cat dureaza de la data fabricatiei pana in tara?

tot ce nu poate fi ĂŽncadrat ĂŽn ariile de mai sus

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
tipitip
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Vin 22-Sep-2006 21:25
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tipitip » Mie 29-Noi-2006 16:42

...sĂŁ vinĂŁ, sĂŁ vinĂŁ... :supz: :partyman:

Avatar utilizator
calin13
simpatizant
Mesaje: 72
Membru din: Mar 29-Aug-2006 14:11
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde calin13 » Lun 16-Apr-2007 11:09

Nu a mai scris nimeni de mult pe aici...s-a cam lasat prafu :)

Si-a cumparat cineva masina pe comanda de la Eveman, poate sa-mi spuna si mie cat a durat pana a venit masinuta? Eu am comandat-o in aprilie la inceput si mi-au spus ca intra in productie pe aprilie si ca tot in aprilie pe 27 e termenul limita.

Dar cand i-am intrebat care e stadiul masini, mi-au raspuns ca inca nu le apare nimika...: [-o< Am vre-o sansa sa-mi ajunga masinuta pe 27?

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

Mesajde murphy » Lun 16-Apr-2007 12:29

ai comandat-o in aprilie si ti-au zis ca intra in fabricatie tot in aprilie??? :lol: ori au scazut comenzile ori au dublat productia.
eu vrut s-o comand in martie si ziceau ca intra in productie prin mai si ajunge la mine in iunie (anul trecut). asa ca am dat avansul pentru una care trebuia sa intre in productie in luna respectiva (fusese comandata de importator pt stoc). si intr-adevar a ajuns la mine la jumatatea lui aprilie.
zambeste, maine va fi mai rau. :D

Avatar utilizator
calin13
simpatizant
Mesaje: 72
Membru din: Mar 29-Aug-2006 14:11
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde calin13 » Lun 16-Apr-2007 12:40

Nu stiu ce s-a intamplat, dar am inteles ca am prins chiar ultima zi inainte de prealuara comenzilor...mi-a explicat consultantul de vanzari ceva, da nu am bagat de seama...important a fost ca a intrat in productie...

Azi am sunat la Eveman - ca deja fac 13, 14... - si mi-au zis ca inca nu au statusul "transport", de unde trag concluzia ca e tot in productie...

Misto a fost ca acum la telefon mi-au spus ca data limita s-a modificat: acum e 10 mai. Daca de pe acum incep sa umble cu cioara vopsita.... :axe:

byte
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Joi 28-Iun-2007 12:26
Localitate: Timisoara

Mesajde byte » Mie 04-Iul-2007 11:12

Eu ieri am facut plata catre Eveman stie cineva cat dureaza? Masina este in vama a fost produsa in iunie si este un Champion cu configuratie standard. Dealer-ul mi-a zis ca dureaza maxim 10 zile ... sa-l cred?

Avatar utilizator
calin13
simpatizant
Mesaje: 72
Membru din: Mar 29-Aug-2006 14:11
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde calin13 » Mie 04-Iul-2007 15:05

da, cam 2 saptamani dupa ce apare pe transport. Numai ca ar fi bine sa te duci pe acolo. Mie mi-a venit de 3 zile si nu mi-au dat telefon. Daca ma duceam peste o saptamana sunt convins ca ala era la fel de surprins ca mi-a venit masina, nu de alta, da el nu stia nimica... :roll:

byte
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Joi 28-Iun-2007 12:26
Localitate: Timisoara

a ajuns

Mesajde byte » Sâm 21-Iul-2007 20:26

A ajuns si frantuzoaica mea uraaaa :lol:
Din pacate abia luni o sa o pot lua pentru ca azi nu a mai fost nimeni sa o pregateasca pentru livrare. Oricum nu am putut sa stau linistit pana nu am facut o vizita la dealer sa vad masina macar pe dinafara.
Voi reveni cu impresii despre masinuta dupa primii kilometrii, dar pana atunci o sa am doua nopti grele :D.

Avatar utilizator
calin13
simpatizant
Mesaje: 72
Membru din: Mar 29-Aug-2006 14:11
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde calin13 » Dum 22-Iul-2007 00:35

Exact asa a fost si la mine. Mi-a venit sambata, am luat-o luni.

Sa ai parte de ea si sa nu postezi la "probleme". Si daca ma vezi prin timisoara[btw - ce culoare ai? coupe - 5 usi?] da un blitz ca dau 'napoi. Promit :D

byte
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Joi 28-Iun-2007 12:26
Localitate: Timisoara

Mesajde byte » Dum 22-Iul-2007 08:06

mersi pentru urari, si dupa ce o sa-mi dau seama cum dau blitz-uri o sa te salut :)
---------------------------------------------
C4 berlina, SX, 1.6 16V argintiu

dan_sdd
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Mar 17-Iul-2007 19:43
Localitate: Buzau

Mesajde dan_sdd » Mar 31-Iul-2007 11:28

Nu stiu ce se intampla, dar au trecut 30 zile de cand am achitat un c4 care se afla in Curtici si nu mi-au adus masina nici acum, cu toate ca mi s-a spus in momentul rezervarii ca nu dureaza mai mult de 8 zile.

S-a mai aflat cineva in situatia asta?

sorinteo1
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Lun 23-Iul-2007 16:33
Localitate: buzau

Mesajde sorinteo1 » Joi 02-Aug-2007 13:11

eu tot la buzau si tot nu a venit


Înapoi la “Diverse C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187760
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos