Alpha Motors Constanta - SERVICE

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

iliescu sorin
pasionat
Mesaje: 225
Membru din: Vin 09-Iul-2004 12:47
Localitate: Constanta
Masina: C 5 Break 2,0 . hidramata, an 2004
2: CX 2,0 Break. an 1989
3: Xsara 1,4 i , an 2002

Alpha motors ct.

Mesajde iliescu sorin » Sâm 07-Noi-2009 18:12

Imi doresc si eu un service Citroen in Constanta de prin ' 97 , dar va disparea generatia mea si nu se va intampla lucru acesta . Borcea I . nu a reusit sa scoata un prezon din butucul stanga spate fiind obligat sa cumpar unul nou ; vara aceasta am mers cu C5 -ul la Alpha cu probleme la a.c. si mi sa pus placa testarilor , constatand optic pe urma ca era vorba de o fisura in radiator .Parerea mea este ca nu directori sunt de vina ci natia noastra , spun asta deoarece explotand flote auto am " beneficiat de serviciile " Cardinal , Autoklass , Ipso , Andromeda ,Raver . Acum trei saptamani am fost sa preiau un Mercedes E 320 dintr-un orasel Ansbach / Gemania , nu mai mare decat Cernavoda .Se muncea 2 schmburi a 10 ore , programul incepea fix la 6,30 pauzele de 10 minute se luau fix la interval de 3 ore , iar 70 % din interventii durau 100 minute sexagesimale . Oppel se numeste serviceul si este de doua ori cat Autoklassul . Traim in Romania ....... :oops: :oops:

anonimul_cta
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mar 10-Noi-2009 18:15
Localitate: constanta

SAL

Mesajde anonimul_cta » Mar 10-Noi-2009 18:29

nu stiu ce nu va convine la acest sevice dar vad ca va contraziceti unu cu altu ............ mai oamenilor
nici voi nu stiti ce sa mai ziceti ba ca e bun ba ca nu e bun ba ca baietii de acolo sun jigodii ba ca sunt baieti buni
voi sunteti nemultumiti total ........................adevarul este ca nici voi nu stiti ca sa mai scrieti pe acest forum sunteti cu capu
am impresia ca sunteti nerezolvati si va trebuie altceva sau daca nu va convine citoenul vindetiva mai oamenilor masinile si luativa ce va convine orice altceva daca nu vreti citroen..................................am urmarit acest forum la indemnul unui bun prieten si mia zis ca daca vreau sa ma amuz sa intru aici si sa vad cum va contraziceti singuri cu propria persoana....................................numi vine sa cred cati oameni nebuni pot fi in romania asta..............................

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mar 10-Noi-2009 18:45

mai prietene, in primul rand vreau sa te informez ca limba romana e o mare necunoscuta pentru tine...
in alta ordine de idei, chiar nu cred ca oameni care nu stiu sa scrie in limba materna au caderea sa ma faca nebun...

daca sunt contraziceri, ei bine, ele sunt intre oameni diferiti, si nu intre un singur om si el insusi, asa cum aberant sustii...
daca nu stiai, contrazicerile aduc cu ele de f multe ori rationamente noi, diferite, idei proaspete, etc, lucruri de care in mod evident, tu nu ai de unde sa stii, pt ca nu ai scule cu care sa te folosesti de aceste idei: sinapse...

ma indoiesc sincer ca ai cunoaste semnificatia acestui cuvant...

tot pt cultura ta generala inexistenta, iti pot spune ca in orice activitate, se pot face greseli, exista oameni nemultumiti, cum tot asa sunt altii f multumiti...

dar cred ca am scris mult prea mult pt puterea ta de intelegere...
si scuza-ne, daca nu suntem pe placul tau, de ce ni te-ai alaturat?...lasa-ne... ca nimeni nu-si doreste semidocti...(cuvantul asta e pe intelesul tau?)...

go away....ca poate pricepi mai bine in alte limbi ca in a ta...vai de tine...

anonimul_cta
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mar 10-Noi-2009 18:15
Localitate: constanta

prietene

Mesajde anonimul_cta » Mar 10-Noi-2009 18:51

eu zic sa lasi u limba romana deoparte si veziti de gargaunii tai ca esti unul dintre aia care nu are ce face........................... esti nebun tu nu te uiti la tine nu esti sanatos daca nu sunteti insurati sau nu aveti treaba voi stati pe forum ducetiva ma frate la munca si munciti nu stati si va milogiti ca niste fraieri pe un forum dobitocilor

editat de MARIAN: eºti fericitul câºtigãtor al primului BAN dat de mine.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mar 10-Noi-2009 18:53

rog un admin sa ne scape de astfel de paduchi....

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mar 10-Noi-2009 19:54

ufffff...

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Mar 10-Noi-2009 20:51

adrian_emil scrie:deci ai cumparat masina ??


Da, adrian_emil, am cumparat masina. Pana acum mi s-a confirmat ce mi s-a spus de la Alpha Motors despre masina (in limita posibilitatilor existente, chiar mai mult decat ma asteptam), adica de bine. Dupa o luna de zile si dupa o alta diagnoza, am constatat ca nu exista probleme la masina.

Deci, inca o data imi confirm parerea buna despre reprezentantii acestui service.

dimabogdan
pasionat
Mesaje: 322
Membru din: Vin 12-Ian-2007 11:06
Localitate: constanta

Mesajde dimabogdan » Mar 10-Noi-2009 21:38

Acum cateva luni mi-a cazut si mie pilotul automat.Adica mergea cand vroia el si 90% din timp nu mergea.
However, in acelasi timp reclam si o oarecare miscare nefireasca a volanului ( smulgere) a volanului la trecerea peste oarece denivelari, precum si faptul ca volanul parea un pic stramb.La prima vizita in service, masina ramane "internata " vreo 6 ore, vin cu rata de la munca pe la 16.00 sa iau autoturismul si surpriza: nu s-a putut face nimic la ea,( in privinta pilotului automat, unde se banuia o problema de soft) ne-a cazut netul.De asemenea nu se facuse nimic nici in celelalte privinte."Bine , o iau si o facem altadata, peste 1 saptamana.OK.Zis si facut :si stai si asteapta, 1, 2,3,4 saptamani, dupa care dau un mail la Citroen Romania.A doua zi, ma suna ( COINCIDENTA) domnul Artem( caruia i-am mai facut o reclamatie pentru faptul ca mai avea un pic si-mi dadea un sut in fund- stilul acela atotstiutor de ATS), imi da sms, innebunit ca el vrea sa imi bage masina in service.Il intreb daca urgenta asta are vreo legatura cu mail-ul meu, imi spune ca NU, dar a vazut comanda deschisa si atunci mi-a facut dumnealui programare.Fie si lupul mancat de oaie, imi zic, ma programez pentru sambata.Sambata la prima ora( adica 08.00) imi zice personajul, va astept personal sa bagam masina la doctor.La 08.25 intram pe poarta serviceului si dau de un paznic( parca) si cineva care facea curat.Nu personajul, nu mecanici.Am intors masina si am plecat.Intr-una din zilele astea ma voi duce totusi cu masina sa mamai chinui un pic, ptr. ca este totusi in garantie.
De asemenea, in februarie am avut un rulment pe roata stanga fata care batea.M-am dus la schimbarea lui, am lasat masina la 12 si la 15 cand m-am dus sa o iau, ptr. ca nu aveau presa subansamblul se afla la peugeot, in Lazu.Bine, zic si mai astept vreo ora.Tada !!! iau masina fericit, dupa 800 de km, plici, acelasi rulment-probleme.Il duc din nou, toata lumea se mira: cum la noi l-ati schimbat( nu s-au convins decat dupa ce au vazut foaia de service) si incep sa-si dea cu presupusul, cu privire la cauza.Il schimba si pe asta, tot in trei ore.Merge cat de cat, dar tot nu sunt convins ca mai am ceva probleme in zona rotii stanga fata.
Dupa revizie, observ o pata de ulei sub masina, de dimineata.Ma uit, vad radiatorul plin de ulei, care s-a scurs pe jos.Undeva la 8 liniute sub nivel eram.Duc masina la ei, mecanicii se mira tare, nu le vine sa creada, spun ca ei au strans filtrul corect( pata pe radiator era exact in dreptul filtrului) ma rog.Sterg petele de ulei si-mi spun ca toate erau bine stranse, ei nu inteleg cum a putut aparea scurgerea de ulei, dar daca se mai intampla, sa vin din nou.
Acum credeti ce vreti, dar eu unul sunt un pic dezamagit.Intr-adevar domnul Marian este amabilitatea intruchipata( dar nu am avut norocul sa mai dau peste dansul cand cu problemele), dar nu poate compensa pentru o oarecare lipsa de profesionalism a mecanicilor.Si nu ma intelegeti gresit, unii baieti din service poate vor, dar nu pot.
Iar despre Borcea, de la Andromeda, care ma programeaza peste o saptamana sa-mi faca o constatare desi service-ul era gol, dar trebuiau sa vina cateva programari, ma scuzati.Sau ca atunci cand s-a dus in spate, unde mecanicii bagau o pizza, i-a intrebat e gata asta, a luat cheia si mi-a scos masina, asta dupa ce eu statusem 40 de minute afara si ma uitam la mecanicuti aiai cum mancau, cand afara erau 4 grade...

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Sâm 14-Noi-2009 21:06

Nu te supara pe mine, dar eu unul nu prea am inteles nimic - unde e alpha motors in mesajul tau ?

De ATS am aflat, de service-ul pejo de la Lazu la fel, de andromeda am citit, trebuia sa deduc unde apare Alpha Motors ?

dimabogdan
pasionat
Mesaje: 322
Membru din: Vin 12-Ian-2007 11:06
Localitate: constanta

Mesajde dimabogdan » Mie 18-Noi-2009 22:58

-In cazul in care nu vezi, denumirea topicului este "Alpha Motors".
De asemenea, service-ul de dinainte nu se numea Andromeda ci tot Alpha Motors.
De asemenea, de ce trebuie sa intelegi ceva, TU, din Bucuresti?cei din Cta stiu foarte bine despre ce vorbesc, deci, ce vrei , TU?
De altfel, care este ideea intregului tau post?Ce vrei?Sa imi arati ca tot la ATS lucrezi?...sa fii sanatos.

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Joi 19-Noi-2009 10:03

"AFARA PLOUA"

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Joi 19-Noi-2009 10:09

:)))))))))

fiesta
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Dum 22-Noi-2009 17:00
Localitate: Constanta

Mesajde fiesta » Dum 22-Noi-2009 17:13

salut!
sunt nou pe aici... nu am citroen insa am un motor la masina mea comun pe citroen, ford, peugeot, mazda...

ma interesa daca in constanta se tin intalniri ca topic pe aceasta tema nu am gasit.

multumesc.

dimabogdan
pasionat
Mesaje: 322
Membru din: Vin 12-Ian-2007 11:06
Localitate: constanta

Mesajde dimabogdan » Dum 22-Noi-2009 20:00

sirJohn scrie:"AFARA PLOUA"

Medicamenteeeeee...

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Dum 22-Noi-2009 23:16

Cititorii nostri sunt mai inteligenti decat ai lor ;)

Mesersmith stie de ce :)


Înapoi la “Alpha Motors - Constanta”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187740
    Total subiecte 18608
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11695
    Cel mai nou membru Tony 77