Softari si resoftari GPS PNA NAVIGATII

Publicitate, oferte, servicii in limitele impuse de regulament.

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

evernetyac
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 13-Dec-2011 21:48
Localitate: bucuresti
Contact:

Softari si resoftari GPS PNA NAVIGATII

Mesajde evernetyac » Vin 04-Mai-2012 22:06

Softari si resoftari GPS PNA NAVIGATII
Particular, instalez soft navigatie IGO 8, IGO Primo cu ultimele versiuni de harti. Cardul este inclus in pretul final (card SD sau MicroSD 4GB).
Pret: 75 ron
Tel.: 0734.794.809 | 0761.993.621
Mail: amc.computerservices@gmail.com
http://www.amccomputers.acdiamond.ro

Imagine
Tel.: 0734.794.809

Avatar utilizator
THUNDER77
pasionat
Mesaje: 987
Membru din: Sâm 12-Sep-2009 13:36
Localitate: Pitesti

Mesajde THUNDER77 » Mar 29-Mai-2012 23:27

Am un Tom Tom One , ai harti noi pentru el ? Ce am eu sunt vechi si m-au luat prin surprindere de vreo doua ori prin tara , deci clar imi trebuie harti noi .
Nu sunt un tip agitat sau violent , doar ca simt nevoia sa crap cate un cap in fiecare zi.....

evernetyac
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 13-Dec-2011 21:48
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde evernetyac » Mie 30-Mai-2012 07:06

sigur. In cazul in care nu am atunci fac rost si tot o rezolvam :).
Tel.: 0734.794.809

niq
pasionat
Mesaje: 293
Membru din: Lun 03-Oct-2011 15:02
Localitate: Bucuresti

Mesajde niq » Mie 30-Mai-2012 13:08

esti tu sigur ca ai harti pentru Tom-Tom ? si eu am Tom-Tom si nu se poate pune Igo sau altceva pe el, iar hartile de Tom-Tom nu sunt updatate de foarte multi ani de zile pentru Europe de Est si Centrala.

evernetyac
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 13-Dec-2011 21:48
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde evernetyac » Mie 30-Mai-2012 16:59

Eu softez GPS-uri de mult timp. Ce faci tu nu stiu si nu ma intereseaza. Insa inainte sa postezi pe topicul meu te rog sa te documentezi, ca de aruncat vorbe aiurea e foarte usor. Nu o lua ca pe o jignire.
Tel.: 0734.794.809

niq
pasionat
Mesaje: 293
Membru din: Lun 03-Oct-2011 15:02
Localitate: Bucuresti

Mesajde niq » Mie 30-Mai-2012 18:02

nu am vrut sa te jignesc in niciun fel, daca ai luat-o ca pe o jignire, imi cer scuze.
nici nu arunc cu vorbe aiurea, am GPS Tom-Tom si stiu ca hartile nu sunt updatate de foarte mult timp.
spune-mi te rog ce versiune de harti ai tu pentru Tom-Tom One ?
sau daca poti sa-i pui alt soft decat cel al lui ?
ultima data cand m-am interesat, hartile pentru romania aveau o acoperire de 25%. adica foarte proasta. nu avea numere la strazi, nici macar nu stia unele strazi sau intersectii.
pana si pe autostrada Bucuresti-Pitesti are momente cand arata ca mergi pe langa autostrada.

repet, nu vreau sa te jignesc, daca se poate, as dori sa imi updatez si eu hartile, deci consider ca intrebarea mea e pertinenta.

evernetyac
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 13-Dec-2011 21:48
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde evernetyac » Mie 30-Mai-2012 19:38

niq scrie:nu am vrut sa te jignesc in niciun fel, daca ai luat-o ca pe o jignire, imi cer scuze.
nici nu arunc cu vorbe aiurea, am GPS Tom-Tom si stiu ca hartile nu sunt updatate de foarte mult timp.
spune-mi te rog ce versiune de harti ai tu pentru Tom-Tom One ?
sau daca poti sa-i pui alt soft decat cel al lui ?
ultima data cand m-am interesat, hartile pentru romania aveau o acoperire de 25%. adica foarte proasta. nu avea numere la strazi, nici macar nu stia unele strazi sau intersectii.
pana si pe autostrada Bucuresti-Pitesti are momente cand arata ca mergi pe langa autostrada.

repet, nu vreau sa te jignesc, daca se poate, as dori sa imi updatez si eu hartile, deci consider ca intrebarea mea e pertinenta.


stai linistit. Eu imi cer scuze... Lasa-mi un numar de telefon si te contactez sa vad cum ma organizez maine si vino cu el la mine daca esti din bucuresti si incercam sa o solutionam. La orice problema exista o solutie. :)
Tel.: 0734.794.809

Avatar utilizator
balanel
pasionat
Mesaje: 403
Membru din: Joi 12-Mai-2005 14:30
Localitate: bucuresti

Mesajde balanel » Vin 03-Aug-2012 17:42

Salut.

Am un MyGuide 3300, la care doresc sa actualizez hartile.
Ma intereseaza daca poti resofta acest tip de gps.
Imi trebuie soft, harti si card.
Daca da, te rog spune-mi daca pretul ramane acelasi, si unde ne putem intalni in Bucuresti.

Multumesc.
citroen - o pasiune permanenta

evernetyac
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 13-Dec-2011 21:48
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde evernetyac » Vin 03-Aug-2012 19:22

balanel scrie:Salut.

Am un MyGuide 3300, la care doresc sa actualizez hartile.
Ma intereseaza daca poti resofta acest tip de gps.
Imi trebuie soft, harti si card.
Daca da, te rog spune-mi daca pretul ramane acelasi, si unde ne putem intalni in Bucuresti.

Multumesc.


Salut.

Eu locuiesc undeva in zona Real Vitan. Se poate sa iti pun soft si harti insa nu am card, pretul fara card fiind 50 ron. In cazul in care te intereseaza oferta te rog sa ma suni la 0734.794.809.

Cu stima.
Tel.: 0734.794.809

Avatar utilizator
balanel
pasionat
Mesaje: 403
Membru din: Joi 12-Mai-2005 14:30
Localitate: bucuresti

Mesajde balanel » Vin 03-Aug-2012 22:56

Ma intereseaza, dar te rog, lamureste-ma cu cardul.
Trebuie sau nu? Daca trebuie, inseamna ca trebuie sa cumpar eu, caz in care te rog sa-mi spui de care.
citroen - o pasiune permanenta

evernetyac
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 13-Dec-2011 21:48
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde evernetyac » Vin 03-Aug-2012 23:53

balanel scrie:Ma intereseaza, dar te rog, lamureste-ma cu cardul.
Trebuie sau nu? Daca trebuie, inseamna ca trebuie sa cumpar eu, caz in care te rog sa-mi spui de care.


Salut!

Pai in postul anterior ai zis chiar tu ca iti trebuie harti, soft si card. In cazul in care ai deja un card nu ar mai trebui sa cumperi (cu conditia ca acel card pe care se presupune ca il ai sa fie de 2GB, altfel trebuie cumparat unul). Cardul trebuie sa fie din acela mare, SD-card.
Tel.: 0734.794.809

Avatar utilizator
balanel
pasionat
Mesaje: 403
Membru din: Joi 12-Mai-2005 14:30
Localitate: bucuresti

Mesajde balanel » Sâm 04-Aug-2012 00:08

Cred ca am inteles eu gresit din post-ul tau posibilitatea de a face operatiunea, fara card :) .
Incerc sa cumpar in weekend un card SD de 2 GB. Daca reusesc te sun sa stabilim cand ne vedem saptamana care vine.
Daca imi spui cat dureaza operatiunea, iti spun de acum, in principiu, daca voi veni dimineata sau dupa amiaza.
citroen - o pasiune permanenta

evernetyac
just curious
Mesaje: 16
Membru din: Mar 13-Dec-2011 21:48
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde evernetyac » Sâm 04-Aug-2012 09:08

balanel scrie:Cred ca am inteles eu gresit din post-ul tau posibilitatea de a face operatiunea, fara card :) .
Incerc sa cumpar in weekend un card SD de 2 GB. Daca reusesc te sun sa stabilim cand ne vedem saptamana care vine.
Daca imi spui cat dureaza operatiunea, iti spun de acum, in principiu, daca voi veni dimineata sau dupa amiaza.


Operatiunea se face pe loc si ar trebui sa nu dureze mai mult de 20 minute (asta in cazul in care nu apar neprevazute).
Lunea si Joia pot numai seara dupa ora 18.30 iar in restul zilelor oricand doresti, cu un telefon cu o zi inainte.

Astept telefonul tau si in rest numai bine.
Tel.: 0734.794.809

Avatar utilizator
balanel
pasionat
Mesaje: 403
Membru din: Joi 12-Mai-2005 14:30
Localitate: bucuresti

Mesajde balanel » Lun 06-Aug-2012 11:39

Salut.

Am incercat sa te sun acum, dar mi-a raspuns sotia ta.
Spune-mi, te rog, daca pot veni azi.

Tel. meu este 0752305787.

Multumesc.
citroen - o pasiune permanenta

Avatar utilizator
balanel
pasionat
Mesaje: 403
Membru din: Joi 12-Mai-2005 14:30
Localitate: bucuresti

Mesajde balanel » Mar 07-Aug-2012 12:22

Am reusit resoftarea GPS-ului la colegul cu anuntul.
Omul s-a chinuit ceva, avand in vedere ca am un GPS vechi, dar pana la urma a reusit.

Cu toate ca am dorit sa-i dau ceva in plus fata de pretul cerut, avand in vedere munca suplimentara, nu a vrut sa primeasca.

Recomand.

Am acum Igo 8 si ultimele harti din primavara 2012.
citroen - o pasiune permanenta


Înapoi la “Magazine, Servicii, Firme piese-accesorii-tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib