IB MOBIL FOCSANI CEL MAI NESERIOS DEALER

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

bleble
just curious
Mesaje: 8
Membru din: Sâm 10-Apr-2010 18:57
Localitate: Buzau

IB MOBIL FOCSANI CEL MAI NESERIOS DEALER

Mesajde bleble » Mar 22-Iun-2010 14:51

Salutare tuturor, am decis sa deschid acest topic ca urmare a problemelor intampinate cu firma IB MOBIL din Focsani astefel : m-am decis sa achizitionez un citroen c1 mai intai in sistem leasing fascinat de modalitatea facila pe care o prezenta firma la inceput. Am facut toate demersurile in acest sens , am strans porcoiul de acte , aprobari si un voucher Remat dupa care l-am depus la ei urmand sa se rezolve totul in 2 saptamani . Bineinteles ca acest lucru nu s-a intamplat , dosarul fiind respins de catre BCR din cauza firmei IB MOBIL care , se pare nu este destul de competenta in a informa clinetul despre toate actele ce ii sunt necesare . Mentionez ca am fost plimbat de la banca la sediul firmei timp de 1 luna dupa care am primit raspunsul negativ. Urmatoarea miscare a fost sa platesc integral masina 6700 euro +voucherul (care fiind validat la ei nu se mai putea retrage) spunandu-mi-se ca acum totul este simplu si ca masina va fi livrata in timp de 10 zile lucratoare . Dupa 1 luna de asteptari si telefoane in toate directiile am aflat urmatoarele :

1. Firma IB MOBIL nu este autorizata prin programul Remat si de aceea lcreaza cu firma SC PRESTIGE 97 din Bucuresti , tot dealer Citroen pentru a putea prelua voucherele de la clienti
2 Firma IB MOBIL , dupa o luna de cand am facut plata integrala nu a catadicsit sa ii transfere in contul importatorului (Citroen Romania) prin urmare eu nu pot intra in posesia masinii
3 Minciunile si dezinformarea sunt pe ordinea de zi a domnilor de la aceasta firma si regret nespus colaborarea cu ei
4 Citroen Romania nu face absolut nimic in sensul presarii acestei firme sa transfere banii spunandu-mi-se ca singura modalitate prin care eu as putea sa intru in posesia masinii este sa fac reclamatie la OPC si o actiune in instanta. Ceea ce am si facut

Concluziile sunt urmatoarele : Acest forum m-a determinat sa achizitionez masina datorita membrilor care au intotdeauna pareri pertinente si cat se poate de exacte, din acest motiv m-am gandit sa contribui si eu cu ceva in speranta ca urmatorii clienti de automobile citroen sa isi indrepte atentia spre un alt dealer Citroen si sa nu treaca prin ce am trecut ( si trec in continuare ) eu . Imi cer scuze pentru randurile multe scrise dar nervii pe care ii am sunt direct proportionali cu simpatia pe care o port acestei buburuze .

Cu deosebit respect pentru membrii acestei comunitati Bogdan M

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mar 22-Iun-2010 17:15

prietene bogdan, e cunoscuta neseriozitatea dealer-ilor in toata tara...
singurul dealer care mi s-a parut si competent si serios, este pro motor ramnicu valcea si asta pt ca patronul mugurel parscoveanu sta mai tot timpul pe acolo si are grija ca angajatii sa-si faca treaba...
din pacate, desi au fost mai mult decat amabili atunci cand am vrut sa-mi iau noul c5 de la ei, nu am putut din motive personale s-o mai iau...
tine-ne la curent cu actiunile tale impotriva acelui dealer, pt ca sunt multi posesori de citroen in zona ta si probabil vor fi si mai multi...

succes in a starpi jarlele neserioase...

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 24-Iun-2010 09:37

Cred ca cel mai bine iei legatura cu un avocat, mai ales daca ai platit masina integral.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

delarue
de-abia inscris
Mesaje: 3
Membru din: Sâm 07-Ian-2012 14:13
Localitate: romania

Asa este

Mesajde delarue » Sâm 07-Ian-2012 14:37

NESERIOSI ! eu am asteptat niste piese 2 luni jumate,dar banii iau incasat! Ma tot aminat,ce pot face ?
Seful e sef ! mai alesc cind sunt posesori cu mai multe masini din aceasta gama.


Înapoi la “I.B. Mobil - Focsani”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv