inmatriculare c4

probleme de natura tehnica, precum si cele rezultate in urma diverselor incidente

Moderator: Echipa Tehnica

radugen
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Mar 15-Iul-2008 15:39
Localitate: Bucharest

inmatriculare c4

Mesajde radugen » Sâm 23-Aug-2008 11:39

Am luat un c4 de la ATS, a trecut aproape 1 luna jumatate si masina mea nu este inmatriculata. Am sunat la Unicredit (finantatorii) si oamenii nu stiu sa imi zica nimic. Nu mai am voie sa merg cu masina si incep sa ma enervez. La cine pot sa fac reclamatie? aveti idee?


Mersi frumos

Avatar utilizator
Bogdan98
simpatizant
Mesaje: 50
Membru din: Sâm 08-Mar-2008 17:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Bogdan98 » Sâm 23-Aug-2008 22:28

In mod normal, daca e leasing, tu nu ai nimic de facut. Firma de leasing se ocupa de tot. Daca e vorba de Unicredit Leasing, din pacate ai facut o afacere proasta. Sunt printre cei mai nenorociti.

radugen
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Mar 15-Iul-2008 15:39
Localitate: Bucharest

Mesajde radugen » Sâm 23-Aug-2008 23:33

Mai am un 206 pe unicredit si mi-au venit numerele in 10 zile. Ma gandesc ca daca ii dau in judecata pentru ca au trecut 30 de zile contractuale nu o sa rezolv nimic ca doar este Tiriac.

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Dum 24-Aug-2008 22:24

pai, in primul rand ar trebui sa te duci la ei sa faci un mare SCANDAL. nu te baza pe 200.77.77 ca nu faci absolut nimic si vei obtine numai informatii contradictorii. mergi la Nicolae Caranfil la sediu. eu nu am avut cu ei decat niste mici probleme dar care nu s-au putut rezolva altfel. cel mai bine e sa vorbesti direct cu cei responsabili. daca utilizatorul e persoana fizica te poti duce si la OPC (cred). dar nu e cazul sa te complici.
avantajul cu Unicredit este ca obtii f. usor finantarea. eu de exemplu, am facut leasingul prin ei pt. ca au fost singurii care mi-au aprobat leasingul. imi mai place si faptul ca pot tipari factura pe net, inainte sa o primesc prin posta. la fel si imputernicirile de dauna (pe care sper sa nu apuc sa le mai tiparesc vreodata).

pgpdesign
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Mar 19-Aug-2008 11:03
Localitate: Simleu-Silvaniei
Contact:

Mesajde pgpdesign » Mie 27-Aug-2008 18:50

suna neaparat! eu am stat cu o masina 5 zile pentru ca numerele erau la curier in depozit. nu m-au gasit acasa, nu mi-au lasat nimic (poate a luat cineva biletul) iar ei... am sunat la firma de leasing, eu mi-au zis ca le-au trimis prin curierul x, am sunat la ei... in fine, dupa multe drumuri (cu taxiul) mi-am recuperat numerele....
Paul

radugen
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Mar 15-Iul-2008 15:39
Localitate: Bucharest

Mesajde radugen » Sâm 30-Aug-2008 23:42

dupa aproape 2 luni am rezolvat. Am fost peste ei, aveau numerele gata dar nu ma sunat nimeni. Ma mai si lua cu faze de genu "ati fost sunat?". Atunci m-am rastit la ea si lea gasit instantaneu:P

Avatar utilizator
ram84
pasionat
Mesaje: 365
Membru din: Sâm 06-Ian-2007 18:56
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Mesajde ram84 » Dum 31-Aug-2008 19:40

Bine ca ai rezolvat. Si eu am patit-o cu informatii contradictorii si incompetenta din partea celor de la unicredit leasing.

XENON scrie:imi mai place si faptul ca pot tipari factura pe net, inainte sa o primesc prin posta. la fel si imputernicirile de dauna (pe care sper sa nu apuc sa le mai tiparesc vreodata).


E disponibil mai nou si la RCI Leasing acest serviciu cu factura pe mail :wink:
In Bucuresti mersul cu metroul/pe jos este obligatoriu :)


Înapoi la “Probleme C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib