Multumesc, Citroen Brasov

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
dindamaroaia
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Mar 26-Iun-2007 06:40
Localitate: Sebastian

Multumesc, Citroen Brasov

Mesajde dindamaroaia » Dum 21-Sep-2008 09:22

Mi-e rusine, insa trebuie sa o spun. Am plecat la finele lui august, intr-o duminica, in concediu. " Fumusica " verificata cu doua saptamani inainte la ATS, a mers ca unsa pana la Ploiesti. Deodata, niste vibratii de sa-mi sara volanul din mana si inima din piept. Opresc, ma uit la roti, la motor. Degeaba, oricum nu ma pricepeam. Plec mai departe. Pana la Sinaia, unde speram sa gasesc un service Citroen a mai dat vreo sapte reprezentatii aidoma. Gol in stomac, tensiune pe furtunele personale, ochii iesiti din orbite si un milion de intrebari fara raspuns in jumatatea de creier ramasa neparalizata. Uite Sinaia ! poate rezolv. As ! Nu ! Aici nu sunt decat hoteluri , restaurante si parcari. Sa ma intorc acasa ? In nici un caz. Macar ca dorm in ea tot concediul si nu ma intorc. Hai spre Brasov . acolo trebuie sa fie un service Citroen. Ea, "Fumusica" si-a continuat manifestarile, lipsite de orice logica, de fetita mofturoasa . Am juns la service. Inchis. Duminica oamenii normali stau acasa. Luni dimineata , eram primul la deschidere. Le spun ce am patit. Oamenii baga masina in atelier si se intorc ( cam ) intr-o ora. Un domn solid, cam la cincizeci de ani, cu o mustata groasa, ma ia deoparte si imi spune ca a consultat-o in amanunt si ca fata n-are nimic. Apoi ma intreaba , extrem de delicat,in ce directie merg. Spre Slanic Moldova zic. Foarte bine, zice. Daca pe drumul prin Oituz face la fel sunati-ma. Daca nu face, inseamna ca e de la marcajele in relief de pe DN 1. Mi-a cazut cerul in cap. Doamne, Atat de rusine nu mi-a fost niciodata.
Oamenii de la Brasov au fost nu numai amabili, dar nici macar nu au vrut sa primeasca bani.

V-am povestit intamplarea stiind ca ma voi face de ras numai ca sa le multumesc celor de la Citroen Brasov pentru amabilitate, profesionalism, discretie si cinste. Multumesc frumos oameni buni.
PS Inutil sa va spun ca "Frumusica" a mers perfect intregul concediu, ceea ce va doresc, sincer, si voua.

Înapoi la “District Serv - Brasov”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv