Parerea ta despre Cartec Trade Dealer- Citroen Pitesti Arges

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

msmp3
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Dum 22-Iun-2008 07:48
Localitate: Pitesti Arges
Contact:

Parerea ta despre Cartec Trade Dealer- Citroen Pitesti Arges

Mesajde msmp3 » Dum 22-Iun-2008 08:01

CARTEC Trade Pitesti Arges- Citroen, pentru ĂŽntrebĂŁri Âşi programĂŁri service -

PiteÂşti (Bradu - GeamĂŁna) DN 65b Km2 (Varianta Prundu-Slatina)
administrator@cartec.ro

http://www.cartec.ro pentru mai multe detalii si au si un forum interesant
http://www.forum.cartec.ro

Am observat ca daca le pun intrebari pe site raspund foarte prompt de ordinul a catorva ore.

Va rog sa imi spuneti parerea voastra
Doar eu si restul cu mine pentru o transformare in bine....

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 22-Iun-2008 08:19

ceva pute in mesajul asta... esti cumva angajat / sef / actionar / patron / asociat la firma asta? Daca da, si eu cred ca da, observatia ta cum ca daca la pui intrebari (adica daca iti pui intrebari) raspund foarte prompt, de ordinul ORELOR (nu altfel formulat) este pentru prosti... urat din partea ta.
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Mie 25-Iun-2008 09:29

hai sa nu facem acuzatii fara sa cunoastem realitatea. mi mi se par bune intentiile, oricine ar fi persoana care a scris. mai multa atentie la afirmatii va rog!!!
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Faith
just curious
Mesaje: 15
Membru din: Joi 17-Apr-2008 15:54
Localitate: Bucuresti

Mesajde Faith » Lun 21-Iul-2008 17:42

Experienta mea cu Cartec este una pozitiva. Am completat un formular pe net (duminica) si m-au sunat luni dimineata pentru programare care s-a facut in aceeasi zi (de fapt asta a fost principalul motiv pentru care am ajuns la ei, la ATS m-au programat peste o saptamana), problema pe care o aveam cu turbina (cei ce frecventeaza forumul pentru C5 poate stiu despre ce e vorba) a fost rezolvata pe loc. Service-ul este despartit de receptie de un perete de sticla asa ca se poate vedea tot ce se lucreaza la masina, oamenii sunt amabili si expeditivi. In plus, decat sa merg din Militari pana in Baneasa la ATS, mai repede ajung la Pitesti :lol:

mike
simpatizant
Mesaje: 25
Membru din: Joi 06-Oct-2005 17:32
Localitate: Bucuresti

Mesajde mike » Lun 18-Aug-2008 19:09

Am facut azi revizia la Cartec la al meu C4 1.6Hdi 110CP, 111,000 km.
totul a durat aprox 2 ore: schimbat ulei si filtre ulei, aer, motorina, completare antigel, 2 becuri - 784 RON. in plus, dupa revizie au spalat masina ienterior si exterior. sunt uimit.

Desi masina a iesit din garantie, am preferat sa merg la un service autorizat. Pana acum nu am avut nici un fel de probleme cu masina, sunt foarte multumit de alegerea facuta. acum cred ca as lua C4 2.0Hdi, acum 3 ani nu era in oferta.

Foarte ok domnii din service; as mentiona pe domnii Costel Dumitru (mi-a raspuns la o multime de intrebari) si Alin Zinca.

Eu nu am avut probleme nici la ATS (la ei am facut toate reviziile pana acum) insa dureaza programarea pentru revizie aprox 2 saptamani.

Mike

nitrometan
simpatizant
Mesaje: 25
Membru din: Mie 02-Apr-2008 13:54
Localitate: Suceava

Mesajde nitrometan » Dum 24-Aug-2008 18:58

Faceai revizie cu 400 lei daca te duceai la un service autorizat si cumparai tu consumabilele,si iti spalau si masina... :lol:
Electricitate,soft,diagnoza auto,0744605642,SUCEAVA si imprejurimi.

lazaroiu
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Joi 25-Sep-2008 08:00
Localitate: PITESTI

Mesajde lazaroiu » Joi 25-Sep-2008 16:01

corect . dar nu cred ca gasesti service autorizat care sa faca revizia cu piesele clientului . chiar nici la ford :!:

me77
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Lun 06-Sep-2010 14:10
Localitate: Pitesti

Mesajde me77 » Lun 06-Sep-2010 14:18

Mie mi-a placut de ei. Am fost acum o luna pentru revizie si aveam si o problema cu directia. S-au uitat, mi-au rezolvat problema si destul de repede. Cel mai mult imi place atitudinea si asta e motivul pentru care merg la ei. Sunt foarte draguti si pana acum n-am avut probleme.

bio
simpatizant
Mesaje: 57
Membru din: Lun 11-Feb-2008 13:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde bio » Vin 24-Sep-2010 12:20

Si eu apreciez service-ul lor; revizie cu schimb ulei, filtre, inclusiv de motorina, schimbat bec, totul 750 ron.(revizie la 51 000 km) Totul a durat o ora si un sfert, au ceva promotii, la piese reducerea a fost de cca 100 ron, iar manopera a fost in jur de 100 ron. Mi se pare ok pretul pentru aceasta perioada de criza, pentru un service autorizat, avand in vedere ca la unul neautorizat (am dat mai multe mailuri) ajungeam la 650-700).Se poate sta langa mecanici, mi-au precizat de la inceput, dar am preferat sa ma uit pe geam la cum lucrau.
Si merita si drumul pana acolo din Bucuresti.
La sfarsit, mi-au spalat masina si mi-au multumit pentru ca i-am ales pe ei.
Pana la urma, se poate...acum un an jumatate m-a costat 1000 ron revizie la IB Mobil Focsani, cu aceleasi schimburi.

Mishu_Canishu
simpatizant
Mesaje: 31
Membru din: Joi 20-Iul-2006 23:16
Localitate: PiteÂşti, jud ArgeÂş

Mesajde Mishu_Canishu » Sâm 04-Dec-2010 09:32

Eu ii consider niste banditi! Ca sa schimb furtunele retur fata mi-ai cerut 250 ron manopera; imi mai trebuiau colierele si nu le aduceau decat la set de 5 bucati care mai costau si alea o caruta de bani, parca vreo 150 ron.

Cand an cumparat masina (2006) am facut primul schimb de ulei la ei si mi-a cam ramas un gust amar in gura: 200 ron fara TVA uleiul la ei, fara filtru, dar cu manopera inclusa.

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Sâm 04-Dec-2010 21:24

pare mult, dar daca operatiunea aia are un timp normat care inmultit cu ora de manopera da 250 ron, atunci aia e
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf

http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service

Lexia available

BlueBlueC3
simpatizant
Mesaje: 72
Membru din: Mie 29-Aug-2012 13:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde BlueBlueC3 » Mie 29-Aug-2012 13:37

Avand putini Km nu am ajuns si sper sa nu ajung prea repede cu probleme mecanice, insa vis-a-vis de atitudine 10+.
Nu e la indemana sa bati autostrada dus intors insa eu am plecat multumit de la ei. chiar daca au fost lucruri minore.
Asa este ei iti spala masina si as putea spune ca am iesit cu ea mai bine decat la o spalatorie, plus stiu mai bine cum se spala, incat sa nu iti distruga vopseaua avand in vedere ca poate mai ai si garantie la masina.
P.S. Nu sunt actionar sau angajat.

danutz
pasionat
Mesaje: 593
Membru din: Lun 19-Noi-2007 21:49
Localitate: Falticeni-Suceava
Masina: C 5 III Tourer, 2.0 HDI,163 cai, 2014
2: Ex : C 5 I și C 5 II
3: Tel : 0745.81.83.40

Mesajde danutz » Vin 31-Aug-2012 20:32

khan scrie:hai sa nu facem acuzatii fara sa cunoastem realitatea. mi mi se par bune intentiile, oricine ar fi persoana care a scris. mai multa atentie la afirmatii va rog!!!

Tipic celui vizat, deja cunoastem stilul ! :evil:


Înapoi la “Cartec Trade Citroen - Pitesti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv