Revizie la 1 an

Forum de discutii generale despre Citroen C3 Picasso. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

speedhubro
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Mie 09-Mai-2012 20:47
Localitate: angajat

Revizie la 1 an

Mesajde speedhubro » Mie 27-Feb-2013 19:52

buna dragi prieteni, as vrea sa va spun ca am facut prima revizie la un an la masinuta mea citroen c3 picasso, revizia am facuto la 9300 de km, pana acum nu am avut probleme deosebite, am fost chemat la service pentru o campania in care sa schimbat un cablu de la baterie, am mai schimbat in garantie de la capota un suport dintr-un material de spuma sau burete pe care se reazama capota, cred ca acel material nu e chiar asa de bun si din cauza soarelui cred ca sa cam macinat din el, in rest masinuta este ok, ne este tare drag de ea si imi face placere sa o conduc, am fost cu ea in concediu in afara tarii si pot sa va spun ca a mers foarte fain buburuza, motorasul intradevar e micut de 1400, era fain daca era putin mai mare, dar pt mine care nu sant un vitezoman e numai buna, in panta si incarcat intradevar se simte , dar nu e graba asa ca e bine, urmatoarea revizie la 30 000 de km sau 2 ani

Va doresc numai bine!
Imagine

Imagine

Adi78
pasionat
Mesaje: 293
Membru din: Joi 27-Mai-2010 13:41
Localitate: Tg-Mures

Mesajde Adi78 » Joi 28-Feb-2013 10:01

Iaca a trecut deja un an, multi inainte fara probleme! :D

Buretele ala trebuie sa il schimb si eu, si la mine este copt, sa profit de garantie.
Eu fac in ultima vreme doar drumuri in afara tarii, masina mi se pare ca se simte cel mai bine la 105 km/h, toarce foarte frumos, si consuma ok, pe la 6 l/100km.
La panta nu au fost probleme, doar 2 persoane fara bagaje.
Nu i-ai intrebat pe cei de la service de zgomotul in plus cand masina este rece?

Multi km inainte fara evenimente!

PS: sa iti schimbi la status puterea masinii, 95CP in loc de 90

speedhubro
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Mie 09-Mai-2012 20:47
Localitate: angajat

zgomot

Mesajde speedhubro » Joi 28-Feb-2013 20:50

da, masina are 1 an , dar 6 luni are de cand e la noi, restul a fost masina de drive test, i-am intrebat de zgomot, ziceau ei ca din cauza ca a fost rece afara poate.

Adi78
pasionat
Mesaje: 293
Membru din: Joi 27-Mai-2010 13:41
Localitate: Tg-Mures

Mesajde Adi78 » Vin 01-Mar-2013 09:34

ce explicatie puerila, de amatori, trebuie sa intreb si eu ca si la mine suna, intr-adevar, cand e rece. Dar e clar ca suna cutia de viteze pentru ca, in momentul in care o decuplez de motor, nu mai suna.

Avatar utilizator
mihai ham
pasionat
Mesaje: 470
Membru din: Mar 21-Iun-2011 17:44
Localitate: Valcea

Mesajde mihai ham » Vin 01-Mar-2013 17:41

:o :o He he...muuulți ĂŽnainte cu C3P.
VĂŁd și prima problemĂŁ generalĂŁ-acel burete care și la mine trebuie ĂŽnlocuit!
Poate facem și noi 3 prima ”Întâlnire de poseori C3P” :D :D


Înapoi la “Citroen C3 Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973