Nationala Citroen 2010 - 23-25 Iulie

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Joi 08-Apr-2010 11:07

vedem daca isi "revine" bombonica pana atunci ..:):)

oricum, anul asta stam la casuta, insa la etaj ...:):)
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Joi 08-Apr-2010 12:40

isi revine, ca avem noi grija de ea :D si noi tot la casuta ... ne respectam 8)

flavius
pasionat
Mesaje: 385
Membru din: Sâm 18-Sep-2004 13:01
Localitate: Ploiesti
Masina: C4 Picasso 2015 1.6 Hdi 115 Cp

Mesajde flavius » Joi 08-Apr-2010 13:59

WLD scrie:Anul trecut, din cauza discutiilor legate de taxa de participare mi-au albit cateva mii de fire de par. Anul asta prefer sa fiu mai relaxat.
Pretul mediu al "premiilor" tombolei a fost in intervalul mentionat anterior. Diferenta e ca taxa se percepea fiecarui participant, pe cand acum fiecare masina, indiferent de nr de participanti aduce un singur obiect.

albuster Casa de Piatra !


acum mai depinde si de cati participanti vin cu o masina ...... plus ca gulasul este separat ......

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7664
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: Usa
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Joi 08-Apr-2010 15:33

ca doar nu or veni toti cu un autobuz, si sa aduca un singur trofeu....
pare tare interesanta treaba asta cu adusul de trofeu de acasa... poate chiar mai interesanta decat cumparatul de premii din colecta; bine, banuiesc ca asta nu inseamna ca se duce fiecare pe la magazin sa caute ceva intre 50-70 de lei, ca de exemplu cablu de frana de mana bx = 70 de lei, adjudecat; apoi sa il castige cineva care nu are nici o legatura cu bx (a fost doar un exemplu); fiecare sa se gandeasca la ceva interesant, care ar prinde bine si ar bucura pe toti ceilalti. totusi, colecta pt gulas ar trebui sa ramana... sa se gandeasca toata lumea ca este o activitate in comun a tuturor participantilor, sa nu incerce sa o vada numai ca pe o introducere a mainii in buzunar :idea:
[URL=https://datesnow.life]Outstanding casual Dating[/URL]

flavius
pasionat
Mesaje: 385
Membru din: Sâm 18-Sep-2004 13:01
Localitate: Ploiesti
Masina: C4 Picasso 2015 1.6 Hdi 115 Cp

Mesajde flavius » Joi 08-Apr-2010 16:33

dj01fad scrie:ca doar nu or veni toti cu un autobuz, si sa aduca un singur trofeu....
pare tare interesanta treaba asta cu adusul de trofeu de acasa... poate chiar mai interesanta decat cumparatul de premii din colecta; bine, banuiesc ca asta nu inseamna ca se duce fiecare pe la magazin sa caute ceva intre 50-70 de lei, ca de exemplu cablu de frana de mana bx = 70 de lei, adjudecat; apoi sa il castige cineva care nu are nici o legatura cu bx (a fost doar un exemplu); fiecare sa se gandeasca la ceva interesant, care ar prinde bine si ar bucura pe toti ceilalti. totusi, colecta pt gulas ar trebui sa ramana... sa se gandeasca toata lumea ca este o activitate in comun a tuturor participantilor, sa nu incerce sa o vada numai ca pe o introducere a mainii in buzunar :idea:


eu ma refeream la faptul ca per total costul va fi mai mare .... si sunt sigur ca daca anul trecut au existat discutii pentru cei 20 de lei taxa de participare, anul acesta vor exista persoane care nu vor putea aduce acel OBIECT ...... datorita crizei ....... si care, probabil, vor sta si se vor uita la ceilalti, care vor aduce acel OBIECT, si care probabil isi vor organiza propria tombola....
vreti sa se intample asa ceva?
haideti sa facem un poll pe aceasta tema sa vedem mai multe pareri!

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Joi 08-Apr-2010 17:32

fiecare aduce ce poate , o macheta mica citroen sau ceva in legatura cu marca .... daca asa s`a hotarat asa sa fie ... este urat sa alerge un om de nebun dupa chestii si dupa sa i se reproseze ! inteleg cum se simte catalin si de ce a luat aceasta decizie ! mie mi se pare foarte ok ! pe langa asta putem devenii inventivi :wink: nu cred ca sta cineva sa numeroteze cat a costat fiecare cadou ... ideea e sa fie de bun simt ! pana la urma tot pentru grupul nostru este :wink:

Nimeni nu va fi lasat pe dinafara ... pana la urma daca exista persoane mai dotate pot aduce mai multe ... dupa bunul plac :wink: nu e vb de materialism ... doar sa ne simtim bine si sa dam ceva simbolic fiecare :)

flavius
pasionat
Mesaje: 385
Membru din: Sâm 18-Sep-2004 13:01
Localitate: Ploiesti
Masina: C4 Picasso 2015 1.6 Hdi 115 Cp

Mesajde flavius » Joi 08-Apr-2010 22:56

mihai, crede-ma ca totul este pina la bani.... de aceea au si fost discutii anul trecut, asa cum zice catalin... si au fost pentru 20 de lei....anul asta vor fi ca unul a adus de 20 lei iar altul de 70 lei
vom trai si vom vedea!

Avatar utilizator
iwa
pasionat
Mesaje: 259
Membru din: Joi 31-Ian-2008 09:39
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde iwa » Vin 09-Apr-2010 07:06

de ce toate discutiile de aici se rezuma la bani ?

Eu vin sa ma simt bine, nu sa ma uit la cine ce aduce sau nu pentru tombola... Anul trecut am ras copios cand un sofer de KIA a primit o sfera centrala de bx... totusi s-a gasit rezolvare...

Sincer sa fiu eu unul as fi amuzat sa primesc o cheie pliabila de CX pe post de breloc, sau un piston pe post de scrumiera, sincer nu cred ca au valoare materiala. Asta este doar un exemplu, credeti-ma mai sunt multe...

Ce ziceti sa nu mai ne ciondanim pe tema banilor, macar aici...
--
I @m the B0Rg`
Blog RPR - www.oltcit.eu

flavius
pasionat
Mesaje: 385
Membru din: Sâm 18-Sep-2004 13:01
Localitate: Ploiesti
Masina: C4 Picasso 2015 1.6 Hdi 115 Cp

Mesajde flavius » Vin 09-Apr-2010 20:43

iwa scrie:de ce toate discutiile de aici se rezuma la bani ?

Eu vin sa ma simt bine, nu sa ma uit la cine ce aduce sau nu pentru tombola... Anul trecut am ras copios cand un sofer de KIA a primit o sfera centrala de bx... totusi s-a gasit rezolvare...

Sincer sa fiu eu unul as fi amuzat sa primesc o cheie pliabila de CX pe post de breloc, sau un piston pe post de scrumiera, sincer nu cred ca au valoare materiala. Asta este doar un exemplu, credeti-ma mai sunt multe...

Ce ziceti sa nu mai ne ciondanim pe tema banilor, macar aici...


nu este vorba de ciondaneala... este vorba de comentarea unei propuneri....
iwa, crede-ma ca marea majoritate nu gandesc ca si tine!
daca se va face un poll cu acest subiect vom vedea care este parerea majoritatii...

Avatar utilizator
cv2adi
pasionat
Mesaje: 614
Membru din: Joi 17-Apr-2008 14:40
Localitate: Albertirsa 2730 Ungaria
Masina: Citroen Traction avant 15 six
2: Citroen DS
3: Citroen CX

Mesajde cv2adi » Vin 09-Apr-2010 20:46

Materiile prime de bazĂĄ ca : ardei,unturĂĄ,condimente ptr gulas le aduc eu , de aici de la origini alea de la magazine nu-s chiar asa bune.InsĂĄ cartofii , morcovii,carnea etc ar trebui cumpĂĄratre la fata locului deoarece pe de o parte se altereazĂĄ pe cĂĄldurĂĄ pe de alta transportul e dificil.
Restul vom vedea la fata locului !
SĂĄ fim sĂĄnĂĄtosi si sĂĄ ne vedem cu bine !
CĂĄtĂĄlin : Nu mai cĂĄrunti ca mine, cĂĄ n-are rost !
Nu mai e la modĂĄ! Doar lui Mos GerilĂĄ ii stĂĄ bine cu pĂĄr si barbĂĄ albĂĄ dar sĂĄ nu uitĂĄm cĂĄ ekl are haine rosii ! Si cu rosu merge albu ! :D :D

Avatar utilizator
iwa
pasionat
Mesaje: 259
Membru din: Joi 31-Ian-2008 09:39
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde iwa » Sâm 10-Apr-2010 10:51

Ah... mi se facu o pofta crunta de Gulas.... de abia astept :D
--

I @m the B0Rg`

Blog RPR - www.oltcit.eu

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Sâm 24-Apr-2010 11:00

Renuntam la valoarea obiectului adus pentru tombola. fiecare aduce ce vrea.

Pe de alta parte, pana astazi 24.04 doar vreo 2 persoane au confirmat 100% si au virat banii pt cazare.
In ritmul asta anulam tot in curand.

Avatar utilizator
mihaistan
Moderator
Mesaje: 2570
Membru din: Lun 04-Feb-2008 20:49
Localitate: Ploiesti

Mesajde mihaistan » Sâm 24-Apr-2010 11:08

cat de curand confirm si eu cu banu , adica 2 bx`uri si un saxo :D

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Sâm 24-Apr-2010 13:18

pai eu credeam ca am confirmat default, deci mai adauga o beicsa cu 2-4 persoane
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Avatar utilizator
TLGsoft
simpatizant
Mesaje: 74
Membru din: Sâm 02-Mai-2009 14:54
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesajde TLGsoft » Dum 25-Apr-2010 10:18

Si eu vreau o vila. Nu m-am grabit deoarece data limita este 1 iunie... suntem de-abia in aprilie.


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern