intrebari despre echipare c4 coupe...

Forum de dicutii generale despre Citroen C4, C4 Picasso si Grand C4 Picasso: dotari, oferte, versus, posesori, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
kriss13
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Vin 09-Feb-2007 04:15
Localitate: bucuresti

intrebari despre echipare c4 coupe...

Mesajde kriss13 » Vin 09-Feb-2007 05:23

Tre' sa-l ia..nu mai pot...imi place...
m-am hotarit la VTR coupe cu plafon de sticla, motor de 110 benzina, si ceva optional marunte in plus.
dar..
1. pot sa am pragurile alea metalice faine pe care scrie citroen?
2. pot adauga optionale de la alte versiuni( de ex geamuri laminate sau faruri rotative)
3. DE CE NU SE ADUC CU CUTIE AUTOMATA?!?!? :cry: stie cineva ceva noutati?

am tot auzit de un nene si serviceul lui de prin vilcea parca.. e si dealer?
pot cumpara din alta localitate dca sint din buc.?

merci

ps. sint noob la masini dar nu la mecanica.

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Re: intrebari despre echipare c4 coupe...

Mesajde mituc » Vin 09-Feb-2007 08:31

kriss13 scrie:Tre' sa-l ia..nu mai pot...imi place...
m-am hotarit la VTR coupe cu plafon de sticla, motor de 110 benzina, si ceva optional marunte in plus.
dar..
1. pot sa am pragurile alea metalice faine pe care scrie citroen?
2. pot adauga optionale de la alte versiuni( de ex geamuri laminate sau faruri rotative)
3. DE CE NU SE ADUC CU CUTIE AUTOMATA?!?!? :cry: stie cineva ceva noutati?

am tot auzit de un nene si serviceul lui de prin vilcea parca.. e si dealer?
pot cumpara din alta localitate dca sint din buc.?


1. E posibil s apoti. Intereseaza-te daca e pe lista de optionale.
2. evident.
3. se aduc. Eposibil sa nu fie pe stoc. Oricum daca o vrei mai personalizata sigur nu vor avea pe stoc si o vei primi in 2-3 luni

Vezi ca la HDI-uri au bagat o cutie automata destul de performanta (mai performanta ca DSG-ul lui VAG, care deja e destul de buna), sensodrive parca se cheama.

Poti fi de oriunde din tara si sa cumperi de oriunde din tara. Nu are importanta atita timp cit o iei de la un dealer Citroen iar reviziile si alte reparatii le faci intr-un service autorizat citroen.
Ultima oară modificat Vin 09-Feb-2007 16:47 de către mituc, modificat de 2 ori în total.

hyde
simpatizant
Mesaje: 34
Membru din: Joi 01-Iun-2006 19:26
Localitate: nord

Mesajde hyde » Vin 09-Feb-2007 11:23

Vezi ca pina in luna iunie - luna de fabricatie - nu se poate face comanda de pavilion vitrat.

Avatar utilizator
kriss13
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Vin 09-Feb-2007 04:15
Localitate: bucuresti

Mesajde kriss13 » Vin 09-Feb-2007 15:53

Deci ..sa recapitulez...
pot sa am VTR COUPE cu pavilion vitrat (iunie?! whatever) cu cutie automatica =D> cu praguri de metal si geamuri laminate si faruri directionale (sint in lista de optionalele la modelelor mai avansate vtx etc).

Intreb inca o data pentru ca de aproape 1an tot dau mailuri referitor la cutia automatica (da, am un fix :rolleyes: ) si toti imi zic ca doar la c4 cu 4 usi se baga nu si la COUPE (cu toate ca in pliant exista dar nu e/era omologata.) asa ca am lasat-o mai moale ..
Dar daca zici ca acum se poate pe coupe cutie auto (sper sa stii din surse sigure) atunci sapt viitoare ma duc sa dau comanda.
Ciudat ca in configurator nu zice nimic de cutia automatica....
sau de optiuni care de obicei sint la modele mai avansate ca VTR (poate se negociaza la dealer??)

Dar uite ce scrie aici http://www.citroen.ro/priceList.php
nu vad nicaieri cutie automatica la coupe.


Care e faza cu pavilionu vitrat si cu iunie?

Merci mult.

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Vin 09-Feb-2007 23:26

ai toate informatiile in celalalt post de la forum/pro motor.
si k informatie, se poate comanda c4 cu pavilion vitrat din martie...

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Sâm 10-Feb-2007 00:01

se poate comanda pavilion vitrat din luna martie.

Avatar utilizator
kriss13
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Vin 09-Feb-2007 04:15
Localitate: bucuresti

Mesajde kriss13 » Sâm 10-Feb-2007 00:34

merci.
.m-am mutat pe postu celalalt

Avatar utilizator
gonty
simpatizant
Mesaje: 31
Membru din: Mie 20-Dec-2006 05:12
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde gonty » Sâm 10-Feb-2007 06:06

Mie mi s-a acceptat comanda data pe 6 ianuarie cu pavilion vitrat. Cica acum este in fabricatie... Cat mai dureaza [-o< ?

hyde
simpatizant
Mesaje: 34
Membru din: Joi 01-Iun-2006 19:26
Localitate: nord

Mesajde hyde » Sâm 10-Feb-2007 12:25

MUGUREL PIRSCOVEANU scrie:se poate comanda pavilion vitrat din luna martie.

Din pacate nu se poate...sau poate tu ai alte informatii...

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Sâm 10-Feb-2007 13:24

"Din pacate se poate"!
A fost o perioada in care intradevar nu se putea comanda, iar incepand din productie martei se vor produce din nou masini cu pavilion vitrat.

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Sâm 10-Feb-2007 13:25

gonty scrie:Mie mi s-a acceptat comanda data pe 6 ianuarie cu pavilion vitrat. Cica acum este in fabricatie... Cat mai dureaza [-o< ?


cred ca daca se produce in luna martie, nu va sosi in tara decat in cel mai fericit caz la sfarsitul lunii martie, dar tu fa-ti calculele pentru 10-15 aprilie sa te plimbi cu masina!

dannastasa
simpatizant
Mesaje: 80
Membru din: Mie 01-Noi-2006 20:15
Localitate: IASI

Mesajde dannastasa » Sâm 10-Feb-2007 20:27

asta cam asa e.... si la mine s-a fabricat in noiembrie si am facut primul drum :wink: pe 28 dec. nu te lua dupa ce spune tipul de la vanzari el vrea pt inceput banutzii tai si apoi are grija sa te duca cu presu - doar e vanzator - NU??? :oops:

Avatar utilizator
gonty
simpatizant
Mesaje: 31
Membru din: Mie 20-Dec-2006 05:12
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde gonty » Dum 11-Feb-2007 19:13

Dupa ce am dat comanda pe 6 ianuarie si am platit avansul pe 8.01, nu am mai stiut nimic pana pe 22.01, dupa care a aparut ceva de genul "pana pe 6.02 se mai pot face modificari", si in acest moment scrie ca este in fabricatie. Din cate spune Ovidiu Ambros, de la Invest Center, cam pe la sfarsitul lui februarie ar trebui sa ajunga la Curtici si cam prin 10 martie la dealer-ul de la Suceava, unde ma voi duce sa o ridic. Credeti ca acest scenariu este plauzibil?

Avatar utilizator
gonty
simpatizant
Mesaje: 31
Membru din: Mie 20-Dec-2006 05:12
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde gonty » Vin 16-Feb-2007 11:39

MUGUREL PIRSCOVEANU scrie:cred ca daca se produce in luna martie, nu va sosi in tara decat in cel mai fericit caz la sfarsitul lunii martie, dar tu fa-ti calculele pentru 10-15 aprilie sa te plimbi cu masina!

Am mai fost pe la baietii de la noi din Iasi si mi-au aratat ca luna de fabricatie este planificata a fi februarie. Insa nu apar seriile de la caroserie si motor.
Ceva incurajari????? :oops: Cand ajunge? ](*,) .

M2
just curious
Mesaje: 15
Membru din: Sâm 06-Ian-2007 14:34
Localitate: Varsovia

Mesajde M2 » Lun 19-Feb-2007 12:29

Deci ..sa recapitulez...
pot sa am VTR COUPE cu pavilion vitrat (iunie?! whatever) cu cutie automatica cu praguri de metal si geamuri laminate si faruri directionale (sint in lista de optionalele la modelelor mai avansate vtx etc).

Intreb inca o data pentru ca de aproape 1an tot dau mailuri referitor la cutia automatica (da, am un fix ) si toti imi zic ca doar la c4 cu 4 usi se baga nu si la COUPE (cu toate ca in pliant exista dar nu e/era omologata.) asa ca am lasat-o mai moale ..
Dar daca zici ca acum se poate pe coupe cutie auto (sper sa stii din surse sigure) atunci sapt viitoare ma duc sa dau comanda.
Ciudat ca in configurator nu zice nimic de cutia automatica....
sau de optiuni care de obicei sint la modele mai avansate ca VTR (poate se negociaza la dealer??)




Dar uite ce scrie aici http://www.citroen.ro/priceList.php
nu vad nicaieri cutie automatica la coupe.


Care e faza cu pavilionu vitrat si cu iunie?

Merci mult.




O gramada de timp iti ia configuratul masinii -) Eu cand m-am hotarat sa imi iau in 2 saptamani am avut masina. Si pana si in ziua de astazi nu regret decizia luata.


Înapoi la “Citroen C4 - Berlina, Coupe, Sedan, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib