Accesorii Tuning-Tobe,Xenon,Faruri Angel Eyes,Triple Clare

Publicitate, oferte, servicii in limitele impuse de regulament.

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Mar 09-Oct-2007 06:44

mbc scrie:Ooook. Deci: CX, BX, C5, XM, TOATE au suspensie hidra-pneumatica. Probabil ca ar exista posibilitatea sa le schimbi cu suspensie standard (la bx stiu ca s-ar putea), dar te asigur ca nimeni nu ar face asta. Eu chiar cred ca ai gresit ceva modele pe acolo.
Astept sa imi dai preturi si poze pentru finale.


ciudat, pe site aparuse suspensie normala, arc+telescop.

in fine, vezi ca am mai sus un post cu niste tobe pozate la mine acasa, pe covor, acolo sunt 2 modele, si preturi informative. Am si la sub 200 ron tobe, si peste 700 ron. Imi zici cam ce ai vrea... :)

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mar 09-Oct-2007 07:32

ok. renunt la idee
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
Dan Popa
pasionat
Mesaje: 515
Membru din: Joi 28-Apr-2005 22:01
Localitate: Bucuresti

Accesorii Tuning-Tobe,Xenon,Faruri Angel Eyes,Triple Clare

Mesajde Dan Popa » Mar 09-Oct-2007 08:38

Faruri pentru CX ?

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mar 09-Oct-2007 10:16

IeD3vil scrie:Pt BX am gasit suspensie sport, imi cer scuze... cx stiu ca are suspensie hidraulica :D era dimineata, si mi-era somn. am incurcat putin oalele :D


BX-ul ar suspensie hidraulica, deci suspensie sport = sfere mai tari. Iar sferele se schimba cu mina, eventual un lant pt sferele din spate. Evident, nici nu dureaza mult sa faci asta.
In ce consta suspensia aia sport a ta?
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mar 09-Oct-2007 12:34

citisem mai demult pe un site despre suspensia hidraulica si marca citroen in general. ziceau ca in SUA de exemplu acest tip de suspensie a fost interzisa pt ca e considerata prea periculoasa prin '60 parca si pe acolo cine voia cx il lua modificat cu suspensie normala. poate o fi suspensie sport pt d-astea modificate :?:

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Mar 09-Oct-2007 12:55

XENON scrie:citisem mai demult pe un site despre suspensia hidraulica si marca citroen in general. ziceau ca in SUA de exemplu acest tip de suspensie a fost interzisa pt ca e considerata prea periculoasa prin '60 parca si pe acolo cine voia cx il lua modificat cu suspensie normala. poate o fi suspensie sport pt d-astea modificate :?:


In anii 60 CX-ul inca nu se nascuse. Era insa prosper DS-ul care a fost importat oficial in SUA, singura modificare fiind montarea de 4 faruri fixe deoarece cele care vireaza odata cu rotile erau interzise in State. La fel si SM.
CX-ul a fost importat in SUA sub numele de CXA, fara sigla Citroen si cu anumite modificari la barele de protectie, sistemul de semnalizare, etc.
In nici un caz la suspensie!

Probabil ca site-ul unde cauta colegul nostru contine cava erori referitoare la modelele BX/CX.

Avatar utilizator
cbx
pasionat
Mesaje: 2924
Membru din: Lun 20-Mar-2006 23:09
Localitate: bucuresti

Mesajde cbx » Mar 09-Oct-2007 13:17


Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mar 09-Oct-2007 16:20

http://en.wikipedia.org/wiki/Citro%C3%ABn_CX
si mergeti la "CX in North America"
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Mar 09-Oct-2007 18:58

La suspensiile pe care le-am gasit, erau poze cu arcuri + telescoape, deci nu stiu ce sa zic.

Finale, am de la 190 ron in sus, depinde aici model si producator (calitatea la cele inox e similara la majoritatea, tot inox e, difera ornamentele si putin partae de amortizare.

Poze, multe modele de tobe :

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Avatar utilizator
Gusti
pasionat
Mesaje: 161
Membru din: Joi 18-Mai-2006 12:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde Gusti » Joi 11-Oct-2007 20:59

ma intereseaza angel eyes pt c4, daca ai astept sa-mi dai un pm cu pretul ..ms
pt nava spatiala n-am avut bani, de asta mi-am luat C4 Coupe 1.6i 16v Jaune Scott VTRVroom Racing Bucuresti !![url=http://upload4.postimage.org/1947160/photo_hosting.html][img:520520e6fa]http://up

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Joi 11-Oct-2007 22:19

Gusti scrie:ma intereseaza angel eyes pt c4, daca ai astept sa-mi dai un pm cu pretul ..ms


la c4 am doar triple, pe negru si crom.

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Vin 12-Oct-2007 00:32

gusti angel eyes arata bine, dar sa stii ca farurile astea de tuning lumineaza execrabil. poate unele f scumpe sa fie ok, dar ce se gaseste la noi pe piata sunt f proaste.

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Vin 12-Oct-2007 10:01

XENON scrie:gusti angel eyes arata bine, dar sa stii ca farurile astea de tuning lumineaza execrabil. poate unele f scumpe sa fie ok, dar ce se gaseste la noi pe piata sunt f proaste.


Majoritatea nu sunt reglate, asta este unul dintre motive... dupa fiecare instalare am trimis clientii la clinica de roti sau alte serviceuri sa isi regleze farurile, si au fost multumiti. Valabil si la cele cu motorase.

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Vin 12-Oct-2007 10:24

IeD3vil scrie:Plasme bord, din pacate pentru citroen inca nu se fac (daca este cererea destul de mare, o sa trimitem un bord, si facem si pt anumite modele), Eleroane tip M, evacuari inox.



- Toba Inox, YED :

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

- Toba Sport YED :

Imagine Imagine

- Ornamente Inox YED :

Imagine Imagine Imagine Imagine

Toate :

Imagine

Pot aduce practic orice, am si modele cu 2 iesiri, si alte firme, am si ceva mai scump, de performanta : MagnaFlow, Isotta.

Cateva poze, cu evacuari :

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Poze cu faruri si triple citroen C3, montate saptaman asta :

Imagine Imagine

Triple si faruri, poze de producatori :

Imagine Imagine Imagine Imagine


Triplele sunt 500 ron, farurile in jur de 900. Vin cu tot cu becuri, doar le montezi pe masina.

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Sâm 20-Oct-2007 18:11

NOU!!! Pe stoc noi modele triple, faruri, Tobe inox si carbon ! Triple de Nissan 350z!!!

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Pe stoc.


Înapoi la “Magazine, Servicii, Firme piese-accesorii-tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern