Zgomot amortizoare?!

probleme de natura tehnica, precum si cele rezultate in urma diverselor incidente

Moderator: Echipa Tehnica

daria_na
pasionat
Mesaje: 138
Membru din: Mie 06-Iul-2005 20:17
Localitate: Bucuresti

Zgomot amortizoare

Mesajde daria_na » Mar 21-Feb-2006 20:57

În ultima perioadă, n-a mai postat nimeni nici-o problemă la amortizoarele C4, fapt ceea ce mă face să cred că sunteţi afectaţi grav şi iremediabil de efectul DINDIRICĂ.

Avatar utilizator
m.s.
pasionat
Mesaje: 337
Membru din: Dum 10-Iul-2005 16:42
Localitate: cluj

Mesajde m.s. » Mie 22-Feb-2006 10:14

Asteptam sa ne mai povestesti ce ai mai facut cu francezii. Eu nu am avut timp sa trec pe la service, mai ales acum, ca stiu ca nu exista nici o rezolvare(deocamdata). Culmea este ca nu imi zdrangane tot timpul. Citeodata ma exaspereaza si imi zic sa ma duc la service,ca apoi sa nu se mai auda nimic.(aceleasi drumuri,acelasi stil de condus)

Avatar utilizator
Vlade
simpatizant
Mesaje: 38
Membru din: Dum 22-Ian-2006 12:25
Localitate: CJ

Mesajde Vlade » Mie 22-Feb-2006 10:17

cum au dat caldurile putin , nu se mai aude f tare zgomotul amortizoarelor. La voi nu e asa?

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Mie 22-Feb-2006 10:43

Nu stiu ce as putea comenta despre amortizoarele mele.
C4 troncane in draci cand dau in gropi sau in simple denivelari. Si sunt genul de sofer care o face frecvent. :D
In comparatie, in Focus-ul pe care il am se merge MULT mai comod, nu simti aproape nici un fel de zdruncinatura, aproape nimic.

Am intrebat de ce este asa si raspunsul a fost ca la C4 este o suspensie sport si cica e normal sa faca asa.

danpopa
pasionat
Mesaje: 136
Membru din: Mar 11-Oct-2005 13:05
Localitate: Bucuresti

Mesajde danpopa » Mie 22-Feb-2006 11:01

si eu am observat ca C4 este mai zgomotos la gropi sau denivelari, de aceea ma doaresufletul sa dau tare in ele. zgomotul propriu zis nu stiu daca ar trebui sa ma deranjeze sau daca ar trebui sa ma sperie. nu am experienta ca voi cu alte masini (am mai condus mii de km pe Dacia 1310 sau FiatCroma - si la astea auzeam zgomote, dar oricum, erau masini vechi)

important este sa fie fiabile. cel putin, atat conteaza pentru mine.
Xsara 1.6 / C4 1.4

Avatar utilizator
m.s.
pasionat
Mesaje: 337
Membru din: Dum 10-Iul-2005 16:42
Localitate: cluj

Mesajde m.s. » Mie 22-Feb-2006 11:12

Suspensie sport....pe o masina de 90CP :-k Doar pt. ca e in 3usi,nu cred ca ar avea suspensii sport. Si ce legatura ar avea suspensiile sport cu zdranganelile alea infernale ale amortizoarelor.Am avut masina cu suspensii rigide dar,cu exceptia faptului ca iti clantaneau dintii la denivelari, zdranganeli la amortizoare,punte spate, NU se auzeau. Si asta dupa muuuuuult mai multi KM. decat am eu acum cu C4. :twisted:

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mie 22-Feb-2006 11:53

Aia cu suspensia sport e super tare, cea mai mare gogoasa posibila care ti-au putut-o zice. E o suspensie normala, poate un pic mai tare decat in general si doar atat.
La o suspensie sport iti clantane ficatul in tine, la denivelari, si cand vrei sa eviti elani pe la 70-80 nu mai apare senzatia de barca.

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Mie 22-Feb-2006 14:57

Pai nici eu nu am crezut-o pe aia cu suspensii sport. :lol:
Eu am interpretat altfel de fapt: Este o suspensie normala, numai ca se comporta ca una sport. :twisted:

Avatar utilizator
m.s.
pasionat
Mesaje: 337
Membru din: Dum 10-Iul-2005 16:42
Localitate: cluj

Mesajde m.s. » Mie 22-Feb-2006 15:00

La fel ca si C4 tau,Arise :twisted:

daria_na
pasionat
Mesaje: 138
Membru din: Mie 06-Iul-2005 20:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde daria_na » Mie 22-Feb-2006 21:10

m.s. scrie:Asteptam sa ne mai povestesti ce ai mai facut cu francezii. Eu nu am avut timp sa trec pe la service, mai ales acum, ca stiu ca nu exista nici o rezolvare(deocamdata). Culmea este ca nu imi zdrangane tot timpul. Citeodata ma exaspereaza si imi zic sa ma duc la service,ca apoi sa nu se mai auda nimic.(aceleasi drumuri,acelasi stil de condus)


Am trimis un nou e-mail la CITROEN, ĂŽn care am solicitat răspunsul constructorului şi nu al Doamnei DINDIRICĂ de la ATS.
Cred că ĂŽncă cujetă, pentru că nu am primit răspuns.
Presupun că este o problemă deranjantă şi de aceea fac ciocu mic.


Înapoi la “Probleme C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern