La ce va pricepeti? Cu ce va ocupati?

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

neghinita87
pasionat
Mesaje: 541
Membru din: Dum 21-Dec-2008 20:20
Localitate: ploiesti

Mesajde neghinita87 » Joi 23-Apr-2009 21:45

momentan student dar bucatar :tonqe: :tonqe: :tonqe: cu acte in regula.jobul actual o firma de katering
SUPERMANsina rama in asfalt

ViperDodo
pasionat
Mesaje: 844
Membru din: Mie 10-Sep-2008 14:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ViperDodo » Vin 24-Apr-2009 07:29

Operator comercial la o firma de echipamente medicale\

In particular am o firma de curatenie si de constructii civile!
Citroen BX 17. TD '89

RollerMAN
pasionat
Mesaje: 152
Membru din: Dum 27-Iul-2008 21:11
Localitate: Bucuresti

Mesajde RollerMAN » Dum 26-Apr-2009 16:01

Student viitor inginer politehnist
Jobul ... recuperator de bani ( nu genul la care va ganditi ) :D
Hobby/skills : tuningul audio pe masini si calculatoarele....si ocazional rolele
C4 By Loeb 2.0 180+ HP
Alpine 9855r , Genesis Profile 4 Ultra, Genesis Series III Stereo 60 , Genesis Audiophile A16.02 , Ground Zero GZRB25x, Standartplast soundproofing

Hakan
pasionat
Mesaje: 130
Membru din: Mar 06-Mai-2008 19:11
Localitate: campina

Mesajde Hakan » Mie 01-Iul-2009 09:15

Fost inginer metalurg( deformari plastice si tratamente termice), adica decat licentiat, niciodata lucrat.
Tehnician cadastru scoala postliceala dar dupauniversitara.
Actualmente PFA cadastru -topografie +firma proprie si si mai actualmente
student la geodezie -topografie
Deci masor.

Valentin Sandu
pasionat
Mesaje: 356
Membru din: Dum 16-Mar-2008 15:55
Localitate: Bacau Str. mioritei Nr. 1

CITROEN club

Mesajde Valentin Sandu » Mie 01-Iul-2009 19:42

Pina in anul 1991 am lucrat la Intreprinderea Masini Unelte Bacau. Fiindca eu aveam un Citroen CX 25 .D si-mi facea multe probleme ,ma-m lasat de fabrica si am plecat in Germania unde mam specialzat intr-un servis Citroen pe probleme de hidraulica, .In anul 1992 am deschis servis de reparat partea hidraulica ,si de incarcat sfere De atunci si pina azi asta fac zi de zi

aurelian21
pasionat
Mesaje: 507
Membru din: Joi 07-Feb-2008 21:20
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde aurelian21 » Mie 08-Iul-2009 13:30

Web Developer la o firma multinationala in general lucram pt suedia norvegia finlanda si danemarca Detin si o firma de mobila in PAL :) si mai nou repar c-ul meu de zor :)

Avatar utilizator
HR-UBO
just curious
Mesaje: 15
Membru din: Dum 02-Noi-2008 14:32
Localitate: Miercurea Ciuc

Mesajde HR-UBO » Mar 21-Iul-2009 08:28

Reprezentant comercial la o firma care comercializeaza materiale si echipamente pt. instalatii de incalzire centrala, instalatii sanitare, canalizare, apa si gaz. Producator tamplarie PVC Trocal, aluminiu si pereti cortina... :wink:

Mishu_Canishu
simpatizant
Mesaje: 31
Membru din: Joi 20-Iul-2006 23:16
Localitate: PiteÂşti, jud ArgeÂş

Mesajde Mishu_Canishu » Vin 18-Sep-2009 10:51

Licentat in chimie alimentara (pe controlul calitatii produselor alimentare), apoi in chimie - fizica.
Master in IMFP (Ingineria si Managamentul Fabricatiei Produselor)

Lucrez ca sef schimb la FCN Mioveni (Fabrica de Combustibil Nuclear), unde evident facem combustibil nuclear pentru reactoarele de la Cernavoda.

In timpul liber mai repar si intretin mootociclete, mici lucrari pe la masini, apropont cei din Pitesti daca aveti vreodata nevoie de ceva scule & stuff, va pun atelierul meu la dispozitie, unde am apoape orice scula mai uzuala sau nu.
Cel mai mult ma dau cu motocicleta \:D/

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Dum 22-Noi-2009 23:50

Consultant soft de bugetare la o companie canadiana.

Avatar utilizator
cristi_s
pasionat
Mesaje: 223
Membru din: Mar 04-Aug-2009 07:57
Localitate: Brasov

Mesajde cristi_s » Joi 14-Ian-2010 15:58

Revitalizez si eu nitel topicul asta:

inginer mecanic - autovehicule rutiere. Coleg de an cu jgr1001 - daca ajuta cu ceva informatia asta :mrgreen: - la Universitatea Translivania din Brasov.
De lucrat lucrez intr-un domeniu oarecum conex cu ce am terminat studiile: proiectare de scule si dispozitive pentru industria auto germana, in trecut si ceva scule de aviatie, dar putin de tot. CATIA V5 (sau when french and americans work together equals a lot of weird looking crap that costs a lot, but is well advertised) mi-a tocat nervii de vreo 5 ani incoace. A, si sa nu aud de AUDI, ca turbez. :evil: Nu ma intrebati de ce, ghiciti si singuri, cred.

La nivel de amator (spre foarte amator, avand in vedere rezultatele :D :D), surubareala pentru coasta pe Oltcitul ala de e prezentat la rubrica Citroen Sport. Ca mecanic de coasta nu ma consider a fi. Trebuie mult mai multe decat ceea ce posed eu. Daca lucrurile evolueaza bine pe viitor, sper sa evoluez nitel spre scaunul din dreapta, desi nu sunt convins ca am aptitudinile necesare. Ramane de vazut.
Spectator de raliuri si coasta de vreo 4 ani in mod constant se pune? Nu e platita, dimpotriva, se cheltuie o gramada de bani, dar satisfactiile sunt mari. :D
Nici macar Chuck Norris nu poate repara un XM ca sa fie functional 100
https://www.youtube.com/watch?v=ZkvdX-R8VSo

Avatar utilizator
cos76
pasionat
Mesaje: 239
Membru din: Joi 30-Noi-2006 20:49
Localitate: Bucuresti

Mesajde cos76 » Joi 14-Ian-2010 18:55

Asa ca tot a reiviat acest topic. Actualmente sunt in domeniul farmacxeutic dupa ce am obtinut diploma de farmacist. Initial am absolvit Politehnica (Chimie Industriala) in Bucuresti iar dupa ce s-a inrautatit situatia in industria chimica, m-am reprofilat. Asadar: farmacist
PSA car forever/Passion pour Peugeot et Citroen

andrei
simpatizant
Mesaje: 98
Membru din: Sâm 11-Apr-2009 21:58
Localitate: Oradea

Mesajde andrei » Joi 14-Ian-2010 19:46

Reprezentant vanzari la o firma de tamplarie PVC din Ploiesti
Citroen BX 1.9 GTi `87 (122 hp)
VW Passat 1.9 TDI `03 (131 hp)
Seat Leon 1.9 TDI '07 (105 hp)

liviustoica601
pasionat
Mesaje: 132
Membru din: Mar 16-Feb-2010 18:47
Localitate: BUCURESTI

Mesajde liviustoica601 » Dum 21-Feb-2010 19:55

Salutare sunt nou pe aici si proaspatul posesor al unui xsara 2002,2.0hdi, lucrez ca sofer la o firma ce inporta jante de aliaj,otel si anvelope(momentan pieton) :)

adimfx
Editor 0-100.ro
Mesaje: 681
Membru din: Joi 25-Mar-2010 18:11
Localitate: Bucuresti

Mesajde adimfx » Vin 26-Mar-2010 16:13

Salut tuturor,

Numele meu este Adrian Mitrea, jurnalist auto la 0-100.ro.

Nu am gasit o arie mai potrivita pentru un prim salut, asa ca iata-ma scriind aici.

Sa fiu on topic... sunt licentiat in jurnalism si am lucrat pana acum ca reporter in domeniul politic la ziarul Averea, apoi ca redactor de orice fel de stiri la agentia de presa NewsIn, apoi ca reporter pe auto (tot la NewsIn), si mai tarziu la MEDIAFAX - vreo doi ani (tot ca reporter pe auto).

Din octombrie 2009 m-am implicat in proiectul online 0-100.ro. Am vorbit cu Marian, administratorul citroenclub.ro, pentru o colaborare.

In alta ordine de idei, la coltul media (poate ati vazut deja) a fost infiintata o sectiune pentru stirile publicate de 0-100.ro.

Sper sa interactionam des si constructiv. Eu intentionez sa va invit (nu pe toti, evident) la testele pe care le facem noi si cand testam un Citroen vom anunta din timp pe forum in speranta ca cineva va fi disponibil pentru o sedinta foto cu masina lui de generatie anterioara.

In stirile despre Citroen voi invita cititorii nostri sa comenteze aici pe forum.

Sper ca in final sa legam o relatie frumoasa si sa avem cu totii de castigat.

In perioada sarbatorilor de Paste vom avea la test noul C3, aviz posesorilor de C3 care vor sa vina la filmare. Voi reveni ulterior cu detalii.

Intr-o idee, 0-100.ro este singura revista auto online romaneasca ce produce continut video propriu (teste, evenimente). Odata cu Salonul Auto de la Geneva am devenit si primii romani care au testat supermasina electrica Tesla Roadster: http://www.0-100.ro/2010/03/18/prima-im ... -roadster/

Toate testele realizate de noi pana acum pot fi vazute in sectiunea In garajul nostru de pe sit.

Weekend placut!

Avatar utilizator
albuster
pasionat
Mesaje: 341
Membru din: Vin 20-Iul-2007 01:37
Localitate: Bucuresti

Salutare

Mesajde albuster » Mie 21-Apr-2010 08:40

Am stat azi si am citit toate post-urile de pe topic, parca am scris si eu pe aici, insa nu ma regasesc.
S.C Romtelecom S.A :o (nu va ingramaditi cu intrebarile), merg pe ramura cu dolce (antena satelit), insa acum sunt pe partea de IPTV
In cazul in care aveti probleme, aplati cu incredere, va pot ajuta in grele conditii cu cel putin un sfat ;) daca nu si cu mai mult
In prezent posesor de xsara I care a inceput sa manance bani :D
2.0 HDI octombrie '00A/C, ABS, ESP, Metal Gray, bixenoned eyes. Citro FAN


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv