C3 picasso in Iasi ?

Forum de discutii generale despre Citroen C3 Picasso. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

adrianr
simpatizant
Mesaje: 46
Membru din: Mie 29-Aug-2007 10:47
Localitate: Iasi

C3 picasso in Iasi ?

Mesajde adrianr » Dum 11-Mai-2014 17:20

Buna ziua,
Doresc sĂŁ ĂŽntreb dacĂŁ este cineva de pe forum deținĂŁtor de C3 picasso și sĂŁ locuiascĂŁ ĂŽn Iași. SĂŁ motivez ĂŽntrebarea: Doresc sĂŁ cumpĂŁr unul și vreau și eu sĂŁ ĂŽl vĂŁd dacĂŁ aveți amabilitatea. Din pĂŁcate am fĂŁcut un drum de pomanĂŁ sâmbĂŁtĂŁ la Suceava. Pe lângĂŁ cĂŁ nu era nimeni de la vânzĂŁri, nu era nici modelul disponibil ĂŽn magazin! Au spus cĂŁ l-au vândut!!! Am avut și alte mĂŁrci, dar reprezentanții de acolo nu vindeau produsele expuse, erau doar de prezentare... În fine, era un doar un domn de la piese ce mi-a dat un catalog, nici prețuri nu mi-a dat, nimic.
De aceea, apelez la bunĂŁvoința unui posesor de C3 picasso din Iași sĂŁ mĂŁ ajute cu studierea modelului.

VĂŁ mulțumesc anticipat!

Vasea30
pasionat
Mesaje: 723
Membru din: Joi 23-Feb-2012 10:03
Localitate: Iasi
Masina: Renault Scenis 2, 1.6 b, 2006
Contact:

Mesajde Vasea30 » Lun 12-Mai-2014 15:19

Salut Ady,

ai mai multe variante:

1 - suni la SERVUNION si vezi daca au un c3 Picasso in show-room, de la 1 ian 2014, sunt dealer dublu-marca

2 - suni tot la ei, daca nu au masina, si ceri un email/mobil de la un posesor din Iasi - sunt mai multe exemplare in oras

3 - unul din ei, sta prin cartierul Dacia, in capat dupa ANL-uri sau la rondul tramvaiului 5

BAFTA !

adrianr
simpatizant
Mesaje: 46
Membru din: Mie 29-Aug-2007 10:47
Localitate: Iasi

Mesajde adrianr » Lun 12-Mai-2014 16:20

Vasea30 scrie:Salut Ady,

ai mai multe variante:

1 - suni la SERVUNION si vezi daca au un c3 Picasso in show-room, de la 1 ian 2014, sunt dealer dublu-marca

2 - suni tot la ei, daca nu au masina, si ceri un email/mobil de la un posesor din Iasi - sunt mai multe exemplare in oras

3 - unul din ei, sta prin cartierul Dacia, in capat dupa ANL-uri sau la rondul tramvaiului 5

BAFTA !


Multumesc de sfat,

Cred ca voi face o plimbare prin Dacia.
C3 picasso nu exista la niciun showroom in tara din cate se pare.
Cei de la Suceava m-au informat ca va dura 3 luni din momentul efectuarii comenzii...

adrianr
simpatizant
Mesaje: 46
Membru din: Mie 29-Aug-2007 10:47
Localitate: Iasi

Mesajde adrianr » Mar 13-Mai-2014 19:33

Confirm ca si servunion Iasi este si dealer Citroen, dar nici eu nu au in showroom c3 picasso. Am reusit sa vad unul azi, de 4 ani, 1.6 hdi, de care propietarul se declara f multumit, fara vreo problema dupa 65k km.

Vasea30
pasionat
Mesaje: 723
Membru din: Joi 23-Feb-2012 10:03
Localitate: Iasi
Masina: Renault Scenis 2, 1.6 b, 2006
Contact:

Mesajde Vasea30 » Mie 14-Mai-2014 12:37

Corect, e una dintre cele mai solide modele Citroen. vorbeste cu baietii de pe:

http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=13500

http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=19664

MULTA BAFTA !


Înapoi la “Citroen C3 Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973