Intalnire Nationala 25-27 August 2006-Obarsia Lotrului!

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Lucian T
Stapanul Uleiului
Mesaje: 174
Membru din: Sâm 03-Apr-2004 21:03
Localitate: Bucuresti
Masina: CITROEN CX 20 RE, 1986

Mesajde Lucian T » Mar 01-Aug-2006 21:30

@nitro_od - Acesta este forumul pasionatilor de masini Citroen (nu al proprietarilor). Marea majoritate a pasionatilor de masini Citroen sunt pasionati de masini in genertal. Deci, toti cei pasionati de masini sunt bineveniti intre noi. Adaugand si ca "prietenii prietenilor nostri sunt prietenii nostri", putem trage concluzia acestui rationament alambicat: oricine este binevenit.

Nu suntem un club exclusivist, ci pur si simplu niste oameni care incearca sa se ajute intre ei si cand se poate sa se simta bine impreuna.,
Recunosc, mor de placere cand ma plimb cu liftul!

Avatar utilizator
Lucian T
Stapanul Uleiului
Mesaje: 174
Membru din: Sâm 03-Apr-2004 21:03
Localitate: Bucuresti
Masina: CITROEN CX 20 RE, 1986

Mesajde Lucian T » Mar 01-Aug-2006 21:32

Gand la gand cu Wld. El este insa mai tanar si are viteza de reactie mai buna! :)
Recunosc, mor de placere cand ma plimb cu liftul!

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mar 01-Aug-2006 21:45

mariuss scrie:A fost superb la intalnire.Noi am campat pe coada lacului.Despre drum pot sa zic ca e ok,desi pe unele locuri e cam bombardat ,oricum foarte fain pe serpentine.
Se poate caza si la cabana (pret 100 lei pe noapte),insa e de preferat la cort ,sa simti denivelarile sub coaste :lol: .Vremea e frumoasa.ploi zilnice dar nu foarte serioase,pe zi soare puternic,ne-am si bronzat. Mai nasol este noaptea,frig strasnic,sa aveti grija sa nu uitati patura/plapuma (cum am facut eu :twisted: )
http://img466.imageshack.us/img466/5483/dsc00415kf9.jpg
Iar aici am campat http://img466.imageshack.us/img466/3167 ... lv9ns9.jpg


Cat de departe era cabana fata de locul de camping? Erau locuri sau trebuie rezervare? Casutele cum sunt? Ati facut ceva trasee sau plimbari? Merita de vazut anumite locuri?
Normal ca a fost frig noaptea, doar ati campat intre padure si lac. Cred ca era si umezeala :) Asa a fost si anul trecut la Plaiul Foii.

Avatar utilizator
mariuss
pasionat
Mesaje: 369
Membru din: Lun 19-Dec-2005 18:49
Localitate: Slatina,Olt

Mesajde mariuss » Mar 01-Aug-2006 21:55

Distanta intre cabana si campare era de circa 3 km .Neaparat trebuie rezervat,altfel o sa apara surpriza sa nu se gaseasca locuri.
De vizitat nu prea am vizitat din cauza ca n-am avut timp. O sa ma interesez de un nr de telefon de la cabana,stiu decat ca era de 3 stele.
^
^

Avatar utilizator
nitro_od
pasionat
Mesaje: 483
Membru din: Dum 12-Mar-2006 13:32
Localitate: bucuresti

Mesajde nitro_od » Mar 01-Aug-2006 22:14

@Lucian T .... am inteles !
nu am priceput insa de ce ai simtit nevoia sa-mi atragi atentia !
nu sunt impotriva si nici exclusivist si imi aduc si o droaie de prieteni cu mine ! si, ghici, nici nu au masini citroen! sac !
da' daca te mai iei de mine iti dezumflu rotile la lift la Vidra ! :wink:
..... frantuzoaica pretentioasa !!!

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mar 01-Aug-2006 22:39

off, caldura asta !
Nitro, eu nu vad unde ti-a atras Lucian atentia. Mai degraba ti-a sustinut opinia ;)

Avatar utilizator
Lucian T
Stapanul Uleiului
Mesaje: 174
Membru din: Sâm 03-Apr-2004 21:03
Localitate: Bucuresti
Masina: CITROEN CX 20 RE, 1986

Mesajde Lucian T » Mar 01-Aug-2006 22:39

@ nitro_od - Nici o problema... punem in locul rotilor sticlele goale. Tot un fel de suprafata rotunda. Important e sa nu-mi strici liftul! :)
Recunosc, mor de placere cand ma plimb cu liftul!

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mar 01-Aug-2006 22:41

:mrgreen: :drinkers: :rolleyes:

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Mie 02-Aug-2006 07:23

In legatura cu locurile de cazare, WLD, a postat acum aproape 2 saptamani, adresele unor cabane din zona. Am sunat, am vorbit si mi-am rezervat camera , trebuie doar sa confirm, cu 2 sapt inainte de a ajunge, asta insemnand, exact duminica, pe 6, cand o sa ne vedem cu toti. Asa ca, cei care vor sa stea la cabane, ar trebui sa se grabeasca, altfel s-ar putea sa aiba surprize.
PS: de preferat sa sunati pe numarul de fix, care este dat in datele de contact, pentru ca mi s-a spus ca nu prea e semnal acolo. E vorba de pensiunea Ciobanelul......

Avatar utilizator
prafuit
pasionat
Mesaje: 764
Membru din: Lun 04-Iul-2005 15:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde prafuit » Mie 02-Aug-2006 08:20

Cu parere de rau trb sa va anunt ca nu voi avea placerea sa vin la aceasta intalnire inter/nationala :( Trebuie sa fiu la o nunta in noaptea de sambata spre duminica. In plus este si intalnirea de duminica in pericol :( . Si nu pot sa ma bucur alaturi de voi de....stiti voi ce!

Avatar utilizator
mariuss
pasionat
Mesaje: 369
Membru din: Lun 19-Dec-2005 18:49
Localitate: Slatina,Olt

Mesajde mariuss » Mie 02-Aug-2006 09:09

Pensiunea Bradul- la 3-4 km de locul unde am campat
http://www.forconcid.ro/pensiune.htm
mai multe detalii pe oltcit.ro
^

^

Laurentiu
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Vin 21-Mar-2003 23:20
Localitate: Iasi

Mesajde Laurentiu » Mie 02-Aug-2006 10:18

nitro_od scrie:...pe langa lac ar trebui sa campam si noi! cu foc de tabara etc...
Referitor la campare, in zona isi va face aparitia si PADURARUL cu chitantierul - 5 RON / zi de fiecare cort.
Se poate ajunge si la mica intelegere asa ca, nu e o problema prea mare.

Drum bun si distractie placuta !!!
Nu uitati sa fiti pregatiti pt orice fel de vreme si ........... Imagine vipere :) .

Bushteni se gasesc in padure gata taiati sau cazuti. Daca are cineva dintre voi o drujba, munca va fi ushurata :D .

P.S. Locul este foarte frumos dar si foarte cunoscut. Este posibil sa mai fie si alti turisti cu apucaturi de "nunta" prin preajma voastra. Noi, cei din club oltcit.ro, am avut bafta de asa ceva (intr-o poienita, in spatele corturilor, ne-am cultivat cu folclor iar in dreapta noastra, manele la greu si TARE).

L.E.
P.P.S. Intre localitatea MALAIA si VOINEASA, pe stinga intrati pe Valea Latoritzei (cam 10-15 km) si veti avea parte de un peisaj superb.


Pensiunile sunt la circa 7 km de locul de campare de la Lacul Vidra. La locul de campare se ajunge din drumul Voineasa-Obarsia Lotrului. Este un drum forestier care se face la dreapta EXACT in dreptul indicatorului "Obarsia Lotrului 4km / Petrosani 31km" (e un indicator relativ mare), aflat imediat dupa un pod, la o curba la stanga. Pe drumul forestier se merge circa 3 km, dupa care se ajunge la o intersectie de 3 drumuri forestiere, unul la stanga, altul la dreapta si unul inainte. Se face la dreapta, pe o coborare, spre lac. Acolo sunt destul de multe locuri de campare si loc suficient pentru masini. Atentie la vipere (si la manelisti ) ca sunt destul de multi. Vipere mai putin. Pe drumul forestier care merge inainte se afla si un izvor cu apa potabila (merci nenea Kosson ).
Later Edit: Poate la anul sincronizam intalnirile cu cei de la ClubCitroen.ro, ca pana acum vad ca s-au cam potrivit locatiile. Plus ca masinile sunt ceva de genul veri, unchi, cumnati, etc, in functie de anul de fabricatie al masinilor lor. Ca ale noastre sunt cam aceleasi de-a lungul duratei de fabricatie. http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=75066#75066


Corectie: 4 km de pensiunea Bradul si 5 km de la cabana Obarsia Lotrului. http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=75068#75068


Sper sa va fie de folos informatiile de mai sus.
Toate cele bune si s-auzim numai de bine oriunde ne-am afla.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mie 02-Aug-2006 23:12

Multumim mult pentru informatii, Laurentiu!
Speram sa ne distram la fel de bine ca voi si, de ce nu, sa ne strangem mai multi :)
Locul de campare pare foarte bun, tot in apropierea lacului aveam de gand sa stam si noi ;)

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

Mesajde murphy » Joi 03-Aug-2006 09:34

dar sa fie fara serpi, ca-mi iau jucariile si plec ... :wink:
zambeste, maine va fi mai rau. :D

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Joi 03-Aug-2006 11:24

lasa ca nu ne mananca saerpii, in cel mai rau caz ciupeste putin muscatura :twisted:


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187757
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos