Elvetianca

Aşteptam descrieri şi poze cu maşinile membrilor

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Elvetianca

Mesajde khan » Mar 05-Iul-2011 23:50

am gasit-o odihnind in spatele unei porti din Cluj. intimplator e chiar poarta lui Alin (mbc aici pe forum), un tip simpatic si sceptic cu care am reusit sa ma inteleg (man, e de bine!)

la prima vedere am strimbat discret din nas, era mai putin decit ma asteptam, dar, hei, eram la Cluj dupa un drum de 7 ore (merci mult Sorin), treaz de la 3 jumate dimineata (o ora la care greu poti distinge intre limbile ceasului) si daca ma intorceam acasa cum am venit insemna ca nu eram in stare sa risc nimic pe lumea asta, asa ca am zis fie ce-o fi. sun la Mihai Sandor sa ii zic ca sintem in drum spre el, in bombaneala lui Alin pe care l-am rapit citeva ore serviciului, care sper ca nu i-a simtit lipsa. trebuia sa verific cit de putin masina inainte de un drum de ~450 de km, mare parte facut pe intuneric. nu de alta, dar trusa de scule din dotare ramasese acasa, in cealalta masina (Nemtoaica, nah, ca sa respectam tarile din care au provenit). Alin ma incurajeaza si ma sfatuieste sa nu merg noaptea, farurile is much, capota sta sa se deschida (a si facut-o in drum spre Mihai)... incerc sa ma incurajez ca totul va fi ok.

ajungem la Mihai (man, ai cucerit un fan!) care ne asteapta. sfera de la disjunctor dispare in dispozitivul de incarcat, o ranga imi cinta in mina (rulmenti brate spate, tampon inferior motor s-au notat), gasesc doo gaurele mici dar prin care ating mocheta, o sfera sparta, si mai apoi, cu un ciocan si o bucata de lemn, ii aranjez umpic fata in zona inchizatorii de la capota si reglez la oki farurile. il intreb pe Mihai de o capota: este! luam! o mare cruce, dam sa plecam, si constatam ca mama lui Mihai nu mai incape in masina de capota. drept urmare imi face cadou un brat de marar "pentru muraturi". dam sa plecam iar, Mihai imi spune ceva de o palinca. luam si aia (man, vorba aia, sta lingurita dreapta in ea! am alergat umpic cu gura deschisa prin casa dupa ce am gustat) si ne urnim. semnam hirtii, ne stringem miinile, uitam sa luam geamul de usa, ala verde, si split: io acasa, Alin la serviciu.


o suma de ceasuri mai tirziu, cu okii cam cirpiti, parchez in fata blocului. asta-i



Imagine Imagine Imagine

la Mihai in curte

Imagine Imagine Imagine Imagine

la Alin

Imagine Imagine Imagine Imagine

pe drum


povestea continua cu ce s-a facut la masina dupa, dar asta in episodul urmator
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Avatar utilizator
viorelovidiu
pasionat
Mesaje: 788
Membru din: Vin 10-Apr-2009 20:37
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C6 2010 3.0HDI Exclusive
2: Ex: 3 x Citroen c5 2005 (2.0i, 2.0hdi, 2.2hdi)

Mesajde viorelovidiu » Mie 06-Iul-2011 08:17

sa o stapanaesti sanatos :twisted:
Citroen C6 2010 3.0HDI Exclusive 280cp dpf off 8)

Avatar utilizator
stan cristian
pasionat
Mesaje: 530
Membru din: Mie 30-Iun-2004 22:30
Localitate: ploiesti

Mesajde stan cristian » Mie 06-Iul-2011 08:40

:D bravo domne.... , s/o stapanesti sanatos ....
,, WE MAKE HONEY OUT OF DOGSHIT , MIRACLES TAKE LONGER AND COST A LOT MORE ,,


Înapoi la “Masina mea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187669
    Total subiecte 18617
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11704
    Cel mai nou membru wilson