Accident masina noua

tot ce nu poate fi ĂŽncadrat ĂŽn ariile de mai sus

Moderator: Echipa Tehnica

tgman
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Mie 05-Aug-2009 12:17
Localitate: cj

Accident masina noua

Mesajde tgman » Joi 06-Aug-2009 16:34

Masina de 3 zile, 200km si primul eveniment :cry: :cry: :cry: :cry: .

Asteptand la trecere ma plezneste unu din spate.

Problema e s-a zgarit bara, scutul de plastic de dedesupt e rupt, se poate sa se fi indoit ceva important la caroserie,?impactul cred ca a fost pe la 25 km/h, nici incet nici foarte puternic ca forta ma refer, sunetul a fost puternic.

Vreau sa intreb, daca stie cineva ceva despre dealerul Citroen din Cluj, e bun pentru vopsitorie tinichigerie ?

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Joi 06-Aug-2009 17:03

este o firma pe str Traian, pe partea cu somesul, vis-a-vis de nordconforest. Mi-am facut 2 masini la ei, de fiecare data foarte multumit de manopera, calitatea executiei, vopsea, etc, dar mi-au cam lasat praf in masina. Mi-am facut bx-ul o data la ei si alta data probleme de rugina cu un Cielo. Vopseaua de pe bx e metalizata si au nimerit-o foarte bine.
"If in doubt, flat out!"

tgman
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Mie 05-Aug-2009 12:17
Localitate: cj

Mesajde tgman » Vin 07-Aug-2009 08:41

problema e ca trebuie sa fie autorizat de Citroen ca altfel cred ca-mi pierd grantia daca nu toata numai pe vopsea.

Avatar utilizator
SPF
pasionat
Mesaje: 318
Membru din: Mie 16-Dec-2009 19:20
Localitate: Bucuresti

Mesajde SPF » Dum 21-Mar-2010 07:39

Te duci la dealer si ceri o lista cu vopstorii autorizati de ei. Si pe urma iti alegi unul care lucreaza cu cuptoare calumea si vopseluri renumite. Eventual te uiti si la niste masini care doar ce au iesit din cuptorul de vopsire si iei o decizie obiectva si nu una subiectiva intreband pe forum.

tgman
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Mie 05-Aug-2009 12:17
Localitate: cj

Mesajde tgman » Lun 06-Sep-2010 21:20

am rezolvat treaba vara asta :D

Am fost la serviceul citroen din cluj. Faza misto e ca par oameni normali si te poti intelege ei.

Vopseaua a iesit chiar misto nu se vede diferenta, atat ca mi-au gazat geamurile, 2 dintre ele destul de tare (au zis ca le rezolva ei dar am luat eu diluant s-am rezolvat treaba). Scutul de plastic din spate era spart si nu l-au schimbat, !!! aici noroc ca m-am uitat eu. Dar au comandat piesa si l-au montat fara probleme. Am inteles ca nu m-au pus sa astept pana a dat banii asiguratorul si mi-au dat masina fara probleme.

In final toate s-au rezolvat, nu se vede foarte tare ca s-a reparat ceva la masina, niste imperfectiuni gen praf cand s-a uscat pe icicolo. In afara de o pata extrem de ciudata pe o usa destul de mare dar care numai in anumte conditii se vede, am zis nu-mi bat capul. Un singur lucru ramane de vazut, asta prin primavara daca cumva se cojeste vopseaua de pe bara, bara nefiind schimbata doar vopsita peste.

Masina nu a avut nevoie de mare lucru la tinichigerie.

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mar 07-Sep-2010 07:01

cam mult timp a durat toata chestia...
"If in doubt, flat out!"


Înapoi la “Diverse C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187670
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11704
    Cel mai nou membru wilson