suspensie spate

probleme de natura tehnica, precum si cele rezultate in urma diverselor incidente

Moderator: Echipa Tehnica

regedit
pasionat
Mesaje: 381
Membru din: Sâm 15-Apr-2006 20:01
Localitate: la volan

Mesajde regedit » Lun 25-Sep-2006 10:50

T.rac3Er scrie:are dreptate colegu raportat la logan. ma intrecem cu unu modificat (nu stiu in ce masura la motor) I-legal prin oras si l-am luat pe exterior. :lol:
bai si avea omu niste tobe de ziceai ca are peste 200cp :lol:


cel mai jalnic la o masina e sa o auzi cum urla de zici ca se dejghina si abia trece de 80 intr-un demaraj. pentru jmecheri d'astia solutia este un lexus hybrid .... la compararea suspensiei nu vreau sa contrazic un pitestean care normal sa le stie mai bine, dar am mers cu loganu lu' tata si n-am avut probleme de stabilitate din cauza suspensie. ce-i drept aceleasi viraje le iau cu c4 cu 20-30km/h mai mult. parerea mea e ca suspensiile sunt decente la ambele modele, raportat la ce sunt si ce fac cele doua masini.

Avatar utilizator
T.rac3Er
pasionat
Mesaje: 644
Membru din: Mar 08-Aug-2006 12:22
Localitate: bucuresti

Mesajde T.rac3Er » Lun 25-Sep-2006 11:14

probabil ca stock e loganul de care zici...
asta din ex meu era cu bari stopuri, folii neoane, tobe, jante, si probabil si suspensii...all the way...si era sa o comita de 2 ori...nfs, nfs, dar nu suntem in joc si totul se face mai cu cap pe strazi... 8)
sa stii ca tobele alea care se auzeau cre de la 300m l-au salvat in una din dati...s-au ferit din calea zgomotului, ca apoi sa vada si ce era sa ii pocneasca...in fine...am avut niste ploi infernale zilele astea, si pe drum umed se cam tine. nu vreau sa incerc pe strazi momentul de rupere a aderentei. am parcarea de la servici :D , dar in weekend a fost superbusy, si nema loc...hai ploi, hai ploi... :prayer:
[img:177922ea83]http://img221.imageshack.us/img221/4179/cityracercp1.jpg[/img:177922ea83]

OPUS Workshop
:: LED designs ::

Avatar utilizator
Alex Motan
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Lun 11-Sep-2006 22:20
Localitate: Bucuresti,Galati

Mesajde Alex Motan » Lun 25-Sep-2006 17:07

Am mers cu C4 berlina si C4 coupe. Intradevar la Coupe e belea, zgomotele sunt nasoale rau, parca imi da cineva cu BATA in masina. :D
La 5 usi parca nu e asa rau chiar deloc, e alta proiectie a bratelor.... Intrebarea mea este urmatoarea: Pe damburi, pe denivelari cum fac ale voastre? A mea ma asteptam sa faca nasol fiind suspensie sport dar ma intreb cum e la normale...sari in ea ca si cand ai avea arcuri fffff tari sau.... :D

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Lun 25-Sep-2006 19:14

La mine e sport extrem. :evil:

george
pasionat
Mesaje: 250
Membru din: Dum 31-Iul-2005 11:48
Localitate: Cluj

Mesajde george » Lun 25-Sep-2006 20:15

Alex Motan scrie:Am mers cu C4 berlina si C4 coupe. Intradevar la Coupe e belea, zgomotele sunt nasoale rau, parca imi da cineva cu BATA in masina. :D
La 5 usi parca nu e asa rau chiar deloc, e alta proiectie a bratelor.... Intrebarea mea este urmatoarea: Pe damburi, pe denivelari cum fac ale voastre? A mea ma asteptam sa faca nasol fiind suspensie sport dar ma intreb cum e la normale...sari in ea ca si cand ai avea arcuri fffff tari sau.... :D

Nu erau cumva dimensiuni diferite ale rotilor? Poate coupe-ul era pe 17 iar berlina pe 15-sau 16.
Asa s-ar explica diferentele.

Avatar utilizator
Alex Motan
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Lun 11-Sep-2006 22:20
Localitate: Bucuresti,Galati

Mesajde Alex Motan » Vin 29-Sep-2006 10:07

@george
Ai dreptate, rotile sunt pe 17 iar talonul e mult mai mic, asa se explica diferenta de duritate.


Înapoi la “Probleme C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 33 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187757
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos