeni nu a mai creat asa ceva. Dar in practica te trezesti ca pentru a face inventia accesibila trebuie sa echipezi toate masinile cu asa ceva si la urma urmei nu avem nici broaste.
sursa:http://www.clubford.ro/viewtopic.php?f=133&t=41033&start=49&st=0&sk=t&sd=a


de pe forumul dacia Club
"un mare + pentru afacerea Dvs ar fi sa realizati niste analize documentate ale performantelor filtrului. Dupa simple vorbe nu se ia nimeni.
Si eu incerc sa dezvolt o afacere de la 0, ma lovesc de fel de fel de obstacole, deci vorbesc din experienta.
As fi dispus sa testez performantele acestui filtru, insa tin la integritatea motorului si fara o analiza facuta de un organism, independent si recunoscut national, asupra capacitatii filtrului de a retine particulele sunt destul de reticent. De vorbe cred ca tot romanul e satul.

Oricum nu am inteles care e proprietatea filtrului care duce la scaderea consumului."


"Pentru a opri polemicile, de ce nu dai o explicatie tehnica a modului in care functioneaza. Nu ne subestima. Nu suntem toti idioti sau semidocti cum m-ai caracterizat pe alt forum, incat sa nu pricepem niste explicatii logice. Eu n-am gasit pe site-ul ala nimic tehnic. Cum s-a mai spus, daca e inventia ta, deja ai drepturi de autor."



Se observĂŁ cĂŁ vĂŁ pricepeĂži la relaĂžiile de marketing ale produslui dvs. Âşi la relaĂžiile interumane cu posibili cumpĂŁrĂŁtori. :lol:
Nu mai este nimic de spus decât faptul cã sunteÞi inventatori foarte buni dar nu sunteÞi buni promotori ai produslui dvs. Eu unul mi-aº gãsi alt asociat dacã º fi În locul d-lui Corneliu
Eu nu repar nimic. Informatii si detalii pe PM.



Kurt Cobain a aratat fanilor ca faima nu inseamna doar stralucirea scenei, adoratia multimilor si gramezile de bani.

Gozmin
pasionat
Mesaje: 429
Membru din: Sâm 14-Mar-2009 22:04
Localitate: Großwardein
Masina: Citroen C3 facelift 2006 1,1i, 61 CP 225 kkm
2: Hyundai Elantra 2015 1,6i 132 CP 59 kkm

Mesajde Gozmin » Vin 12-Mar-2010 20:11

De pe forumul Honda
@sebiphttp://www.clubcitroen.ro/forum/mods/bbcode_box/images/under.gif
Te rog, dar te rog sa`mi spui un producator omologat de filtre sport. UNUL. Premiat la targuri? La ce targuri? poate targuri de mestesuguri taranesti, altele nu conteaza. La targuri de tuning daca am destui bani pot sa le castig pe toate, chiar daca produsul meu este mediocru. Al nostru este premiat la saloane internationale de inventica, ai idee ce inseamna asta pe langa amarate de targuri? Acolo sunt jurii inernationale, experti in industria pentru care jurizeaza si in plus sunt straini... deci cu spaga... cam greu, mai ales la nivelul ala. Deci hai.
Sper ca m-am facut bine inteles si sper ca s-a inteles ca urasc atitudinea asta de om care are senzatia ca stie ce vorbeste cu toate ca tocmai am demonstrat ca nu.


sursa: http://www.hondafan.ro/forum/showthread ... 49&page=12

De pe forumul reno
@thunderRa
Ai senzatia ca K&N sunt omologate RAR? sau Green? Ah, ca sunt general acceptate nu inseamna ca sunt si omologate. Informeaza-te.
Produsele sunt artizanale, cum sa faci autodenunt cand clientii stiu ca sunt artizanale si ca nu sunt omologate? Ei stiu despre asta si vor, pentru ca... sunt unii/altii care isi doresc imbinatatirea masinii trecand peste birocratia problemele de omologare din Romania.
Asa ca, inainte sa incerci sa tragi in jos si sa ridici in slavi pe altii, mai intai ar fi frumos sa te bucuri ca in curtea ta a crescut o floare, daca tot nu o uzi, macar nu o calca in picioare.

@bogdan
Mai bine ai incerca unul ca sa nu mai ai indoieli. si daca esti un sceptic incurabil, incearca-ti abilitatile in alta parte.
Nu toti suntem inventatori, tocmai de aia, Corneliu are peste 10 medalii internationale de inventica cu acest filtru si tu ai.... 282 de posturi pe acest forum.
O seara buna.

Nu te supara pe mine, dar eu nu ma dau mare si tare, dupa cum observi acest topic nu a fost inceut de mine, eu am scris aici doar ca sa inlatur unele dubii, sau pentru cei interesati de a face o comanda.
suntem intr-o tara libera. Nu trebuie sa cumperi.
Nu trebuie sa am 10 angajati, sediu, fabrica pentru a ceea calitate.
Oricum, esti slab la argumentatie, vorbesti doar ca sa fi bagat in seama.
Imi asum publicitatea negativa. Sper ca si tu iti asumi elucubratiile pe care le generezi.
Cu stima,
O seara buna.

sursa: http://www.reno.ro/Am-inlocuit-filtrul- ... 66979.html


De pe forumul Club ford
Se pare ca dumneavoastra nu cititi chiar nimic din ceea ce nu va comvine.
Am spus ca, in momentul in care o sa primesc un raspuns de la Domnul Corneliu, inventatorul lor, o sa postez acest raspuns, care probabil va fi argumentat tehnic.
In momentul in care spuneti ca eu "bolborosesc verbal" inseamna ca dumneavoastra nu stiti unde sunt limitele bunului simt ca sa nu mai spunem despre nota protocolara. Daca folositi acesti termeni doar pentru ca i-ati auzit la televizor si vi se pare dumneavoastra ca suna bine, inseamna ca totusi trebuie sa mai cititi un pic.
Inca odata, repet, ori luati in calcul ceea ce spun utilizatorii lor, ori asteptati un raspuns cu argumente tehnice, ori sincer, dupa parerea mea, nu mai are rost sa postati commenturi doar de dragul de a folosi cuvinte pe care nici dumneavoastra nu le intelegeti rostul.

Va multumesc,
O seara buna.



Initial am vrut sa nu intervin pe acest subiect, principalul motiv fiind acela al inventiei...
Am constatat insa o agresivitate a vanzatorului, care in loc sa vina cu detalii si argumente clare (teste si nu marturia unui user, facuta cu o jumatate de gura), arunca argumente supreme de genul:
- "ai inventii recunoscute care sa-ti permita sa negi acest produs?" Stimabile, nu trebuie sa inventez nimic (sau sa am o ferma) pentru a-mi putea permite sa spun in piata ca sunt cartofii stricati sau salata e ofilita...
- "vrei sa fii sigur? achizitioneaza unul" - e plina lumea de vanzatori de vise... :D
De ce nu vreti sa le distribuiti gratuit la inceput, realizati o baza mare de date cu rezultatele obtinute si faceti si reclama la produs?

In final, ar trebui sa stii ca nu toate inventiile au putut fi puse in practica sau si-au gasit aplicabilitate in viata de zi cu zi.
Hai sa-ti explic: inventez un motor care merge cu broaste. Este OK, inventia este recunoscuta, nimeni nu a mai creat asa ceva. Dar in practica te trezesti ca pentru a face inventia accesibila trebuie sa echipezi toate masinile cu asa ceva si la urma urmei nu avem nici broaste.
sursa:http://www.clubford.ro/viewtopic.php?f=133&t=41033&start=49&st=0&sk=t&sd=a


de pe forumul dacia Club
"un mare + pentru afacerea Dvs ar fi sa realizati niste analize documentate ale performantelor filtrului. Dupa simple vorbe nu se ia nimeni.
Si eu incerc sa dezvolt o afacere de la 0, ma lovesc de fel de fel de obstacole, deci vorbesc din experienta.
As fi dispus sa testez performantele acestui filtru, insa tin la integritatea motorului si fara o analiza facuta de un organism, independent si recunoscut national, asupra capacitatii filtrului de a retine particulele sunt destul de reticent. De vorbe cred ca tot romanul e satul.

Oricum nu am inteles care e proprietatea filtrului care duce la scaderea consumului."


"Pentru a opri polemicile, de ce nu dai o explicatie tehnica a modului in care functioneaza. Nu ne subestima. Nu suntem toti idioti sau semidocti cum m-ai caracterizat pe alt forum, incat sa nu pricepem niste explicatii logice. Eu n-am gasit pe site-ul ala nimic tehnic. Cum s-a mai spus, daca e inventia ta, deja ai drepturi de autor."


Se observĂŁ cĂŁ vĂŁ pricepeĂži la relaĂžiile de marketing ale produslui dvs. Âşi la relaĂžiile interumane cu posibili cumpĂŁrĂŁtori ! :lol:
Nu mai este nimic de spus decât faptul cã sunteÞi inventatori foarte buni dar nu sunteÞi buni promotori ai produslui dvs. Eu unul mi-aº gãsi alt asociat dacã º fi În locul d-lui Corneliu
Eu nu repar nimic. Informatii si detalii pe PM.



Kurt Cobain a aratat fanilor ca faima nu inseamna doar stralucirea scenei, adoratia multimilor si gramezile de bani.

AirFilter
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Dum 20-Sep-2009 10:34
Localitate: bRASOV

Mesajde AirFilter » Vin 12-Mar-2010 20:18

Salut:

Da, emitem factura.

@Gozmin
In loc sa spamezi forumul, mai bine fa altceva... cat despre d-ul Corneliu si asociatii lui pot sa spun o singura chestie:
In Romania e dus la extrem sportul asta de a-ti da cu parerea. Nu ai vrea tu sa-ti dai cu parerea in alta parte? Eu cred ca threadul asta era despre filtru de aer, nu despre mine sau Corneliu. Dar probabil e nevoie de ceva inteligenta sa ca poti intelege asta...
Sau ... stai. Am inteles. Vrei sa fii tu asociatul d-ul Corneliu, nu?
Te rog, nu te obosi sa raspunzi, nici eu nu am sa obosesc sa raspund ignorantilor.

Avatar utilizator
stan cristian
pasionat
Mesaje: 530
Membru din: Mie 30-Iun-2004 22:30
Localitate: ploiesti

Mesajde stan cristian » Vin 12-Mar-2010 20:22

ok, cat de curand facem o comanda....
,, WE MAKE HONEY OUT OF DOGSHIT , MIRACLES TAKE LONGER AND COST A LOT MORE ,,

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Sâm 13-Mar-2010 22:53

khan scrie:interesant. nu gasesc insa o explicatie clara la scaderea consumului. ce face asta, materialul filtrant mai degraba? sau dinamica aerului la trecerea prin carcasa? stiu, raspunsul va fi ambele, si de aceea adaug o intrebare ajutatoare, daca in aceeasi carcasa montez alt element filtrant, se intimpla acelasi lucru? sau invers, daca montez acelasi element filtrant in carcasa de origine? stiu, raspunsul e acelasi, totusi, inventia in ce consta? in forma sau in elementul filtrant? ca forma am mai vazut-o (am studiat toate pozele de pe site), si hirtia nu pare a avea alte proprietati decit cele ale unei hirtii filtrante normale, cel putin asta reiese din imagini.

in alta ordine de idei, ar fi poate necesara o demonstratie de genul celei care o face K&N(parca) pe la tirguri: aceeasi costructie care are un filtru normal si unul K&N, si aceeasi sursa de aer care sufla teoretic prin ambele la fel. deasupra filtrului K&N se ridica nu stiu ce balon sau bila, etc, deasupra celuilalt, in aceleasi conditii, nu se ridica, semn ca trece un flux de aer redus. poate o demonstratie de acest gen ar alunga orice indoieli. si nu ar fi rau sa existe si o liceenta RAR de comercializare


revin cu aceasta intrebare, pe care am postat-o prima oara pe 13 ianuarie ac. pot primi un raspuns, avind in vedere ca e cea mai pertinenta intrebare de aici?
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

rtrd_dud
pasionat
Mesaje: 297
Membru din: Joi 02-Mar-2006 01:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde rtrd_dud » Mar 16-Mar-2010 16:42

Admini faceti ceva cu Gozmin va rog, omu cred ca nu stie decat sa caute raca. Eu unul sunt interesat de un filtru dasta si mie mi se pare normal ca omu' sa se enerveze cand puneti aceeasi intrebare de 15 ori."e bun sau nu e bun,e omologat sau nu?", e un filtru care pare mult mai ok + ca e si premiat de experti, decat ce gasesti after market. Eu am unul facut de firma mann si in 3000 km e plin de praf , dabia trage masina, consuma exagerat si e zgomotoasa.A spus clar omul ca daca in 30 zile nu sunteti multumiti va returneaza banii, numai carcotasi pe toate forumurile, de aceea intru si asa rar ca mi s-a luat de atotstiutori.Lasa-mi si mie un PM sa stiu cum intru in posesia unui filtru.O zii buna.

Gozmin
pasionat
Mesaje: 429
Membru din: Sâm 14-Mar-2009 22:04
Localitate: Großwardein
Masina: Citroen C3 facelift 2006 1,1i, 61 CP 225 kkm
2: Hyundai Elantra 2015 1,6i 132 CP 59 kkm

Mesajde Gozmin » Mar 16-Mar-2010 17:47

Pentru o persoanã subiectivã nu e nevoie de lãmuriri. Pentru una obiectivã mã interesa in mod deosebit ceea ce vroia de fapt ºi Khan: Un rãspuns, nimic mai mult. Sau nu e voie sã Întrebãm ? De aceea este forum sã vorbim nu sã acÞionãm mecanic. Referitor la propunerea ta ce ar fi dacã nu Þi-ai mai da cu pãrerea. Nu suntem in comunism sã acceptãm doar ceea ce ni se dã. Acum putem alege dintr-o diversitate iar dacã Þie Þi se pare cã am greºit punând omului o Întrebare logicã atunci Înseamnã cã ne limitãm la ceea ce se numeºte involuÞie.
DacĂŁ crezi cĂŁ acest filtru minunat nu va fi plin de praf dupĂŁ 3000 km atunci ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ nu ĂŽl filtreazĂŁ.
Vã rog fiecare sã se rezume la problema lui ºi nu mai faceÞi comentarii la unii sau la alÞii. Sunt flãmând de cunoaºtere ºi nu mã voi limita la a le ÎnÞelege doar "din auzite" sau din "se spune cã". Sunt un fel de mithbuster ºi nu mã judecaÞi dacã nu mã cunoaºteÞi.
O zi fainĂŁ, cĂŁ la noi ĂŽn Oradea plouĂŁ cu gĂŁleata. :)
Eu nu repar nimic. Informatii si detalii pe PM.



Kurt Cobain a aratat fanilor ca faima nu inseamna doar stralucirea scenei, adoratia multimilor si gramezile de bani.

norishor
pasionat
Mesaje: 196
Membru din: Vin 28-Sep-2007 07:56
Localitate: Campina / Bucuresti
Masina: Citroen C2 VTS (de competitie)
2: Toyota Prius Gen II (de familie)
Contact:

Mesajde norishor » Joi 10-Feb-2011 12:37

Salut,

Eu am achizitionat un filtru, dar nu pt. c3 ci pt. c2 vts :)
Deocamdata nu l-am montat din doua motive:
1. Nu am gasit tubulatura la un pret decent.
2. Filtrul este foarte mare si sta foarte aproape de motor (aproape lipit), singura solutie fiind sa il imping foarte in fata , cu riscul sa traga apa prin deschizaturile barii din fata (dar cum am zis la pct. 1, nu am gasit tubulatura la un pret decent).Ar fi fost ceva furtune din silicon dar care mai jos de 115 eur nu le-am gasit.Daca poate face cineva tubulatura la comanda si un pret ok astept oferte :)

berlingopower
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Sâm 05-Sep-2009 18:47
Localitate: Bucuresti

Mesajde berlingopower » Sâm 05-Mar-2011 21:45

Norisor, teava inox de 63mm de inox iti pot face rost ... la 60 RON/m. Tu trebuie sa iti cumperi cuple si asa iti poti monta filtrul.

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Dum 06-Mar-2011 16:07

ia zi mai multe cu teava aia, ca ma strabatu o idee
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf

http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service

Lexia available

berlingopower
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Sâm 05-Sep-2009 18:47
Localitate: Bucuresti

Mesajde berlingopower » Lun 28-Mar-2011 21:07

Khan, abia acum am vazut postul tau....mai esti interesat de teava de inox ?

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Lun 04-Apr-2011 23:15

pai... cam da! n-ai un nr de tel?
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf

http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service

Lexia available


Înapoi la “Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv