Reprezentanta Peugeot-Citroen Iasi

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

tibotib
pasionat
Mesaje: 199
Membru din: Vin 09-Noi-2007 17:25
Localitate: Neamt

Reprezentanta Peugeot-Citroen Iasi

Mesajde tibotib » Mar 14-Apr-2009 13:27

Dupa ce am patimit multe cu dealerul Fet-Com de la Suceava,m-am hotarat sa merg la Iasi pentru a-mi rezolva problemele.
Am sunat pentru planificare la diagnoza si pe 06.04.2009 m-am prezentat la ora stabilita la poarta lor.Precizez ca eram pentru prima oara la ei,iar masina mea este in garantie.Au facut proba de drum,au constatat cele spuse de mine si intr-o ora s-a rezolvat treaba,dupa care m-au introdus si pe mine in atelierul mecanic,unde am discutat cu cel ce-mi puse testerul.
OK. Toata lumea amabila,insa m-a deranjat la inceput,faptul ca nu mi-au dat voie sa asist la diagnoza si sa vorbesc cu mecanicul,dar a trecut.
Nota 10 pentru modul in care am fost inteles si mi-au fost rezolvate problemele,care nu erau simple>la o diagnoza anterioara imi apareau erori de genul-eroare inchidere clapeta turbo si altele,pe care cei de la Fet-Com Suceava au preferat sa le stearga decat sa le rezolve,cu toate ca erau greselile lor.
Nu pot spune nimic de preturi,deoarece nu am platit ,masina fiind in garantie.
Per total,foarte multumit de ei,si nu vreau sa le fac reclama gratuita.Nu stiu cum se comporta cu masinile iesite din garantie.
O zi buna!

Avatar utilizator
MoZoLyCy
pasionat
Mesaje: 122
Membru din: Vin 20-Mar-2009 11:26
Localitate: Brasov
Contact:

Mesajde MoZoLyCy » Mie 22-Apr-2009 07:48

Salut ... e bine sa mai auzi din astea la noi aici in Romania ...cu toate ca acesti mecanici ( unii ) doar la bani se uita si restu .... e o vorba .. " Hai la munca sa muncim, da doamne sa nu gasim" :mrgreen: :steering: :mrgreen: .

Ma bucur ca NU te-a dezamagit ( momentan ) si ... cand v-a fii o data viitoare la fel sa ai parte ... numai de bine :Hangman:
NU vreau sa jignesc nici un "meserias" dar adevarul doare :-({|=

Avatar utilizator
Magnon
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Lun 29-Dec-2008 22:01
Localitate: Iasi
Contact:

Reprezentanta Citroen Iasi

Mesajde Magnon » Lun 25-Mai-2009 14:12

Este bine sa aud ca avem clienti multumiti.Am rugamintea sa posteze si cei nemultumiti de serviciile noastre(daca exista :)pentru a putea sa ne perfectionam si sa raspundem cat mai ok problemelor aparute!
www.grandauto.ro

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Lun 25-Mai-2009 14:26

@Magnon, te rog sa redimensionezi avatarul

Avatar utilizator
Magnon
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Lun 29-Dec-2008 22:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde Magnon » Lun 25-Mai-2009 19:07

Este bine acum? :D

Avatar utilizator
Magnon
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Lun 29-Dec-2008 22:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde Magnon » Vin 10-Iul-2009 16:24

Vreau sa va anunt ca intre 17 si 19 Iulie, Caravana Organizata de Citroen cu ocazia celebrarii a 90 de ani, va fi in Iasi.
Evenimentul se va desfasura in fata Palatului Culturii.
Va asteptam cu drag!
:)

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Vin 10-Iul-2009 17:02

anuntul acesta este destul de importnat.. ar merita un topic special ! poate mai vin si oameni din alte orase :!: :!: :!:
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Avatar utilizator
Magnon
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Lun 29-Dec-2008 22:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde Magnon » Vin 10-Iul-2009 17:07

Ai dreptate.Oricum o sa revin cu alte informatii in cursul saptamanii viitoare.
Vor fi cateva surprize pentru pasionatii Citroen :wink:

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Vin 10-Iul-2009 17:09

super! hai ca deja m`ai facut curios.. ! poate ajung si eu :D
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Dum 12-Iul-2009 11:26

Magnon scrie:Vreau sa va anunt ca intre 17 si 19 Iulie, Caravana Organizata de Citroen cu ocazia celebrarii a 90 de ani, va fi in Iasi.
Evenimentul se va desfasura in fata Palatului Culturii.
Va asteptam cu drag!
:)

ªi noi vrem sã te anunÞãm cã În perioada aceasta noi suntem În Odorhei la NaÞionala CITROclub.
http://www.clubcitroen.ro/forum/about10363.html
anuntul acesta este destul de importnat.. ar merita un topic special ! poate mai vin si oameni din alte orase

Era important dacĂŁ organizatorii ĂŽi acordau importanĂža necesarĂŁ. FĂŁceam de-o caravana cu diferite modele Citroen Âşi marcam evenimentul aÂşa cum se cuvine. :)

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Dum 12-Iul-2009 12:08

foarte adevarat... mi`am calculat traseul... si este un ocol de 260 de km.. si nu pot ajunge :cry: pacat....
TOTCITRO Serv & Customs Atelier dedicat Citroen / Intretinere si Upgrade

Avatar utilizator
Magnon
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Lun 29-Dec-2008 22:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde Magnon » Dum 12-Iul-2009 15:52

Organizatorul evenimentului de la Iasi este Citroen Romania!

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Joi 06-Aug-2009 01:06

carvana Citroen a ajuns si la Sibiu :D http://www.citroen.ro/road-show?city=Sibiu
un mic filmulet.....scurt, ca m-a lasat bateria la telefon. este doar un "teaser" ca sa mergeti si voi sa vedeti pe viu masinile :)

Imagine Imagine Imagine

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=jf1ReZI_oQQ

Theo
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Mie 02-Dec-2009 15:55
Localitate: Bacau

Nesimtire cumplita in service

Mesajde Theo » Mie 23-Dec-2009 00:50

Dupa ce am patit azi, sper sa nu mai fiu vreodata nevoita sa calc in reprezentanta de la Iasi. Sunt foarte indignata, si nu pot sa cataloghez fapta decat drept "nesimtire cumplita"!!
Am facut comanda de-o cheie pentru un citroen...totul bine si frumos...si ma duc azi la programare ca s-o configurez...si intra masina mea in service intreaga si functionala...si surpriza...cand termina cu cheia, sunt anuntata ca pozitiile de pe spate nu merg si ma intreaba daca nu vreau sa le fac si pe astea(pozitiile care erau in perfecta stare de functionare inainte de a iesi masina de la configurare).
Inteleg ca e criza si nu au clienti dar chiar in halul asta sa se ajunga?! Si nu vorbesc aici in dodii ca sa fac reclama proasta sau ceva, dar pur si simplu nu am cuvinte la faza asta si-am ramas cu o impresie foarte proasta.
Din incapatanare le-am raspuns ca nu vreau sa imi faca stopurile; asta ar fi fost chiar culmea...sa-i mai si platesc pentru nesimtirea de care au dat dovada. In fine, acum prefer sa-mi duc masina la un service oarecare decat in reprezentanta numai pentru faza asta.

christian22
simpatizant
Mesaje: 43
Membru din: Lun 29-Noi-2010 07:56
Localitate: iasi

Mesajde christian22 » Mar 30-Noi-2010 00:25

de ce nu puneti si voi o adresa unde e reprezentanta asta ca site-ul e in constructie si eu stiu numai servunion care e peugeot dar aici se vb de alta reprezentanta sau am inteles eu gresit ma intereseaza o reprezentanta citroen


Înapoi la “Grand Auto - Iaşi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv