vand citroen xantia s2 break hdi exclusive, full, piele

Numai pentru autovehicule Citroen. Cititi cu atentie REGULILE publicate in header-ul sectiunii! Anunturile vor contine OBLIGATORIU o descriere cat mai detaliata a produsului, datele de contact si PRETUL. Nerespectarea acestor reguli duce la stergerea anuntului. ATENTIE: Discutiile Off-Topic vor fi sterse fara notificare prealabila.

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

dj01fad
demolition man
Masina: xantia ACTIVA HDI
2: xantia EXCLUSIVE HDI break - in curand ACTIVA
3: xantia HDI

vand citroen xantia s2 break hdi exclusive, full, piele

Mesajde dj01fad » Mar 07-Noi-2017 11:30

vand un citroen xantia exclusive 2.0 hdi break. masina este inscrisa de mine in romania in martie 2017. Este adusa in tara la sfarsitul lui 2008, si a zacut intr-o hala pana prin 2014 cand am luat-o eu, iar la mine a stat degeaba pana am inscris-o. (faza cu zacutul o stiu de la cel care mi-a dat-o, nu pot sa fiu foarte sigur ca e adevarata. ceea ce stiu sigur este ca de la politie cand am inscris-o mi s-a spus ca e radiata de foarte mult timp sin Germania si nu au gasit-o in baza de date.)
ca dotari... are cam tot ce se putea pune pe ele: abs, 4 airbag, proiectoare ceata, stropitori parbriz incalzite, clima manuala, interior piele neagra cu reglajele de la scaune complet electrice, trapa electrica (originala), toate 4 geamurile cu impuls, oglinda din dreapta indexata (se lasa in jos la mersul inapoi), incalzire auxiliara webasto, hydractive, comenzi pe volan, volan din piele, si... poate o mai fi ceva care imi scapa mie acum. are 212.000km dupa ceasuri, dar inclin sa cred ca asa e, deoarece nu cred ca da nimeni inapoi km la masinile astea. caroseria este perfecta, nu are deloc rugina.
ca defecte: aripa din stanga fata trebuie inlocuita si vopsita pentru ca cineva a pus o aripa de s1 si e mai plata ca sa zic asa (aripa ofer eu, dar e alta culoare); bara din fata s-a facut coaja de portocala, la fel si bandoul de pe usa soferului si capacul de la oglinda stanga. cred ca a fost ciocnita in aripa respectiva si bara dar nu a fost nimic afectat in rest. m-am uitat cat am putut de bine, si totul pare in regula, restul e neatins.
un alt defect, sau vazut de multi ca defect, este ca a fost taxi in germania, iar culoarea este... crem. eu nu o vad ca problema, pentru ca a face taxi in germania este ca si cum ai merge pe autostrada in romania, poate chiar mai bine.
eu am schimbat la ea pivotii si am pus toate cele 8 sfere NOI. alte reparatii nu i-am facut, posibil sa mai fie nevoie in viitor de ceva articulatii.
Norma de poluare euro 3 si are parca 159g emisii.
pretul este 1250 euro, in starea in care este. nu e o masina perfecta, mai trebuie investit, dar consider ca pretul asta este corect pentru ce masina este. nu stiu cate mai sunt in tara cu dotarile astea, probabil niciuna. oricum a fost serie foarte mica. se gasesc o gramada de xantii pe net, dar niciuna cu optiunile pe care le are asta. pentru cine doreste, pot sa scriu seria de la caroserie si poate verifica pe service.citroen.com ce si cum. daca cineva este interesat, pot sa mai rezolv din probleme si sa o mai bibilesc, dar pretul va urca.
raspund la orice intrebare, si sunt de acord cu orice verificare din partea cuiva interesat. nu vreau sa ascund niciun defect pe care il cunosc, iar daca mai descopar ceva pe parcurs, o sa anunt.
nu ma intereseaza niciun fel de combinatie.

0722544672, nic.
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
vindem pene de cauciuc. mda! sau schimb cu pixeli morti! doar perechi... P.S. repar becuri :P
Vand karte de gramatik. Eu meam faqt treab-a cu ia. :d
0722.544.672

dj01fad
demolition man
Masina: xantia ACTIVA HDI
2: xantia EXCLUSIVE HDI break - in curand ACTIVA
3: xantia HDI

Re: vand citroen xantia s2 break hdi exclusive, full, piele

Mesajde dj01fad » Dum 19-Noi-2017 23:46

si... s-a dus. Noul proprietar sa o stapaneasca sanatos!
vindem pene de cauciuc. mda! sau schimb cu pixeli morti! doar perechi... P.S. repar becuri :P
Vand karte de gramatik. Eu meam faqt treab-a cu ia. :d
0722.544.672

Înapoi la “Vanzari/Cumparari Auto”