pareri despre service belvedere motors galati

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

calin27bun
just curious
Mesaje: 15
Membru din: Vin 10-Aug-2007 18:36
Localitate: braila
Contact:

pareri despre service belvedere motors galati

Mesajde calin27bun » Vin 14-Sep-2007 20:05

bai baieti eu sunt super dezamagit de baieti,nu-si fac treaba cum tre absolut deloc,stau si astept la piese minim o saptamana,dupa ce executa o reparatie nu stiu sa faca probe cu ea pe traseu sa vada daca s-a remediat,cel putin la mine nu,tresa stai sa te rogi de ei fa aia fa aia,voi ce spuneti ati fost tratati altfel?????????

calin27bun
just curious
Mesaje: 15
Membru din: Vin 10-Aug-2007 18:36
Localitate: braila
Contact:

Mesajde calin27bun » Vin 14-Sep-2007 20:06

pardon am vrut sa spun minim o luna astept la piese si reparatiile nu sunt de calitate

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Lun 17-Sep-2007 21:22

cum sa stai atat timp... dar in galati in bariera ai incercat poate acolo ai mai mult noroc...

Avatar utilizator
Hell8oy
simpatizant
Mesaje: 65
Membru din: Joi 13-Mar-2008 17:22
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde Hell8oy » Joi 13-Mar-2008 20:59

Catalin.. nu e vorba ca sunt prieten cu toti cei de acolo.. dar lucreaza bine. Livrarea la piese nu e vina lor, ca doar nu le fabrica ei, si la probe.. am impresia ca asta e la cererea clientului daca nu ma insel. Inseamna ca nu stii cum este la Nalba Galati..

PDC
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Sâm 11-Apr-2009 19:36
Localitate: Galati

Mesajde PDC » Sâm 11-Apr-2009 20:39

Buna. Sunt relativ nou in familia Citroen, dar cu suficienta experienta in domeniul auto, motiv pentru care orice informatie utila este binevenita,. Calin27 este foarte dezamagit de service-ul din Galati, dar nu inteleg si motivele :?: , fiindca cum spunea si Hell trebuie facuta o diferenta, daca problema a fost cauzata de intarzierea comenzii de piese atunci sunt toate motivele sa fie dezamagit de service, daca problema a fost cauzata de nerespectarea termenelor de livrare date de furnizor atunci nu vad nici un motiv pentru a acuza service-ul, ca altii independent de vointa lor nu-si fac treaba. Vizavi de proba de drum, aceasta se impune doar in anumite cazuri, cand piesa inlocuita nu poate fi verificata doar static, fiind necesara si o verificare dinamica (proba de drum). Nu stiu ce piesa i-a fost inlocuita lui Calin, dar din moment ce, ulterior interventiei totul a fost ok, cu siguranta baietii de la service si-au facut treaba. Daca problema "tresa stai sa te rogi de ei fa aia fa aia" are un suport real, atunci trebuie discutata cu directorul de service, el ar fi cel mai in masura sa dea un raspuns la astfel de situatii.

stryker_tm
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Lun 18-Ian-2010 18:29
Localitate: Galati

Mesajde stryker_tm » Mie 15-Sep-2010 14:18

Buna ziua. Am un Citroen C3 pe benzina si de 2 ani de zile de cand am achizitionat masina orice revizie sau reparatie la masina o fac doar la Belvedere Motors Galati. Personal sunt dezamagit de serviciile celor de acolo.
Receptionerul este complet dezinteresat si are un comportament inadecvat, mecanicii nu te asculta si nu repara decat ce si cum au ei chef, iar preturile sunt exagerate (o bujie care la ei costa 47 RON am cumparat-o de la Skoda cu 28 RON).
Plus ca niciodata nu iti zice nimeni concret ce iti schimba/repara la masina, parca ar fi service Bugatti sau ascund secrete de stat. Lasand spiritul de gluma la o parte, nu mi se pare normal ca atunci cand le zic sa imi faca revizia completa la masina sa ma intrebe ei pe mine "ce doriti sa verificam?". Si exemplele pot continua.
Sper ca pe viitor baietilor de la Belvedere Galati sa li se faca mai multe cursuri de training despre cum ar trebui sa se comporte cu clientii, pentru ca daca ii trateaza ca la piata, automat vor pierde. Sa auzim de bine

gg61
simpatizant
Mesaje: 27
Membru din: Mar 11-Ian-2011 15:28
Localitate: com. Pechea, jud. galati

belvedere motors galati

Mesajde gg61 » Joi 20-Ian-2011 12:59

nu am termen de comaparatie cu alte service-uri dar pot spune ce am patit eu, iar cei care au fost si pe la alte service-uri pot aprecia daca cele ce urmeaza sa le relatez sunt normale, in limitele normalitatii, putin peste normal, anormal sau alte aprecieri calitative. eu am achizitionat un c5 II si avea revizia tehnica expirata; mi-am facut programare pentru revizie unde trebuie inlocuit filtrul antipolen si facut schimbul de ulei; am cerut suplimentar sa verifice frana de mana, instalatia spalare parbriz si revizuire circuit aprindere lampi pentru mersul inapoi; am fost programat la ora 13; am stat 4 ore si 15 minute pana cand au scos masina; in timp ce eu stateam in sala de asteptare mai multe masini, nu neaparat citroen intrau la o mica reparatie dupa care ieseau din atelier; receptionerul a spus ca nu s-a putut rezolva problema cu spalare parbriz si problema electrica cu mrsul inapoi pentru ca dureaza prea mult si ma reprogrameaza altadata; nu mi-au spus nici un diagnostic cu programul lexia; nici nu au amintit de asa ceva; mi se parea normal sa ma cheme in atelier sa imi arate testul de diagnoza facut cu lexia, ca de aia vii la un service autorizat! am tras cincluzia ca am fost vfolosit drept paravan ca sa repare baietii alte masini, ca doar aveau om care sa le plateasca orele de service!
poate stie cineva un posesor de program lexia cat mai aproape de galati!
multumesc!

stryker_tm
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Lun 18-Ian-2010 18:29
Localitate: Galati

Mesajde stryker_tm » Joi 20-Ian-2011 15:36

gg61, personal te sfatuiesc sa eviti cat mai mult service-ul Belvedere Motors Galati. Cu riscul de a ma repeta, receptionerul, acel baiat grasut cu ochelari care nici nu stie cum il cheama, nu are absolut nici o treaba cu meseria lui. Eu am un C3 1.4i achizitionat chiar de la ei si a trebuit sa ma rog de ei sa o bage la diagnoza dupa ce le-am zis ca imi da beep-uri de atentionare in mers. Intr-un final dupa ce au bagat-o pe tester au descoperit ca era un senzor de directie stricat si l-au inlocuit. Acum trebuie sa ma duc sa imi schimb un bec de proiector si ma gandesc ca exista posibilitatea sa imi zica ca becul merge perfect, doar ca nu vad eu lumina pe care o degaja. Nu am cuvinte.....
Din cate am inteles de la diverse persoane, Scorpion Auto Galati (cel de langa trecere Bac) ar fi un service foarte bine dotat, cu personal competent si preturi accesibile.
Cat despre vreun posesor de Lexia, as fi si eu interesat de acest lucru. Numai bine.


edit by khan: te rog nu mai polua forumul cu acuzatii care nu pot fi demonstrate si nu mai posta aiurea peste tot. mesajele vor fi sterse si vei primi avertisment daca continui asa


Înapoi la “Belvedere Motors - Galati”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973