inca una si la baiatu :D

Aşteptam descrieri şi poze cu maşinile membrilor

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7664
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: Usa
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

inca una si la baiatu :D

Mesajde dj01fad » Mie 06-Iul-2011 09:14

mda... nu am mai scris aici despre ea, dar a aparut acum cateva luni la mine in ograda, in ziua in care m-am despartit de xm si m-am gandit sa o prezint putin;
pe scurt, este vorba de o xantia activa 2.1 TD; ca optiuni este destul de interesanta, ac, abs, incalzire in scaune, bla bla, si... cel mai tare... chilot automat :razz: pe lung... is multe de povestit :lol: ; este o ciudatenie foarte mare, pentru ca este serie 1 cu exterior de serie 2 :shock: ; e fabricata in luna 12/1997, iar eu prima data am crezut ca cineva i-a schimbat toata fata si bara spate, DAR m-am uitat atent si am vazut ca aripile din fata sunt lipite cu masticul original de caroserie, cu vopseaua originala peste el, deci pare ca nu s-a umblat acolo; nu stiu... am auzit ca nu s-ar fi fabricat asa ceva, dar cineva spune ca mai stie una prin brasov, 2000 16V cu aceeasi schema; in fine, e buna asa cum este :lol: la cateva zile dupa ce am luat-o, a crapat pompa de injectie... dupa multe asteptari, si nervi, si ganduri de dezmembrare, am reusit sa imi fac rost de garnituri originale sa o repar, pt ca nimeni nu vroia sa mi le vanda fara montaj, adica 300 de lei pt o munca de o ora. in fine, cu ajutorul lui bebe care le-a cumparat din germania, si sorin care mi le-a adus acasa, am reusit sa o pun pe picioare; apoi... s-a rupt rulmentul de presiune, deci... super distractie la demontat ambreiajul, dar inarmat cu nervi de otel si cu tolba plina de injuraturi, am trecut si peste asta. acum, vad ca totul merge spre bine :lol: suspensia este toata aranjata, pt ca o facusem pt fostul' chiar inainte sa o iau eu cu o luna; am mai schimbat o usa care era infundata cu alta la culoare, am mai bibilit pe la interior, am mai schimbat ceva furtune de retur, si uite asa, a inceput sa scoata capul o trotineta destul de buna. mai este de munca la ea, pt ca daca face iarna la mine trebuie sa ii schimb caloriferul din bord ](*,) , si asa mai departe. singurul inconvenient, dar in acelasi timp este un mare avantaj din cauza impozitului tembel de la noi, este ca are numere de vidin. dar... deocamdata este ok, deja m-am obisnuit cu ideea. vroiam sa o vand din cauza ca nu ma pot obisnui cu stilul de a conduce diesel electronic, dar... consumul ma face sa ma mai gandesc. fac si poze zilele astea, si le sui aici.
[URL=https://datesnow.life]Outstanding casual Dating[/URL]

Înapoi la “Masina mea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern