Intalnire Nationala 25-27 August 2006-Obarsia Lotrului!

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

kosson
simpatizant
Mesaje: 39
Membru din: Mie 10-Aug-2005 18:32
Localitate: Bucureşti

Mesajde kosson » Mie 23-Aug-2006 08:46

Va tin pumnii si abia astept fotografiile.
despre subiectul mancarii sa stiti ca au fost momente duminica dimineata inainte de plecare cand am aruncat mancare (caserole de mici si frigarui)! Toata lumea adusese mai multa mancare decat necesar... nu va chinuiti, incarcati masina aiurea si aveti si o grija in plus. Ziua este f f fcald, nu lasati mancarea in pungi ci ambalati in multi saci de plastic ermetic si cufundati-o in lac la racoare (a functionat swiss la noi <oltcit>).

Abia astept primele impresii !

kristi
pasionat
Mesaje: 287
Membru din: Joi 20-Apr-2006 18:33
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristi » Mie 23-Aug-2006 09:40

Cred ca am sa plec pe intre 16:30 si 17:30 depinde de ce probleme am la servici. Loc am.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 23-Aug-2006 10:42

Se mai aude ceva cu prognoza aia? Se par ca va fi doar cer partial noros. :D
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

bop_78
simpatizant
Mesaje: 70
Membru din: Lun 24-Oct-2005 09:08
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bop_78 » Mie 23-Aug-2006 11:06


Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 23-Aug-2006 14:54

Ok mersi
Cica avem simbata 60% sanse de ploaie si cam asta e tot :D
Oricum si anul trecut au anuntat vreme proasta si a fost superb tot wk :P
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
mariuss
pasionat
Mesaje: 369
Membru din: Lun 19-Dec-2005 18:49
Localitate: Slatina,Olt

Mesajde mariuss » Mie 23-Aug-2006 16:38

Daca toate merg bine ,vineri dimineata ar trebui sa plecam cu 2 masini din Olt. O sa-mi iau gratarul,un topor( e foarte util in padure :lol: ) si un sac de coceni de porumb pentru gratar. Probabil o sa ne auzim la un telefon pe traseu.
^
^

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mie 23-Aug-2006 16:47

Faceti transalpina cu noi ?

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Mie 23-Aug-2006 22:20

Vin si eu. :D
1 masina si 2 persoane. Poate 3. Poate 4. Persoane adica.

Avatar utilizator
mariuss
pasionat
Mesaje: 369
Membru din: Lun 19-Dec-2005 18:49
Localitate: Slatina,Olt

Mesajde mariuss » Mie 23-Aug-2006 22:33

Nu cred ca facem transalpina,ne mai documentam.
Catalin,stiu ca mai ai piese noi de oltcit- daca ai timp si poti sa le cari pana la obarsia cred ca te pot scapa de ele.
^

^

Avatar utilizator
Lucian T
Stapanul Uleiului
Mesaje: 174
Membru din: Sâm 03-Apr-2004 21:03
Localitate: Bucuresti
Masina: CITROEN CX 20 RE, 1986

Mesajde Lucian T » Mie 23-Aug-2006 23:19

Cand faceam trasee cu rucsacul in spate, reuseam fara probleme sa car tot ce-mi trebuia pentru o saptamana sau doua de mers pe munte (cort, sac de dormit, ceaun, de-ale ceaunului,etc.). De 15 ani merg cu masina la munte, evident, foarte rar (Citroclubul sa traiasca pentru ca ne mai scoate in lume), dar, dupa ce indes portbagajul si bancheta din spate pe care cu greutate las un loc in care strecor fortat copilul, umplu si locul de la picioarele pasagerului din dreapta (ocupat e sotie, evident) cu senzatia ca, parca din zona aceea mi se trage ca ceea ce incapea inainte intr-un rucsac nu ar incape azi nici in Prestige si nici in CX Break, cu atat mai putin intr-un "micut" CX 20. Plec spre destinatie mirindu-ma ca nu se aud aparatorile de noroi de la roti tarsaindu-se de asfalt (deh, vechi reflex de conducator de Dacie 1300 - pentru cine a uitat, sau n-a apucat - un stramos al modernelor masini Renault de astazi) si, pe masura ce masinuta inghite drumul, incep sa ma gandesc fericit ca pe drumurile forestiere sau alpine pe care le vom strabate mai am in rezerva doua trepte de inaltime care ma vor ajuta sa-mi parcurg traseul programat.
Dar ce putem gasi in Citromobilul tixit de lucruri? Cam tot ce trebuie
pentru o iesire de 2-3 zile la munte (o, tempora!):
1. 1 masa si 4 scaune pliante (mai tot timpul apare cate un musafir in
zona de campare si de aceea iau un scaun in plus - ca sa nu caut disperat o buturuga pe care sa ma asez, evident oaspetele primind un scaun);
2. Aragaz de voiaj cu doua ochiuri (decat sa fac focul dimineata pentru
cafelutza, mai bine cu aragazul caci este util si la pranz cand fierbe repede apa pentru supa la plic si ce-o mai fi bun la felul doi - conserva de fasole sau alte minunatii care trebuiesc incalzite);
3. Gratar, carbuni pentru gratar, si accesorii (bete ptr. frigarui, fund
de lemn pentru taiat si preparat carnea, tava metalica pentru depozitat carnea pentru scurtul timp intre preparare si infulecare).Carbunii pot fi inlocuiti cu lemne de la fata locului, caz in care mai trebuie si un topor - pe care oricum il car cu mine - dar cand realizez ca mai tai si eu din padurile care au mai ramas, parca mai bine car carbunii ca-i duce Cx-ul, doar nu-i car in spate.
4. Vesela in formatie completa (cani, farfurii, tacamuri, ibric, olicioara, craticioara - adica oala mica si cratita mica - ...

...textul de mai sus l-am inceput in iulie!!! ...as fi vrut sa-l finalizez si sa-l postez din timp, in ideea ca cei interesati ar putea sa gaseasca printre randurile de mai sus diverse obiecte utile pe care ar dori sa le care cu ei pe munte... din nefericire timpul nu mi-a permis..., a urmat concediul..., iar acum sunt revoltat!!! Doamna (stiti... persoana care sta pe scaunul din dreapta) zice ca sa luam si fierastraul - desi am mentionat ca luam un topor, iar gratarul il facem cu carbuni - da' zice ca pentru focul de tabara avem randament mai bun daca taiem lemne cu fierastraul si mai zice ca sa luam si hamacul si sa luam si cortul cel vechi, ca pe cel nou nu am apucat sa-l verificam si daca lipseste ceva din el... si... nu stie cineva o remorcuta pe undeva? Carlig de remorcare am. Pe deasupra m-am angajat sa iau cu mine, pentru binele si siguranta participantilor evident: o roata de rezerva (rezerva rezervei), o canistra cu benzina, ulei
pentru motor, lhm... la scandura cred ca renunt...
Cred ca nu am nici o sansa sa alcatuiesc o lista coerenta... asa ca ma opresc aici.

P.S. Ultima ora... stiti ce mi-a zis? Cum cine...? Ocupanta locului din stanga! Ca ar trebui sa avem la Club o dubita, ceva, in care sa incapa lucrurile necesare si colegii care nu au masini, sau nu le functioneaza temporar. (Scuze pentru DanPopa, acum intelegi de ce nu am putut sa te ajut cu transportul?)

Sa ne vedem cu bine la fata locului... si inapoi!
Recunosc, mor de placere cand ma plimb cu liftul!

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 24-Aug-2006 09:12

Ca veni vorba, eu am 4 sfere de vinzare. Daca e interesat cineva, sa dea un semn.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
CostinAX
simpatizant
Mesaje: 91
Membru din: Lun 26-Iun-2006 13:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Primiti cu Ax-ul de 17 ani !?

Mesajde CostinAX » Joi 24-Aug-2006 09:20

Acum stiu in proportie de 90 % ca pot veni, ma bag si eu !
O sa vin cu un Citroen Ax (rosu) B - 16 - E A B
Mancare si damigeana o sa luam din Buc !!
noi o sa fim la 6,30 la Metro Militari !
Daca se schimba ceva in plan/traseu....dati-mi va rog un tel si anuntati-ma si pe mine !
PS. pentru cei pasionati de poze : http://photos.yahoo.com/ph/kyp1910/slid ... e2&.src=ph


Masini: 1
Persoane: 2
Traseu: Transalpina
Cazare: cort

Nr.tel. 0744.62.95.95 (privat) si o sa am si un zapp (sv) 0788.71.41.35
ImagineImagine[img]http://text.glitter-graphics.net/c

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Joi 24-Aug-2006 09:43

Luciane, tine-mi si mie un loc'sor langa tine.... :lol: :lol: :lol:

Nu ma infiezi? Macar pt. 2 zile...

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Joi 24-Aug-2006 10:42

Sorry Adytzu, ai pierdut startul... :lol:
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Joi 24-Aug-2006 10:45

NU UITATI DE SACII MENAJERI PENTRU REZIDUURI!!!! :!:


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 32 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187758
    Total subiecte 18619
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos