Uleiuri, Filtre, Magazin Online: oilmag.ro REDUCERI MEMBRII!

Publicitate, oferte, servicii in limitele impuse de regulament.

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Uleiuri, Filtre, Magazin Online: oilmag.ro REDUCERI MEMBRII!

Mesajde nakamura » Dum 22-Feb-2009 08:17

Stimati colegi de forum,

S-a deschis http://www.oilmag.ro/ Magazinul Online de Uleiuri si Filtre.

Va stam la dispozitie cu o gama larga de produse de calitate: Castrol, Mann, Aral, Mobil, Valvoline, BP, Uniflux, Mol, Elf, Esso.

Dupa cum siti la service uleiurile si filtrele se vand la niste preturi cu un ordin de marime mai mari decat cele normale.
In plus atat la service cat si in magazinele auto obisnuite, vi se vor oferi produsele care sunt pe stoc sau la care furnizorii ofera marje mai mari, acestea nefiind intotdeauna alegerea potrivita.

Cumparand online cele necesare pentru revizie de la http://www.oilmag.ro/ , alegeti produsele potrivite pentru masina, la un pret decent.

Pentru membrii ClubCitroen se ofera discount de 5%.

Trimiteti-mi va rog un mesaj privat pe forum si va raspund cu un cupon electronic de reduceri. Introducand codul de pe cupon in pagina de detalii plata, totalul facturii se reduce cu 5%.

Chiar daca momentan nu sunteti la revizie, poate gasiti utila sectiunea de recomandari de pe site, alegand modelul de Citroen pe care il aveti se poate vizualiza:

- norma de ulei motor potrivita pentru masina (ACEA, API. SAE, etc.)
- specificatii ulei cutie de viteza, lichide: servo, frana, racire, refrigerant climatizare
- capacitati de umplere (cati litri intra pentru fiecare lichid de mai sus)
- intervale de schimb pentru uleiuri si filtre (exprimate in ani sau kilometrii, conform standardelor europene).

Ne-ar face placere sa va putem servi!

Cod: Selectaţi tot

AceastĂŁ reclamĂŁ comercialĂŁ a fost negociatĂŁ Âşi publicatĂŁ cu acordul administratorilor www.clubcitroen.ro. ConĂžinutul mesajului precum Âşi responsabilitatea comerciala sau legalĂŁ, aparĂžin exclusiv autorului mesajului.
DacĂŁ reducerea anunĂžatĂŁ nu se acordĂŁ, vĂŁ rugĂŁm sĂŁ contactaĂži unul din administratorii forumului.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Dum 22-Feb-2009 10:00

ma asteptam sa gasim aici lichide specifice marcii, lds, si lhm...
din pacate...
producatorul total lipseste cu desavarsire...

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Mesajde nakamura » Dum 22-Feb-2009 12:05

Buna,

Avem Castrol LHM PLUS

"Fluid pe baza minerala special pentru sistemul hidraulic de suspensie, servodirectie si frana al autoturismelor Citroen (care au rezervorul vopsit in verde). "

Cu Total poate vom face un contract de distributie pe viitor. Si ceilalti producatori au produse excelente pentru Citroen.

Faptul ca un producator de masina recomanda o anumita marca de ulei, este doar o chestiune de marketing. De exemplu Renault recomanda ELf, Ctoren recomanda Total, VW si BMW Castrol, etc.

Pentru aceasta recomandare producatorii e masini primesc in contrapartida ulei pentru prima umplere din fabrica. Si alti producatori au uleiuri care satisfac sau depasesc exact aceleasi norme tehnice.

Avatar utilizator
mihaysmen
pasionat
Mesaje: 182
Membru din: Mie 06-Feb-2008 20:12
Localitate: Bucuresti

Mesajde mihaysmen » Dum 22-Feb-2009 12:08

oare chiar asa sa fie , sa recomande Citroen degeaba Total??? oricum total si elf sunt aceasi firma , cum e Citroen cu Peugeot =PSA

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Dum 22-Feb-2009 12:21

am adus in discutie marca total pt ca, din cate stiu eu, doar ei fabrica lichidul lds...
in prezent eu am castrol in motor si voi consulta oferta dvs pt o comanda de ulei...

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Mesajde nakamura » Mie 25-Feb-2009 15:35

In cazul in care doriti sa efectuati comanda, va rog sa ma contactati sa va trimit cuponul pentru reducerea de care beneficieaza fiecare membru Club Citroen.

motorsport_2005
simpatizant
Mesaje: 91
Membru din: Lun 10-Dec-2007 10:17
Localitate: bucuresti

Mesajde motorsport_2005 » Joi 26-Feb-2009 14:31

am si eu o intrebare: uleiul de cutie Castrol SAF-X 75W-140 unde se produce?

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Mesajde nakamura » Vin 27-Feb-2009 13:14

Se produce in EU, asa scrie pe ambalaj. Mai multe informatii nu avem nici noi. Stiu insa ca grupul BP din care face parte Castrol are fabrici prin Anglia si Germania.

Oricum, Castrol garanteaza pentru calitatea produselor, indiferent de locul unde au fost facute.

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Mesajde nakamura » Sâm 20-Oct-2012 22:52

Revin cu detalii despre o promotie noua si interesanta de pe www.oilmag.ro:

Pachet de Ulei Motor si Filtre la un pret special pentru Citroen

Pentru a vedea cat costa acest pachet pentru propria masina, intrati pe configuratorul SET FILTRE+ULEI de pe oilmag.ro, printr-un click AICI

Va alegeti tipul de masina si automat va apar filtrele si uleiurile compatibile cu pret separat si total. Optional puteti scoate din produsele care nu le doriti pentru revizia ce vine.

Reducerea de care beneficiati este in functie de produsele alese de pana la 15%

Iata un exemplu de configuratie SET FILTRE+ULEI pentru Citroen C5

Imagine

Aditional ne face placere sa va oferim un cupon de reducere pentru membrii ClubCitroen valabil pentru produsele die pe oilmag.ro care nu sunt deja la oferta.

COD CUPON 5% REDUCERE OILMAG.RO: CIT454A


Introducand codul de pe cupon in pagina de detalii plata, totalul facturii se reduce cu 5%.
Pentru a folosi acest cod de cupon, trebuie sa va creati un cont pe oilmag.ro
Cuponul este valabil pentru produsele care nu fac parte din alte promotii.

Ne-ar face placere sa va servim!

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Mesajde nakamura » Mar 06-Noi-2012 11:38

Am introdus pe oilmag.ro posibilitatea de a selecta uleiuri dupa marca,tip vehicul, producator, vascozitate, aprobari. tara de origine si tip (ex. sintetic).

Imagine

Enjoy!

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Mesajde nakamura » Mie 28-Noi-2012 14:42

Modalitatile de plata in magazinul electronic oilmag.ro sunt urmatoarele:

1. Plata cu card bancar: Visa, Mastercard, Visa Electron, Maestro

Avantajul major este ca economisiti taxa de ramburs pe care o percep firmele de curierat/posta si transportul e mai ieftin.

E o modalitate sigura si cost eficienta de efectua cumparaturi. Procesatorul de plati folosit este Netopia(Mobilpay) si suporta tehnologia 3D Secure (Verified by Visa, MasterCard Secure Code).

2. Plata cu OP (Ordin de Plata).

Plata se efectueaza pe baza unei facturi proforme prin transfer bancar (de ex prin Internet Banking).

Este modalitatea de plata preferata de firme pentru ca se evita lucrul cu bani cash si deplasari la banca.

Economisiti taxa de ramburs pe care o percep firmele de curierat/posta si transportul e mai ieftin.

3. Plata ramburs, in numerar la primirea coletului cu produse.

E modalitatea preferata de adeptii sintagmei "ce ai in mana, nu-i minciuna".
Desi costa in plus, teoretic ofera o siguranta mai mare. Practic, datorita seriozitatii firmei MC TRANS SRL care opereaza magazinul oilmag.ro, exista oricum siguranta.

nakamura
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Dum 22-Feb-2009 08:03
Localitate: Tg. Mures

Mesajde nakamura » Lun 10-Dec-2012 12:35

Imagine


Înapoi la “Magazine, Servicii, Firme piese-accesorii-tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib